Lohusa Kadın Tek Kalamazmış

Benimde yanımda annem kaldı he öyle şeylerden dolayı değil bana yardım amaçlı kaldı çoooookta faydasıni gördüm hatta gittiği gün ağlamıştım 🥺 Kv ile çekilmez yaaa
Ben zaten annemin kalmasını istiyorum sadece orada misafirlerin içinde 1 ay ben kalırım 1 ay annen deyince annemi de öne atmış oldum yoksa onu istiyorum ama kv çok kıskanç bi zoruna gider var yaaa annemden kıskanıyor beni

Valla şu an gidip gelmiyorum o da gelmiyor ilk zamanlar eşimle tartışırdık şimdi artık gitmezsen gitme diyor bana. Çünkü ben kv gitmediğim zaman eşime mesaj atıyodu Ayşe bugün gelsin, Ayşe bugün kahvaltıya gelsin, ayşeyle bi gün gelin kalın diye en sonu senin evine gelmek istemiyorum dedim ondan beridir arayıp demezki gel diye gerçi bana değil eşime diyodu resmen köle gibiydim gittiğimde iş falan da yaptırmıyodu yani boş boş oturuyorduk sırf gideyim eltileri görsün gelin geliyo diye işte dediğim gibi çağırmazdı o lafımdan sonra beni ama sinir etmek için de elinden geleni yapardı ilk zamanlar eşim görmüyordu yani anlatıyordum annesinin yaptıkları ona normal geliyodu
Cok guzel yapmissin. Hic geri adim atma

Allahım nedir bu🤦 sana annen gibi davranacak mıymış?
Keşke annem gibi davransa yaşım küçük diye başımı ezmeye çalışıyodu birde tek gelinim düşün oğlunu kaybetme korkusu yok onda çünkü eşim anneci bende zaten anne oğulu ayıracak kadar kötü biri değilim ama beni en azından insan yerine koysun istedim gerçekten anneliğime bile laf yaptı sen bakamazsan ben bakar büyütürüm çocuğu dedi herkesin içinde nasıl kızardım orada birşey diyemedim eşim orada konuştu ben konuşsaydım kötü ben olurdum eşim kızınca sustu sonra yine bana döndü çocuğa vurursan sana çok kızarım dedi hep bana bakıp dedi oğluna hiç demiyo bende tutamadım kendimi dedim ki çocuk benim değil mi döverim de severim de sonra Yok öyle birşey deyince bende istediğimi yaparım dedim eşimde anne konuyu kapat dedi bu sefer oğluna dönüp " nasihat" verdi tabi ona nasihat denirse ama çok zoruma gitmişti yaşım 23 olabilir ama bende anneyim sonuçta akıl yaşta değil başta kendime de çok güveniyorum güvenmesem çocuk yapmazdım

Keşke annem gibi davransa yaşım küçük diye başımı ezmeye çalışıyodu birde tek gelinim düşün oğlunu kaybetme korkusu yok onda çünkü eşim anneci bende zaten anne oğulu ayıracak kadar kötü biri değilim ama beni en azından insan yerine koysun istedim gerçekten anneliğime bile laf yaptı sen bakamazsan ben bakar büyütürüm çocuğu dedi herkesin içinde nasıl kızardım orada birşey diyemedim eşim orada konuştu ben konuşsaydım kötü ben olurdum eşim kızınca sustu sonra yine bana döndü çocuğa vurursan sana çok kızarım dedi hep bana bakıp dedi oğluna hiç demiyo bende tutamadım kendimi dedim ki çocuk benim değil mi döverim de severim de sonra Yok öyle birşey deyince bende istediğimi yaparım dedim eşimde anne konuyu kapat dedi bu sefer oğluna dönüp " nasihat" verdi tabi ona nasihat denirse ama çok zoruma gitmişti yaşım 23 olabilir ama bende anneyim sonuçta akıl yaşta değil başta kendime de çok güveniyorum güvenmesem çocuk yapmazdım
mutlaka ama mutlaka onemsememeyi ogren. boyle insanlar kavgadan kaostan besleniyor. senin yasin kucuk belli ama koskoca kadın nerede konusacagini bilmiyor, seninle b yaristiriyor, yok çocuğa şöyle yapma diye. Allaha havale et, hi hi de get, önemseme. once kendi kafanda bitirirsen tavırların daha rahat olur.

Aynı yaşıtız benimde kızım var 😊 böyle kv hiç sevmiyorum ya her halta karışıyorlar Allah sana sabır versin hiç üzülme hamile halinle inşallah bebeginide sağlıkla kucağına alırsın ama burada bütün iş eşinde bitiyor orta yolu bulmalı annesinin lafına bakmamalı

mutlaka ama mutlaka onemsememeyi ogren. boyle insanlar kavgadan kaostan besleniyor. senin yasin kucuk belli ama koskoca kadın nerede konusacagini bilmiyor, seninle b yaristiriyor, yok çocuğa şöyle yapma diye. Allaha havale et, hi hi de get, önemseme. once kendi kafanda bitirirsen tavırların daha rahat olur.
Önemsememeyi öğrenicem inşallah evladımdan sonra değişirim de hiçbir şeyi takmam Allah düşmanıma bile vermesin böyle insan, daha kötüleride vardır belki ama bu bana ağır geldi gerçekten

Aynı yaşıtız benimde kızım var 😊 böyle kv hiç sevmiyorum ya her halta karışıyorlar Allah sana sabır versin hiç üzülme hamile halinle inşallah bebeginide sağlıkla kucağına alırsın ama burada bütün iş eşinde bitiyor orta yolu bulmalı annesinin lafına bakmamalı
Üzülmemeye çalışıyorum inşallah sağlıcakla kucağıma alırım sağolasın ❤️ gerçekten herşey eşte bitiyor ilk zamanlar hiç yanımda değildi sonra artık bunaldı bu muhabbetlerdrn daha tartışmıyoruz ilkten aramadığım zaman niye aramıyosun deyip tartışırdık şimdi aramadığım zaman tamam sen bilirsin der

Önemsememeyi öğrenicem inşallah evladımdan sonra değişirim de hiçbir şeyi takmam Allah düşmanıma bile vermesin böyle insan, daha kötüleride vardır belki ama bu bana ağır geldi gerçekten
bol bol dua et, allahim sabir ver, onun da dilini bağla diye.. sen onemsememeyi öğrendiğin gun rahat edeceksin. bana da öyle diyorlardı, yok çocuğunu çok sev, yok evladının kıymetini bil diye daha dogmadan. ben de çocuğu yanlarında sesli sesli seviyordum :)) ohh annen kurban olsun diye. o zaman da o kadar çok sevme sana bir şey olursa cocuk kaldıramaz demeye başladılar :)) yani bu akrabalarda laf bitmez. o cocuk senin caninin parçası, onu en iyi anlayacak, bakacak kisi sensin. lohusa olunca hormonlar tavan oluyor, daha hassas oluyor insan. ama takmamayi ogren mutlaka. o sana seni tetikleyecek bir şey soyleyince kendi icine don, bu söylediği beni niye bu kadar uzuyor diye dusun once.

mesela çocuğa vurmaa haaa mi dedi
sen de bozuldun çünkü ben annesi degil miyim tabi ki düşüneceğim dedin
ve kendini yetersiz hissettin
o yüzden de mutsuz oldun.

öncelikle sana bunu hissettirmeye calistigini farket, onu farkedince onun söylediklerine karşı hissizlesiyorsun.
tepki verme, sözlerini yut, geçiştir, alay et..

bol bol dua et, allahim sabir ver, onun da dilini bağla diye.. sen onemsememeyi öğrendiğin gun rahat edeceksin. bana da öyle diyorlardı, yok çocuğunu çok sev, yok evladının kıymetini bil diye daha dogmadan. ben de çocuğu yanlarında sesli sesli seviyordum :)) ohh annen kurban olsun diye. o zaman da o kadar çok sevme sana bir şey olursa cocuk kaldıramaz demeye başladılar :)) yani bu akrabalarda laf bitmez. o cocuk senin caninin parçası, onu en iyi anlayacak, bakacak kisi sensin. lohusa olunca hormonlar tavan oluyor, daha hassas oluyor insan. ama takmamayi ogren mutlaka. o sana seni tetikleyecek bir şey soyleyince kendi icine don, bu söylediği beni niye bu kadar uzuyor diye dusun once.

mesela çocuğa vurmaa haaa mi dedi
sen de bozuldun çünkü ben annesi degil miyim tabi ki düşüneceğim dedin
ve kendini yetersiz hissettin
o yüzden de mutsuz oldun.

öncelikle sana bunu hissettirmeye calistigini farket, onu farkedince onun söylediklerine karşı hissizlesiyorsun.
tepki verme, sözlerini yut, geçiştir, alay et..
dediğin gibi yapıcam çok sağol ❤️ kendimi gerçekten yetersiz hissettim ama artık takmamak istiyorum o kadını inşallah da öyle olur :KK43:

dediğin gibi yapıcam çok sağol ❤️ kendimi gerçekten yetersiz hissettim ama artık takmamak istiyorum o kadını inşallah da öyle olur :KK43:
Ayrica esin de irrite olmaya baslamis, demek ki KV çok zeki birisi degil iyi manipule edemiyor. bir şey söylediği zaman cevap verme bence, esine de şikayet etme. kadın da insallah vazgeçer huyundan. vazgeçmezse de zaten esin illallah diyecek duruma gelmiş bence.

Ayrica esin de irrite olmaya baslamis, demek ki KV çok zeki birisi degil iyi manipule edemiyor. bir şey söylediği zaman cevap verme bence, esine de şikayet etme. kadın da insallah vazgeçer huyundan. vazgeçmezse de zaten esin illallah diyecek duruma gelmiş bence.
Eşime şikayet etmiyorum hep eşimin yanında konuştuğu için. Tekken bana birşey demiyor oğlundan alıyodu o gücü zaten

Eşime şikayet etmiyorum hep eşimin yanında konuştuğu için. Tekken bana birşey demiyor oğlundan alıyodu o gücü zaten
yok ya çok kotu niyetli birisi olsaydi tenhada söyler, esinin yaninda guzum derdi, demek ki çok hin biri degil, o zaman kiskancligindan ya da cahilliğinden yapıyor. sen de yakinda onun tarzına tepkilerine alisir, yonetmesini öğrenirsin bence.

yok ya çok kotu niyetli birisi olsaydi tenhada söyler, esinin yaninda guzum derdi, demek ki çok hin biri degil, o zaman kiskancligindan ya da cahilliğinden yapıyor. sen de yakinda onun tarzına tepkilerine alisir, yonetmesini öğrenirsin bence.
Benimde neyimi kıskanıyosa oğlu en sonu onu seviyo işte daha ne istiyo da bana bunları yaşatıyo gerçekten bu kadını anlamam çok zamanı mı alacak sen hemen çözdün valla

Annem dogumuma Almanya'dan geldi. Kv zaten Türkiye'nin öbür ucunda o gelmedi (Çok şükür).
Annemin izni kısıtlı olduğu için doğumdan yaklaşık 16 17 gün sonra döndüler.
E eşim de çalışmak zorundaydı.
Yalniz kaldım. Belli olduğu üzere ölmedim de.
Nereden çıkarıyorlar bu saçmalıkları bilmiyorum.

Annem dogumuma Almanya'dan geldi. Kv zaten Türkiye'nin öbür ucunda o gelmedi (Çok şükür).
Annemin izni kısıtlı olduğu için doğumdan yaklaşık 16 17 gün sonra döndüler.
E eşim de çalışmak zorundaydı.
Yalniz kaldım. Belli olduğu üzere ölmedim de.
Nereden çıkarıyorlar bu saçmalıkları bilmiyorum.
Ay valla bende bi bilsem bi de sarı tülbent örtücez çocuğun üstüne diyolar sarılığı engelliyomuş istemedim:KK70: lohusa olmadan lohusa oldum :KK70:

Uzaktan davulun sesi hoş geliyor a canım 🤪 Hamileyken ben de öyle yazardım burdaki topiklere. Anamı istemiyorum, vay kayınvalidemi istemiyorum. Tek bakacağım bebeme 🤪 Sonuç : kv giderken arkasından aglayacaktim nerdeyse.

Normal doğum yaptım, çok çok çabuk iyileştim üçüncü gün yerleri paspasliyordum , bebeğimde hiçbir sağlık sorunu olmadı. Geceleri güzel uyurdu. Ona rağmen o sık sık kalkmalar , o psikoloji , gördüğüm kabuslar beni depresyona soktu. Şimdiden çok da büyük konuşup istemiyorum falan demeyin. 12 günlükken yalnız kaldım, her günüm ağlamakla geçti bir iki hafta 🤷 Ha tabiki illa böyle olacaksınız diye bir sey yok ama bu ihtimal de var yani.
Ay şükür benim gibi sürünen biri daha varmış 😂😂
Şurda toplamda 2 3 kişi filanmışız zorlanan
Geri kalan herkes doğurup hemen tek kalmış ve asla zorlanmamış
Hayretler içinde kendimi sorguluyorum 😂

• Komik
Reactions: The
İnşallah bende onlar gibi olurum sizin gibi olmam amiiin dua edin bana :KK70:
Valla bana pek inandırıcı gelmiyor insanın ilk çocuğunda zorlanmaması ama amin olsun 😂

Ama bence siz de biraz salın kendinizi
Sidik yarışına çevirmeyin yani
Sarı tülbent örtecekse de örtsün mesela
Bildiğim bi zararı yok ki
Bazı konularda coğrafya kaderdie işte
Anneler düşüyor bu ülkede öyle işlerin peşine
Kuran koyarlar, tülbent örterler, lohusa şerbeti hazırlarlar filan
zararı yoksa hm ok deyip geçin işte

X