lucrin ve tiroid

dim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
219
2
49
meraba ben iki ay önce tüp bebek tedavisi gördüm Hamile kaldım ama boş gebelik oluştu ve sonrada düşük yaptım . Ben guatır ameliyatı oldum Günde 0,75 levitron kullanıyorum Lucrin kullanmaya başladığım zaman hormon degerlerimde düşme oldu Günde 1,5 levitron kullanmaya başladım Benim boş gebelik yaşamamdakı neden embriyo kalitesi iyi olmayabilirmiş oysaki bana iyi kalitede demişlerdi. Tiroid ve lucrin etkisiyle yumurta kalitesi bozulmuş olabilirmi daha sonrakı tedavimde kısa protokol uygulansa daha başarılı olanabilirmi bana yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkür ederim

meraba ben iki ay önce tüp bebek tedavisi gördüm Hamile kaldım ama boş gebelik oluştu ve sonrada düşük yaptım . Ben guatır ameliyatı oldum Günde 0,75 levitron kullanıyorum Lucrin kullanmaya başladığım zaman hormon degerlerimde düşme oldu Günde 1,5 levitron kullanmaya başladım Benim boş gebelik yaşamamdakı neden embriyo kalitesi iyi olmayabilirmiş oysaki bana iyi kalitede demişlerdi. Tiroid ve lucrin etkisiyle yumurta kalitesi bozulmuş olabilirmi daha sonrakı tedavimde kısa protokol uygulansa daha başarılı olanabilirmi bana yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkür ederim

Merhaba dim,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Boş kese ile karşılaştığımız durumlarda daha çok altta genetik etkenlerin yattığını düşünürüz. Guatr ile ilgili problemler de gebeliğin oluşumuna yaptığı gibi düşüğün oluşumuna da olumsuz etkiler yapabilmektedir. O nedenle, gebelik ile ilgili planlamalar aşamasına geldiğimizde, guatrı olan çiftlerimizin hormonal düzenlemelerini sağlamada mutlaka endokrinolog ile birlikte çalışıyoruz.

Tedavi protokolünün seçiminin çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Bana göre, bundan sonraki bir tedavinin planlanmasından önce, boş kesenin neden oluştuğunu ortaya koyacak incelemelerin yapılması yeni tedavinin başarı anahtarı olacaktır.

Sağlıklı günler ve doğru tedavilerle buluşmanız dileği ile…

cevap verdiginiz için çok teşekkür ederim Osman Bey

X