Göz Makyajı Ltfen iyi bir ka kalemi nerin

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Ben birkacgun once bir kas kalemi aldim gercekten hayran kaldim, cok dogal duruyor hic boya gibi degil bu marka heryerde bulunurmu bilmiyorum ama ben yinede ismini vereyim...Rimmel aldigim kalemin markasi.!$4 gibi birseye aldim cokta uygun fiyati.!:dance::sm_cool:sonunda guzel bir kas kalemi buldum dedim yania.s

aynı dertten ben de muzdaribim..
farı nasıl sürüyoruz kaşımıza ve bir de hangi rengi tercih etmeliyizsengözlerimebaksanab

far sürür gibi kaşlarına koyu kahve far sür sonra parmaklarınla kaşını bastırarak sil farın tozları kaş diplerine giriyor ve gün boyu dağılmıyor kalem is dağılır kendi kaş rengiin 1-2 ton açığını sür..

bugün carlanın kaç farını aldım.ilk kez denedim tek kelime ile harika.normail fiyatı 15 lira imiş.ama aldıgım yer carla firması ile yaptıgı sözleşmeyi fesh ettiği için tüm ürünleri 2-3 liraya veriyorlardı.2 liraya aldım.harikaa :)

Yha kaşlara far yazmışsınız da farlar simli oluyor mu? Nasıl sürüyosunuz onu anlayamadım ben bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler..

bende kaş kalemı arıyorum..yukardakı arkadsın dedıgı gibi RIMMEL ın kaş kalemı kaş tonuma en çok uyan oldu..koyu,siyaha yakın bır kahverengi.kaş kalemlerı neden genelde kahverengi olur zaten anlamam..siyah kalem surunce çok sıyah oluyo kahverengı sırıyosun alaksız duruyo..rımmelın kalemlerı 10 yl idi..alıcak olan varsa..fıyatını yazıyım dedım..borjouıs ın aldım en koyusu cok kahverengı durdu sırttı.pişman oldum aldgıma..

arkadaşlar ben body shop kaş farlarını kullanıyorum ve çok memnunum.toplam 6 tane renk tonu var ve ikili palet halinde satılıyor.ben sarısın oldugum için ve kaşlarımda çok seyrek oldugundan sırıtmasın diye en acık rengi sectim.yanında da bi ton koyu rengi oluyor sectiginiz rengin.degisik oval bir fırcası var ve tam olarak iyi bir sürüi saglamak için tasarlanmıs.kalemlere oranla kalııclıgı cok daha yüksek.ama kalem tavsiye edecek olursam da farın kötüsü olarak cecil derim.bir ara carmina ve pastel kullanmıstım fakat cok cabuk dagılıyorlar.kalıcılık sıfır :KK20:

mrb arkadaşlar aranızı yeni katıldım benim saçlarım şuan turuncu birazıda sarı gibi gibi kaşlarımda siyah ve kötü duruyo bende kaş kalemi kullansam ve hangi rengi alsam ??

kızlar benmde kaşarımda problem var kaşlarımın kavisli yerleri doguştan yok ve seyreklikte var. anlıycagınız bihter kaşı gibi. altındaki fazlalıkları aldıktn sonra kesinlikle kaş kalemi kullanıyorum ve kaş farından ziyade kaş kalemini tercih edin derim. kaş farı sürüldügünde ben burdayım ben burdayım diye bagırıyo resmen. hangi marka olursa olsn kaşa doğal bir vurgu vermiyor güneşe çıktıgında mat olsa bile parlıyor. daha önce tekin acardan lancome un kaş kalemini 40 liraya almıştım. kaşımın tam 1 koyu rengiydi ve çok güzel doğal görünüyordu. ama sürekli kullandıgım için ayda bir kalem almak zorunda kalıyordum. daha sonra tesadüfi flormar dan bir tane aldım ve daha önceki kullandıgım kalemdn daha yumusak dokulu oldugunu ve dha kullanıslı oldugunu farkettim. üstelik 4 yada 5 tl olması lazım. eger sürekli yanınızda bulunsun istiyorsanız flormarın kaş kalemlerini kesinlikle tavsiye ederim =) :80:

faber castel - 2B resim kalemi:))) kızlar kırtasiyede bulabilirsiniz :) benm kaşlarım yer yer seyrek ben bunu kullanıyorum cok doğal bir görünüm elde ediyorum hiçbir zararınıda görmedim şu ana kadar :)

şimdiye kadar bi çok kaş kaLemi kuLLandım genelde aktı çokçabuk dağılıyo kuaförme sordum oda göz kalemini dene dedi bende ceciLe göz kaLemini kuLLanmaya başLadım kaşlarımda gayet memnunum 2gün dağılmadan rahat kaLıyo :KK34:

kızlar adı üstünde "kurşun" kalem. kurşun vücuttan uzak tutulması gereken zararlı bir element. değil ki gözünüz veya kaşınız için kullanıyorsunuz.Naçizane tavsiyem kullanmayın derim. En azından önermeyin.. :eek:lmaz:

arkdaşım ben bu söylediğini araştırdım ve ulaştığım sonuçlar şöyle:

tübitaka gönderilmiş bir soru ve cevabına göre;

SORU :Kurşun kalemlerin içinde gerçekten kurşun olup olmadığını merak ediyorum. Eğer gerçekten varsa bu sağlığa zararlı değil mi?
CEVAP : Kurşun kalemlerin içinde, kurşun değil, yumuşak bir karbon cinsi olan grafit bulunur. Sağlığa zararlı değildir, kurşun kalem denmesinin nedeni, rengi olsa gerek.

aynı zamanda yine edindiğim bilgilere göre kurşun boyalarda ve bazı maddelerde yaygın olarak kullanıldığı zamanlar Türkiye de yasaklanmasından sonra bir çok madde ve kullanılan eşyadan temizlenmiş. Yani etrafımızda bu madenle direk ilgili olarak çalışan kimseler haricinde bizim için bir risk yoktur.

Kendimi ve sizleri aydınlatmak istedim :KK76:

flormar 401 kaş kalemi hiç araştırmadan aceleyle alıp çıkmıştım birkaç haftadır kullanıyorum görenlerden hep iltifat aldım kaşlarımdaki boşlukların kendi kendine tamamlanması için uğraşmaktan sıklmıştım artık tavsiye ederim başarılı bi ürün

dior kaş kaleminden çok memnunum.kahverengi kullanıyorum.uzun süre de gidiyor.arkasında fırçası var.dikkatli açarsanız uzun süre gidiyor.bastırarak kullanmıyorum hoş durmuyor öyle zaten.yılda 1 tane falan alıyorum

Canım sana KRYOLAN EYEBROW PENCILS & COSMETIC PENCILS fiaytı 27 tl Uzun süre dayanması ayrıca yumuşak yapısı ile akmayan ve bulaşmayan kolay kullanımla kaş , ve göz kalemi ikisi bir arada kullanılabilir ve dünyanın ve Türkiye de tv maajı olarak tercih edilen Alman yapımı bir marka içişnde balmumu olduğundan akma yapmaz ve türkiyenin ilk ve tek antialerjij ürünlerine sahip marka Kryolan. Ben amway -avon - max factor- gibi ürünlerde kullandım ama hepsi ni al çöpe at

Canım sana KRYOLAN EYEBROW PENCILS & COSMETIC PENCILS fiaytı 27 tl Uzun süre dayanması ayrıca yumuşak yapısı ile akmayan ve bulaşmayan kolay kullanımla kaş , ve göz kalemi ikisi bir arada kullanılabilir ve dünyanın ve Türkiye de tv maajı olarak tercih edilen Alman yapımı bir marka içişnde balmumu olduğundan akma yapmaz ve türkiyenin ilk ve tek antialerjij ürünlerine sahip marka Kryolan. Ben amway -avon - max factor- gibi ürünlerde kullandım ama hepsi ni al çöpe at
Acaba söz konusu kalem suya dayanıklı mı?

X