Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asker yarenlerinde sonra amin eşleri mi türedi nedir,birkaç seferdir denk geliyorum. Toplaşıp kendinize özel bir isim falan seçin bari. :olamaz:

Eşinize söyleyin kulaklarını çeksin. Yıllardır devam eden düzen bir anda değişir zaten, çoluk çocuk bu yaz günlerinde gelecek uyarıya hemen uyum sağlarlar.

Bu konunun alacağı tepkiyi de gayet biliyorsun, önceki konunda öyleydi. Çalışıyorum, çalışıyorum demişsin ama koca bir boşlukta gibi duruyorsun burada bakinca. Başka eğlencen yok şuradan gelecek yorumlarla tatmin ediyorsun kendini.
Hen aynen öyle fal yorumunu beğendim

Napalım kredi ödüyoruz ekonomik şartlar kazanılmış hak yani ucuz diye ahır gibi kullanmak mı lazım
Herkesin borcu var, ekonomik şartlar hepimizi etkiliyor ama bu biraz öncelik meselesi. Benim için bu çok önemliydi mesela, kimsenin dırıltısını çekmemek için lojman dururken, borcum da varken iyi, sakin bir semtte ev tutmuştum. Senelerdir balkonda asılı çamaşır bile görmem. Siz bunu göze almışsınız, katlanacaksınız. Baştan belliydi sonuçta her şey.

Eşinizin görev tanımının içinde sohbet çocuk seslerine karışmakta mı var
Gün içindeki saatlerde hemde
Burası köy değil demişsiniz ne alakası var Allah aşkına
Köyleri de ne sanıyorsanız

Elitlikten bahsettiniz demedim öyle olduğunu sanıyorsunuz dedim
Ama maşallah eli bele atıp kavga edecek potansiyel var gibi

Diyalog konusundaki cümlelerimi hayat sizi pişirdikçe daha iyi anlarsınız aslında alsanız müthiş bir tavsiyeydi ancak bi 10 yıl daha böyle gidersiniz sanırım
Lafı oraya buraya çekmeyi iyi biliyorsnz eşimin görev tanımıyla alakası nedir ben tam çözemedim de eşim lojman sorumlusu kime söyleyeceğim sorunu size mi

Herkesin borcu var, ekonomik şartlar hepimizi etkiliyor ama bu biraz öncelik meselesi. Benim için bu çok önemliydi mesela, kimsenin dırıltısını çekmemek için lojman dururken, borcum da varken iyi, sakin bir semtte ev tutmuştum. Senelerdir balkonda asılı çamaşır bile görmem. Siz bunu göze almışsınız, katlanacaksınız. Baştan belliydi sonuçta her şey.
Bilsem zaten gelmezdim şimdide cıkamamam taşınmak ta pahalı

Lojmana kim klima taktırmışta ben taktıraym ayrıca bunun elektrği var çarpıntısı var bunlar çözüm mü millet oturmasn ses çıkarmasn demiyoruz az daha sakın olsnlar gerektiği yerde çocuklarla ilgilensin ler bunlar zor bir şey değil saldım çayıra mevlam kayıra oldu
Niye klima takılmasın, bizim okulun lojmanında neredeyse her dairede var. Buzdolabı gibi kendi evinize alıyorsunuz bunu, çıkarken de söküp götürüyorsunuz. 😐

Sen işten geldin yorgunsun diye millet senin keyfini mi bekliyecek yok böyle bir dünya

O zaman bahçeli bir eve sakin bir mahalleye taşının kimse rahatsız etmesin

Koca lojmanda çalışan bir siz değilsinizdir belki isten gelen anne babalar çocuklarını çıkardı

Siz kendi sarayınızı inşaa edin bence

Vasıf konusuna gelince ne bileyim ya biraz havadasınız çok yüksekleyim bence
Bağıra bağıra konuşmak zorunda değiller hepsi sağır değilse

Bu nedir ya daha taşınalı az bir zaman oldu hiçbirisyle iletişimim yok bıktım seslerinden hepsi evde akşama kadar saat beş oldu mu bahçeye çıkıyorlar etraf oyun alanı ses gürültü bağırma kahkaha çocuklar bir taraftan kendileri bir taraftan malum ben çalışıyorm beşte eve geliyorum yemek şu bu derken gürültülerini bir şekilde göz ardı ediyorum yaz mevsimi canlar açık az bi dinleneyim diyorum sesten dinleyemiyorum hadi bunları da geçtim akşam oluyor evlerine girecekler on dakikada öyle sesler paldır küldür brde karsı komşu belası var yarm saat çocuğuyla eve girme münakaşası içinde kapılar eski kapı lojmanda oturanlar bilir hapşırsan duyuluyor o cocuk ağlaması kadının bağırması beni iyice sinir etmeye başladi saat 9 da ancak bitiyor gürültüleri ya ben duymak zorundamuyım eşim oranın amiri ona söylesem de söylesemi eşlerine yada ben mi uyarsam bir değl iki değil apartman mı oyun parkı mı belli değil siz benim yerimde olsanz napardnz
Sizin yerinizde olsam bi günlük alır, sevgili günlük diye başlardım. Lojman günlükleri…. Kedi uzanamadıpj ciğere mundar dermiş

Bunun lojmanla alakası yok. Her yerde böyle.
Bizim sitenin karşısı park, sesler geliyor ister istemez. Penceremin altındaki alanda da gelip çay falan içiyorlar akşamları.
Sadece bir kere gür sesli bir abla aşırı yüksek kahkahalar attığında cama çıkıp ricada bulundum.
Sizin durumunuzda yapılabilecek bir şey yok. Fazla sessizlik istiyorsanız lojman ya da çok kişilerin yaşadığı siteler size uygun değil. Şehir dışındaki villalarda falan bulursunuz o sessizliği ancak.
Eşinize söyleme fikriniz hele tümden sakat. Çocuk gibi şikayet etmiş durumuna düşersiniz ki etkisinin olacağı da kesin değil. Yeni olduğunuz bir yerde durduk yere düşman edinmek mantıklı bir şey değil.

Bağıra bağıra konuşmak zorunda değiller hepsi sağır değilse
Dışarda oynayan cıvıl cıvıl çocuklar ya

Sizinde çocuğunuz olunca fanusta büyütün dışarı çıkarmayın

Yazık yani

Lojman sorumlusu eşiniz olabilir o sorumluluk başka bir şey yaz günü çocukları susturmak için sorumlu değil

Lafı oraya buraya çekmeyi iyi biliyorsnz eşimin görev tanımıyla alakası nedir ben tam çözemedim de eşim lojman sorumlusu kime söyleyeceğim sorunu size mi

Eşime söyleyeyim mi amir diyen sizsiniz yahu
Bir binada otursanızda yöneticinin gün içindeki saatlerde olağan gürültülere müdahale etmesini mi beklersiniz
Ha pardon siz orada da eşinizi devreye sokarsınız
Tarzınız (!) değil muhatap almak

Ütopya hayal ediyorsunuz
Herkes nizami olacak bakışında duruşunda hareketlerinde
O da bizim toplumumuzda mümkün değil

28 değilde 18 gibisiniz
Allah sabır versin size, daha çokta çevrenizdekilere

Şuan boşta zaten eşime ayrılmış biraz küçük yer olduğu için oluyormş öyle şeyler çok o şekilde kavga edenler olmuş buda eşlerin iş yerine yansımış

Canım benim kendi vasfım var eşimin vasfına ihtiyacım yok işten yorgun argın gelip brde saatlerce milletin keyfi gürültüsünü çekmek zorunda değilim burası köy değil oyun parkı da değil herkes kendine çeki düzen verse sorun kalmaz zaten
Şu an yaşadığınız lojmanda kendi vasfınızla değil; eşinizin vasfıyla yaşıyorsunuz yalnız. Lojman hakkı eşinize aitti.

Eşime söyleyeyim mi amir diyen sizsiniz yahu
Bir binada otursanızda yöneticinin gün içindeki saatlerde olağan gürültülere müdahale etmesini mi beklersiniz
Ha pardon siz orada da eşinizi devreye sokarsınız
Tarzınız (!) değil muhatap almak

Ütopya hayal ediyorsunuz
Herkes nizami olacak bakışında duruşunda hareketlerinde
O da bizim toplumumuzda mümkün değil

28 değilde 18 gibisiniz
Allah sabır versin size, daha çokta çevrenizdekilere
Tam sizin mantığa göre belirli saatlere göre herkes tepinsin fil gibi

Lojmana kim klima taktırmışta ben taktıraym ayrıca bunun elektrği var çarpıntısı var bunlar çözüm mü millet oturmasn ses çıkarmasn demiyoruz az daha sakın olsnlar gerektiği yerde çocuklarla ilgilensin ler bunlar zor bir şey değil saldım çayıra mevlam kayıra oldu
Klima takıp sökülebilen bir şey, lojmana bağışlamıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X