Lohusa Kadın Tek Kalamazmış

Hamile kadına söylenmemesi gereken şeyler,tamamen bâtıl inanç.Lohusalik zor olur yanında biri olsun demek yerine söylenen şeylere bak.Üç doğum yaptım sonrasında eşimle ben vardım. Herseylerini ilk banyolarina kadar biz yaptık.Gündüzleri hep tektim hiç birşey olmadı.Korkmayin böyle şeylerle kendinizi huzursuz etmeyin.Kayinvalidenizin sizi yönetmesine, üzerinizde baskı kurmasına müsade etmeyin,yoksa bebek olunca herseyinize karışır lohusa depresyonun dibine vurursunuz.

İnşallah bende kimseye muhtaç olmam çok dua ediyorum
Ben yalnız kalınmaması taraftarıyım. Eşinle beraber tecrübeli bir kişinin olmasından yanayım. Anne olur kaynanana olur kardeş olur. Çünkü lohusa lık basit bişey değil 9 ay hamilesin ve hiç beklemediğin bir anda (normal doğum olursa ) 1 günde lohusa oluyorsun ruhen de bedenen de çok yıpranıyorsun. Yeni bir bebek değişmiş bir beden ve ruh eğer gelebilecek yakının varsa değerlendir ama yok çok ızaktadırlar gelemeyebilir durumdalarsa eşinizle de üstesinden gelirsiniz. en az 1 hafta extra 1 kişinin yanınızda olması iyi olur bence bu arada saglıkla kucagını ala

1 ayda kafayı yersin. Bende inanmıyorum bu tarz şeylere.Bi süre annen kalsın yeterli bence. Kvye gerek yok bence.

Kalsın kalsın. İş yaptırın. Cok ciddiyim. Bebek bakmak ve dinlenmek dışında asla bir işe elinizi sürmeyin. Yemeği yapsın, evi toparlasın, çamaşırı yıkasın vs.. lohusa kadına bakılacaksa böyle bakılır. 10 gün sonra başlar belim bacağım deyip gitme niyetine

Üç gün kaynanam iki gün annem kaldı yanımda oda sezeryan dikişlerim zorluyor diye sonra herkesi evine yolladım kendi işimi kendim hallediyorum kimsenin çenesini çekemem eşim gece çalıştı da hiç bsey olmadı hala kırkım çıkmadı gerçi inanmayın böyle şeylere eşinize de diyim ben inanmıyorum bir ay kalıp kötü evine gidecek birbirimize kusecez ben kendi işimi kendim hallederim kalmasın diyin o annesi ile konuşsun

Lohusalik mi kaldi ya. Benm yanimda kmse kalmadi. 40nda demiyo 2 ay diyo 2 koca ay. Ben istemem kmseyi bakilmak zorunda kalmazsam. Gunduzleri annem de kv de geliyodu. Siz artik evinize gidin yeter bana daral geliyo dedim. Hem anneme de soyledigim icin kv bozulmadi hem ikisi de aradan cikmis oldu

Ya bakar mi ya kv nin cakaliysa valla bebeye yapisir kiza eziyet eder

Öyle olur , zaten sırf beni sinir etmek için kızıma kızım diyip duruyo
Onu sinir etmek icin yapmiyo olabilir. Benm kv oglumu annem annem diye sever. Ama kendi bebelerini de ellerin bebelerini de oyle seviyo. Yani uzaktan iyidir bakma. Ama uzaktan. Ben ne zaman hamile kalsam bana kv batmaya basliyo. Smdi yine hamileyim. Ama ben hem.ilk gelinim hem 9 yil oldu evleneli. Kalbi kirilmasin diye benden boyle zamanlarda uzak duruyo. Senin de bu 2. Madem nerde sınırın? Durmasi gereken yeri bildirmemissin sen ona bence sorun burdan kaynakli. Sen cagirmadan annen varken gelmeler falan. Bunlari benmki asla yapamaz

Uzaktan davulun sesi hoş geliyor a canım Hamileyken ben de öyle yazardım burdaki topiklere. Anamı istemiyorum, vay kayınvalidemi istemiyorum. Tek bakacağım bebeme Sonuç : kv giderken arkasından aglayacaktim nerdeyse.

Normal doğum yaptım, çok çok çabuk iyileştim üçüncü gün yerleri paspasliyordum , bebeğimde hiçbir sağlık sorunu olmadı. Geceleri güzel uyurdu. Ona rağmen o sık sık kalkmalar , o psikoloji , gördüğüm kabuslar beni depresyona soktu. Şimdiden çok da büyük konuşup istemiyorum falan demeyin. 12 günlükken yalnız kaldım, her günüm ağlamakla geçti bir iki hafta Ha tabiki illa böyle olacaksınız diye bir sey yok ama bu ihtimal de var yani.

Kıskanç işte bi gün bizdeydi akşamda anneme gidicektim kalmaya eşim gececi olduğu için bana dedi ki dün anneni gördün yeter bugün bana geliyorsun ben o kadar diyorum bende inatlaştım gidicem diye gerçekten sevdiği için değil beni sinir etmek için yapıyor emin ol daha neler neler yaptı da onu başka konu açıp anlatıcam

Bana kv gelmesin de kim gelirse gelsin benim psikolojimi bpzmasındansa kabus görürüm daha iyi gerçekten çok çektim p kadından sırf yaşım küçük diye bana yapmadığı kalmadı nefret ediyorum

Reactions: The
Bana kv gelmesin de kim gelirse gelsin benim psikolojimi bpzmasındansa kabus görürüm daha iyi gerçekten çok çektim p kadından sırf yaşım küçük diye bana yapmadığı kalmadı nefret ediyorum
Aranızı bilmiyorum tabiki. Benim kişisel pek bir sorunum yok kv ile. O zaman anneniz kalsa iyi olur, yalnızlıktan iyidir

Ahahah mumkun degil yapamaz. Esim bi kere izin vermez annesinin bu kadar dahline. 2 haftadir basimiza is geldi. 2 gune bir annemde yatiom. Kv ario surekli naptiniz annen nasil vs. Gecen hafta onlara gittim yat dedi yatmadm. Alinmaz gucenmez. Cunku benim keyfime gore hareket edecegimi bilir. Beni cok darlarsa cildirip onunla gorusmeyi kesecegimi bilir. Ustelik oglu da karismaz buna en cok bunu bilir

Keşke bende öyle olabilsem kendimi öyle göstersem mal gibi hep ağladım hep ağladım birşey diyemiyorum diye olan çocuğumla bana oldu erken doğum riskim olmuştu sonra nasıl ağlaya ağlaya geldi yanıma biliyordu ki onun yüzünden oldu riskten beridir uğraşmıyor ama bende unutamıyorum yaptıklarını babama bile beddua etti kinciyim

Kaynanan cok sirret allah korusun evlerden irak. Aglama tavrini koy mesafeli git gel. Istemiosan istemiyorum de bitsin. Gor bak alisicak esin yaninda olsun yeter ki

Benimde yanımda annem kaldı he öyle şeylerden dolayı değil bana yardım amaçlı kaldı çoooookta faydasıni gördüm hatta gittiği gün ağlamıştım Kv ile çekilmez yaaa

Kaynanan cok sirret allah korusun evlerden irak. Aglama tavrini koy mesafeli git gel. Istemiosan istemiyorum de bitsin. Gor bak alisicak esin yaninda olsun yeter ki
Valla şu an gidip gelmiyorum o da gelmiyor ilk zamanlar eşimle tartışırdık şimdi artık gitmezsen gitme diyor bana. Çünkü ben kv gitmediğim zaman eşime mesaj atıyodu Ayşe bugün gelsin, Ayşe bugün kahvaltıya gelsin, ayşeyle bi gün gelin kalın diye en sonu senin evine gelmek istemiyorum dedim ondan beridir arayıp demezki gel diye gerçi bana değil eşime diyodu resmen köle gibiydim gittiğimde iş falan da yaptırmıyodu yani boş boş oturuyorduk sırf gideyim eltileri görsün gelin geliyo diye işte dediğim gibi çağırmazdı o lafımdan sonra beni ama sinir etmek için de elinden geleni yapardı ilk zamanlar eşim görmüyordu yani anlatıyordum annesinin yaptıkları ona normal geliyodu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…