Lütfen Allah Rıza'sı için yardım

Kardesim sen acik acik karsindaki kisiyi annesiyle gorustur ve sonucu ogren niye kendini bu kadar bunaltiyosun cocuk elinden gelen herseyi yapsin kadin kabul etmiyosa etmiyor demektir sende yoluna bakarsin
keşke yazıldığı gibi olsa bazı şeyler ama zor bi sınavdayım bana dua edin lütfen

Mesajımı tam okumadınız herhalde ama ben yine de yaziym sizin için ben hayırlısı ise olsun hayırsızsa Allah tamamen bozsun diye dua ediyorum ben sadece bu belirsizlikten kurtulmak için dua istiyorum olacaksa hayırlısıyla Allah önümüzü açsın diyorum sadece olsun demek sadece cahilliktir .. Siz de dua okuyup gönderirseniz hayırlısı diyerek sevinirim teşekkürler şimdiden

Ben sadece ilk mesajinizi okuyarak yorum yaptim ilk mesajinizi guncellerseniz herkese ayri ayri laf anlatmak zorunda kalmazsiniz.

Rabbim Hakkinizdan hayirlisi ne ise onu nasip etsin size. Allah yardimciniz olsun.

Dua ederiz elbet ama...
Onemli olan olsun diye dua etmek degil. Onemli olan "hayırlısı olsun" diye dua etmek.
Hayirlisini iste. Ben bile 7 yillik flortten sonra isteme olaylari olma asamasinda ALLAHIM hayirli ise su gibi olsun sorunsuz olsun. Hayirsizsa bir bahane ciksin olmasin diye dua etmistim. O da 7 yillik sevgililikten sonra.

Ben sadece ilk mesajinizi okuyarak yorum yaptim ilk mesajinizi guncellerseniz herkese ayri ayri laf anlatmak zorunda kalmazsiniz.

Rabbim Hakkinizdan hayirlisi ne ise onu nasip etsin size. Allah yardimciniz olsun.
Teşekkür ederim kardeşim Allah senin de ne muadın varsa versin bi de bi ihlas okuyup gönderir misin benim için

Ne alaka? Sevgililer zaten yorumunuzdan hic bir sey anlamadim
Sevgililer madem evlenmek istiyorlar nasil oluyor da adam annesi baskasi ile evlendirmek isteyince benim sevdiğim bir kiz var diyemiyor?
Ailesine kendini net ifade edemeyen bir adam, sevdiği kiza nasil sahip cikacak? (Ha eşyayı sahiplenme gibi demiyorum yani sevgisinin arkasinda durmak benim söylediğim )
Yani soyledigimde anlasilmayan bir sey yok
Adam kizla gorusuyor seviyor ama annesinin baska kiz bulmasina engel olmuyor bence cok pasif bir karakter
Annesini kiramiyor falan hikaye!
Yakinda annemi kiramam.mecbur evlenecem.der sonra bu kizi da idare etmeye kalkar
Valla ben bu safsatalara artik inanmiyorum
Kendini net sekilde ifade edemeyen insan bi zahmet evlenmesin!

Dua iyidir guzeldir ama bana sanki illa olsun istiyorsun gibi geldi, hayirsizsa olmasin diyorsun o zaman ayrilmayi dene, ailenle netlestir oyle gel de
Eger gercekten evlenmek istiyorsa senle, zaten döner gelir

Dua iyidir guzeldir ama bana sanki illa olsun istiyorsun gibi geldi, hayirsizsa olmasin diyorsun o zaman ayrilmayi dene, ailenle netlestir oyle gel de
Eger gercekten evlenmek istiyorsa senle, zaten döner gelir
Tabiki olsun istiyprum ama illa olsun isteyemem ki hayırlısı ile istiyorum tabiki de lütfen bi ihlas okuyup gönder kardeşim benim için

Rabbim serleri hayra cevirsin ikiniz icin umdugunuz huzur mutluluga eristirsin yuce rabbim sizi tüm kalbimle duami yolladim her türlü ne engel varsa aranizda engel olana rabbim engel olsun ağız dil baglansin hayirlisiyla bi ömür ve ahiret mutluluğuna eristirsin rabbim sizi :KK36:

Rabbim serleri hayra cevirsin ikiniz icin umdugunuz huzur mutluluga eristirsin yuce rabbim sizi tüm kalbimle duami yolladim her türlü ne engel varsa aranizda engel olana rabbim engel olsun ağız dil baglansin hayirlisiyla bi ömür ve ahiret mutluluğuna eristirsin rabbim sizi :KK36:
Allah seni elini attığın herşeyi gümüş diye tut altın etsin rabbim çok Mutlu ettiniz beni lütfen ihlas Fatiha filan da okur musunuz

Sevgililer madem evlenmek istiyorlar nasil oluyor da adam annesi baskasi ile evlendirmek isteyince benim sevdiğim bir kiz var diyemiyor?
Ailesine kendini net ifade edemeyen bir adam, sevdiği kiza nasil sahip cikacak? (Ha eşyayı sahiplenme gibi demiyorum yani sevgisinin arkasinda durmak benim söylediğim )
Yani soyledigimde anlasilmayan bir sey yok
Adam kizla gorusuyor seviyor ama annesinin baska kiz bulmasina engel olmuyor bence cok pasif bir karakter
Annesini kiramiyor falan hikaye!
Yakinda annemi kiramam.mecbur evlenecem.der sonra bu kizi da idare etmeye kalkar
Valla ben bu safsatalara artik inanmiyorum
Kendini net sekilde ifade edemeyen insan bi zahmet evlenmesin!
Cok guzel aciklamissin annesinden bahsettigini anlayamadim sana sonuna kadar katiliyorum. Bu konu dua edilip beklenilmesi gereken bir konu degil bence cocuk annesine acik acik gerekirse hafif sert bir dille bunu dillendirecek yoksa da bu kizi oyalayiyordur son anda birakip gider daha bunu yapmayan adamlarin sonu hep aynidir. O annesi de cocugun son kozundan etkilenmiyorsa hic bir zaman etkilenmiyecek demektir. Bir kadin bir kizi gercekten istemiyorsa tum zorlamalara ragmen benim fikrime gore o kadin hic bir zaman degismez. Cocuk annesine acilsin ve bunun icin dua edilsin sonuc yine olumsuzsa bu is bitsin yada bitmeye mahkumdur benim fikrim

arkadaşlar sevdiğim kişiyle evlilik yolundayız fakat aramızda engeller var sevdiğimin annesi akrabadan istiyor çok çaresiziz lütfen kavuşmamız için kenzül arş fetih suresi ya da tesbih 50 100 farketmez ne kadar çekerseniz bana dua gönderir misiniz lütfen bi ihlas suresi Fatiha'n ayetel kürdi bile olur müslümanın kardeşine yaptığı dua kabul olur sizde isterseniz yazın bende ederim size dua bi de dua alanlar bana yazarsa aldıkları dua ile birlikte çok sevinirim bi de duada hayırlısı ile Aralarındaki engeli kaldır Allahım diyim lütfen şimdiden hepinizden razı olsun Allah bende buradayım sizin sıkıntınız için her türlü dua işin yazabilirsiniz bana
Nasibinizde yoksa istediginiz kadar dua edin!
Ben şu kadınla evlenmek istiyorum ya Resulullah.Bana dua buyur demiş.Bana dua ette o kadınla evleneyim demek istemiş yani.Bunun üzerine peygamber efendimiz Sallallahu aleyhi vessellem böyle buyurmuş.
Eğer senin için israfil aleyhisselam dua etse,cebrail aleyhisselam dua etse,mikail aleyhisselamda dua etse,Arşı alayı taşıyan o yüce meleklerde dua etse,bende onların arasında o duaya katılsam,sen yine de senin için yazılmış olan kadından başkasıyla evlenemezsin.Nasipte ne varsa onunla evlenirsin buyurmuş peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vessellem.

Ayrica 50 100 farketmez nedir ya, kafaniza gore sayilarla dua edebileceginizi kimden ogrendiniz, kafanizdan yontem uydurmayin!!! Madem muslumansiniz kadere iman edin ve her seyi Allaha birakin!!!

Hayirlisi olsn cnm insallah herset gonlunce olr nolr bu kv ler bukdr sorn cikarmasada herkes mutlu olsa

Hayırlısı ile istiyorum zaten hayırlısı değilse olmaz ki Zaten ama onca yılımı vermişken en azından dua ile de olsa elimden geleni yapmak en doğrusu sizde bi dua okursanız çok sevinirim
Her şey nasip canım . Sen bi yerlerini yırtsan da olacaksa her şekil olacak ya da olmayacak . Bu kaderimi değiştiremezsin. Hepimizin kiminle evleneceği yazılmış sonuçta kendini bu kadar lasma her şerde bi hayır vardır. Çok sevmek de iyi değil

arkadaşlar sevdiğim kişiyle evlilik yolundayız fakat aramızda engeller var sevdiğimin annesi akrabadan istiyor çok çaresiziz lütfen kavuşmamız için kenzül arş fetih suresi ya da tesbih 50 100 farketmez ne kadar çekerseniz bana dua gönderir misiniz lütfen bi ihlas suresi Fatiha'n ayetel kürdi bile olur müslümanın kardeşine yaptığı dua kabul olur sizde isterseniz yazın bende ederim size dua bi de dua alanlar bana yazarsa aldıkları dua ile birlikte çok sevinirim bi de duada hayırlısı ile Aralarındaki engeli kaldır Allahım diyim lütfen şimdiden hepinizden razı olsun Allah bende buradayım sizin sıkıntınız için her türlü dua işin yazabilirsiniz bana
Kimse kimseyi zorla evlendiremez.akrabadan istedigi kadar istesinler hersey erkek arkadaşında biter.seni gercekten istiyorsa bu sorunu çözecektir.cozemiyorsa uzak durman olmamasi daha hayırlı
Emin ol ki evlensen bile seni ailesine ezdirecek ailesinin sözünden disari çıkmayacak

Güzel kardeşim madem bu kadar inançlısın Allah tealanın külli iradesi olan kaderini neden dualarla surelerle zorlayıp değiştirmeye çalışıyorsun ki?
Allah teâlâ senin için hayr gördüğünü zaten sana verir bu kadar zorlama.
Sana kendimden örnek vereyim şu anda ikinci evliliğim ve defalarca yüzlerce engel çıkmasına rağmen ilk evliliğim de ne yaptım ettim evlendim.
Sonuç 4 ay sonra hamile olduğum halde nasıl boşanırım planları yapmak oldu.
Kızım doğdu ve 3 yıl dayanabildim ve boşandım.
O zamanlar KEŞKE evlenmeseydim dedim hep.
Tamam seviyorsun anlıyorum ama kendin gibi bir ölümlüye bu kadar bağlanma.
Allah teâlâ ne buyuruyor kimi benden daha çok seversen onu senden alırım.
Yani olmuyorsa zorlama senin kısmetinden varsa öyle bir an gelirki herşey dikiş söküğü gibi kendiliğinden oluverir.
Senin hakkında hayrmı şermi bilmediğim bişey için duâ edemem canım.
Bizim dualarımızla diyelim sen bu adamla evlendin ve sonu hüsran oldu bunun vebalini ben nasıl öderim?
Kur-an ölülere inmedi sevipte kavuşamayanlara da inmedi.
Kur-an yol gösterici bir rehberdir.
Şahsi menfaatleriniz ve çıkarlarınız için Allah tealanın kitabını alet etmeyin.
Kısmette ne varsa o olsun Hayr olsun inşaAllah.

X