Lohusa Kadın Tek Kalamazmış

Eşiniz yardimci olur mu size.
Eş destegi çok önemli bu dönemde.
Benim eşim evde oldugu sürece yemek dışında her seye yardimci oluyordu.
Allah razı olsun çok yardımcı oluyor ama yaşımız küçük onlara göre :KK43: ben 23 eşim 25 bakamayıx gibi geliyor kv herhalde bana bi kere bakıp dedi ki çocuğa bakamazsanız ben bakar büyütürüm ne kadar ağlamıştım orada birşey diyemedim diye haddini bildirmek isterdim orada gerçekten ama birşey diyemedim eşim devreye girdi

Bu mesajınızı SS aldım sağolun<3

eşinize de söyleyip cevabı dinlemeyeceksiniz.
eşinizden yürümeye çalışan bi insansa eşinize de annen hakli ilk zamanlar biri kalsa iyi olur önce annem gelsin rahat ederim kendimi toparlamak kolay olur deyip bi daha konusunu acmicaksiniz.

sonrasında aaa gerek kalmadı artık ben kendim idare ediyorum sana zahmet olmasın anne su yemekten çekti canım yapıp getirirsen çok makbule geçer x de sever zaten seni yemeğini der geçersiniz.

Rabbim yardım ediyo inanki . Küçük kızımın çok zor bi bebekliği vardı . Sürekli ağlardı falan. Gece yatmaz asla. 1 saatlik uykuyla gezdim hep. Yemek yiyemedim . 1 ayda 9 kilo birden verdim.
İnşallah rabbim yardımcın olur canım 💜 ama oğlun biraz anlayacak yaştaymış bence zorlanmazlar baba oğul 🤗

benim ilki öyleydi şimdi harakiri yapmsim gibi yaklaşıyor çevrem. Sen o çocuktan sonra ikinciye nasıl cesaret ettin diye:KK70: senin ikinci benim ilkle aynıysa filmi biliyorum dut:KK70:

doğumda eşim yanımda olsa iyi olurdu ama bakalım tek kalmak daha cazip geliyor kulağa.

Valla ya hatta bi kere ben anneme kalmaya gitmiştim bi kaç gün sonra kv beni çağırdı dedi annene kırıldım bende dedim ki niye noldu o da bana dedi ki bana diyebilirdi ki abla Ayşe bende kalabilir mi ben orda sinir oldum
Orda sinir olmayacaksin diyeceksinki ben aileme giderken kalirken senden izin alacak degilim bu sacma beklentiler seni yipratir koca kadinim ne yapacagimi ben biliyorum anne sen bunlara kafani takma vs vs susma cevabini ver hazir cevap ol biraz dogumdan sonra annemi istiyorum sen sonra gelirsin sonra esimle bakicaz bi bu hurafelere inanmiyoruz falan filan

Allah razı olsun çok yardımcı oluyor ama yaşımız küçük onlara göre :KK43: ben 23 eşim 25 bakamayıx gibi geliyor kv herhalde bana bi kere bakıp dedi ki çocuğa bakamazsanız ben bakar büyütürüm ne kadar ağlamıştım orada birşey diyemedim diye haddini bildirmek isterdim orada gerçekten ama birşey diyemedim eşim devreye girdi

o kaç yaşında doğurmuş ilk çocuğunu 🤷‍♀️ doğuran bakmayi da becerir çocuk değilsiniz sonuçta. boşa kafayı takıyorsunuz. sinir etmek için konusuyo.

Bence kesin bir dille kimseyi istemediğini,geleceklerse gündüz gelmelerini söyle . Gayet de kendin idare edersin,hatta bebekle en başından daha rahat bağ kurar,kendi düzenini olusturursun.
Ayıp değil bir şey değil, benim ablam sezaryan olduğu halde kimseyi istemedi. Hatta eşinin annesi benim için 'kardesin kalacak di mi bu gece?' demişti, ben de heralde kalmam lazım diye düşünüp evet demiştim. Sonra ablam kenara çekip ilk gecelerinde bebekle basbasa olmak istediğini söyledi, sen gündüz gel eşim uyur o sırada dedi . Böyle anlaştık, sonuç olarak hiç birimiz kalmadık..hiç kimse senin sütün yetiyor mu demedi, bu çocuk aç demedi, sarı demedi... Stressiz bir lohusa dönemi oldu.
Ama o kırılır bu kırılır diye evini annelere acsaydi, kaynanasini bilmiyorum ama benim annem tüm bilmisligiyle devamlı fikir bildirecegi icin kesin kavga çıkardı 😅 annelerin sigara içmesi falan da mesele, rahat rahat emzirememek de mesele...stres dolu bir lohusaligi olurdu kibarlık yapacam,gelme diyemem diye. Sonra kavga dövüş yine o kötü olurdu 😂 o yüzden sana tavsiye ederim. Net bir şekilde kimseyi yatılı kabul etme

benim ilki öyleydi şimdi harakiri yapmsim gibi yaklaşıyor çevrem. Sen o çocuktan sonra ikinciye nasıl cesaret ettin diye:KK70: senin ikinci benim ilkle aynıysa filmi biliyorum dut:KK70:

doğumda eşim yanımda olsa iyi olurdu ama bakalım tek kalmak daha cazip geliyor kulağa.
Şu an 3. Çocuk bana çin kadar uzak 🤣🤣🤣🤣
Yalnızlık gereksiz kalabalıktan iyidir canım 😘 hemşireler yanında olur zaten

Ya ne güzel anneniz gelmiş ben sadece annemi istesem kaynanam ortalığı karıştırır beni annemden bile kıskanıyo
Kayınvalidenin ne işi var ya bence sadece anneniz gelsin herkes kendi çocuguna gitsin kalsın yardımcı olsun şu gelinleri bi salın artık🥴 siz isteseniz anlarımda istemiyorum dedikçe gelicem demesi ne kadar saçma

Arkadaşlar doğumuna az kaldı beni de korku sardı doğumdan çok lohusalıkta korkuyorum çünkü kv" tek kalmıyosun 40 gün mezarın açık olur 1 ay ben durucam 1 ay annen" dedi ama ben istemiyorum ona da söyledim. Bunlar bana batıl inanç geliyo sizce ben tek kalmalı mıyım kendime güveniyorum inşallah çok zor durumda olmam da kimseye muhtaç olmam çünkü kv beni darlıycak biliyorum
Sezeryan olmasına rağmen iki çocuğumda da yalnızdım, sadece ikinci doğumda büyüğü yeğenim oyaladı on gün kadar. Ama kırk gün yataktan sadece wc ihtiyacı için çıkanı da gördü bu gözler🤪 kişiye göre değişiyor.

Orda sinir olmayacaksin diyeceksinki ben aileme giderken kalirken senden izin alacak degilim bu sacma beklentiler seni yipratir koca kadinim ne yapacagimi ben biliyorum anne sen bunlara kafani takma vs vs susma cevabini ver hazir cevap ol biraz dogumdan sonra annemi istiyorum sen sonra gelirsin sonra esimle bakicaz bi bu hurafelere inanmiyoruz falan filan
gerçekten bundan sonra böyle olucam eşim üzülmesin diye hep sessiz kaldım sağolsun hep eşim konuştu ama yine de keşke şöyle deseydşm dedim

çocuğa bakamazsanız ben bakar büyütürüm
Kayinvalidem bakamazsaniz bile degil bakamazsin ben alip buyutucem demisti bana.
Onun lafina aldirmayin.
Kendinin ilk cocugu kac yasindayken dogmus kendi nasil bakmis buyutmus.
Bu laflara kulaginizi tikayin.
Çok iyi bir anne olacaginiza inaniyorum.

Valla bişey deyim mi
Lazım olduğu yani günü geldiği zaman şuan ki ' şöyle gelirim böyle kalırım ' diyenleri o an göremez olacaksınız
İs başa düşünce herkes topuklar 😂

Kayınvalidenin ne işi var ya bence sadece anneniz gelsin herkes kendi çocuguna gitsin kalsın yardımcı olsun şu gelinleri bi salın artık🥴 siz isteseniz anlarımda istemiyorum dedikçe gelicem demesi ne kadar saçma
Ya işte amacı beni sinir etmek biliyo onu istemediğimi inadına söylüyor zaten bi kaç olayımız oldu onunla beni arayıp inadından vazgeç deyip bağırmıştı bende inat yaptığım için benimle çocuklaşıyor

27 yaşında . Çok haklısın ya ben kafama çok takan biriyim maalesef insallah evladımı kucağıma aldıktan sonra düzelirim

dediğim gibi yapın. esinizle konuşun. annenizle konuşun.
sonra planlar yapıldı artık bozamayiz deyip kv yi öteleyeceksiniz. az sesiniz çıkacak. bebekle siz iyi olacaksınız mis🙂

X