Lohusa Kadın Tek Kalamazmış

İnşallah bende kimseye muhtaç olmam çok dua ediyorum

Ben böyle şeyler duyunca hemen şunlar geliyor aklıma.elin almanina fransizina amerikalisina bir şey yapmıyor sadece bize mi yapıyor diyorum.bunlar batıl inançlar.
Ama suda bir gerçek bebeğin zorlu bir bebek olur bir saat birine versemde uyusam dersin.o yüzden kv ne tamamen kapatma kapıyı.lohusa iken insan depresif olabiliyor bebekde benimki gibi gazlı olursa insanın sinirleri harap oluyor.

ilki kac yaşındaydı dutluk. ben de kimseyi istemiyorum. sadece çocuğu emanet etmek gerekecek. kim baktı büyüğe?
Ben baktım tek başıma. Büyük kızım 2,5 yaşındaydı o zaman . Küçüğüm 10 gün küvezde kaldı prematüre doğdu. Sorsan aslanlar gibi kv var anam var ama . Geceleri eşim destek oldu bana . Zor bi lohusalık atlattım ama çok şükür geçti. Şimdi büyük 4 küçük 1,5 yaşında

İnşallah bende kimseye muhtaç olmam çok dua ediyorum
şimdiden stres yapmayın. ben de sizin gibi aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey diye yaklaştım. altıncı gün sütüm kesildi. yolladım bir gün boyunca uğraştım. zorla da olsa geldi.
o da bana ders oldu. hadi sizin aranız bozulmasın aile huzuru kaçmasın ama o bebeğin rızkı ne olacak?
annem gelir sağol deyip gecmeniz lazım. bebeğinize yazık stres oldug gibi bebeğe geciyo çünkü

keşke yardım için gelse çok karışacak biliyorum zaten beni sinir etmek için neler neler yaptı gerçekten çok dua ediyorum bazen kendime de kızıyorum aslında çok stres yaptığım için

İlk once anneniz kalsin nekadar istiyorsa sonra kv gelebilir annenizin kalmasina kv karisamaz ne munasebet ayrica kimin nekadar kalacagina ben karar veririm bunlar sacmalik de gec o kimki karisiyor anneninde nekadar kalacagini belirlemis gicik sey

geçmiş olsun canım zor olmuş cidden maşallah bebislerine
benim de annem kv uyudu ben gece gündüz baktım güya yardıma geldiler önüme bi tas yemek yapıp koyamadılar. yaptıkları gaz yapan yiyecekler oluyodu ya da. eşim hem ise gitti hem gece uyanabildigi kadar bana yardım etti.

benim oğlan dört yaşında kardes geldiğinde dört buçuk 5 arası olacak. ben hastanede tek kalsam eşim baksa diyorum ama hesap hesabı tutar mı bakalım.

Ahh ahh keşke kaynanam annemden bile kıskanıyo beni korkumdan evime çağırmıyorum ne zaman annemi çağırsam kendisi de geliyor doğru düzgün yanlız kalmıyorum gizli gizli geliyo annem
Ne korkuyorsunuz ya desenize once kendi annem gelicek onun yaninda daha rahat soyunurum ederim, diger turlu utanirim hem oncelikle ona ihtiyac duyuyorum kusura bakma diye.
Sonra da iyiyim iyilestim tesekkurler gelmene gerek yok diye gecistirirsiniz.

Ayrica ne munasebet annemi cagiramiyorum, sizin evinize kim gelirse gelsin caniniz ne zaman istiyorsa kv yi cagirirsiniz, arayip geliyorum diye emrivaki yapiyorsa da siz de karsi emrivaki yapip simdi musait degiliz bidahakine seni de davet ederim dersiniz ve davet edilmeden gelmemesi gerektigini ogrenir.
Evliligimin ilk aylari ben de sıkıntılar yasadim ama bu derece musade etmedim asla.
Hele hele de dogum yapcam anneme ihtiyacim oldugu an ilk bir ay ben kalicam diyecek he yok oyle dunya.
Lutfen hayatinizin iplerini biraz kendi elinize alin, sizi o iplerden istedikleri yere cekmesine daha fazla izin vermeyin.
Yoksa lohusaliginiz da diger bircok zamaniniz da iskence olur, yazik olur.

Ay batıl tabiii kiiii. Bu inanış çok yaygın daha önce de duymuştum ben. Ama şöyle örnek vereyim; babamın mesleği sebebiyle ablam doğduğunda annem ülkenin diğer ucundaymış. İlk 1 hafta babam yanında durup sonra işe gitmiş annem evde bebekle tek kalmış mecburen. Aynı şekilde ben doğduğumda da yine akrabalardan farklı bir şehirdeymişiz,yine 1 hafta sonra babam işe dönünce annem ablam ve benimle tek kalmış evde
Tabi ki en azından ilk bir iki hafta birinin destek olması size de iyi gelebilir ama 40 gün fenalık geçirirsiniz bence

İlk once anneniz kalsin nekadar istiyorsa sonra kv gelebilir annenizin kalmasina kv karisamaz ne munasebet ayrica kimin nekadar kalacagina ben karar veririm bunlar sacmalik de gec o kimki karisiyor anneninde nekadar kalacagini belirlemis gicik sey
Valla ya hatta bi kere ben anneme kalmaya gitmiştim bi kaç gün sonra kv beni çağırdı dedi annene kırıldım bende dedim ki niye noldu o da bana dedi ki bana diyebilirdi ki abla Ayşe bende kalabilir mi ben orda sinir oldum

Onun söylenme sebebi mikrop ve bakterilere çok açıl oluyor bünye bebek gibi oluyorsunuz adeta kısa bir süre ondan. Bence kendi anneniz kalsın doğum şekliniz ne bilmiyorum fakat sezaryen se yardıma ihtiyaç oluyor benim olmuştu daha doğrusu. Benim annem yurt dışından geldi yirmi gün kaldı sonrasını biz eşimle hallettik .şu şekilde yapın bence anneniz gelsin baktınız kendiniz gayet idare ediyorsunuz yollarsınız .

keşke yardım için gelse çok karışacak biliyorum zaten beni sinir etmek için neler neler yaptı gerçekten çok dua ediyorum bazen kendime de kızıyorum aslında çok stres yaptığım için

o sesiniz çıkacak yapacak bisey yok. ömür boyu sessiz kalamazsınız. ben yasadiklarimi yazdım size. bana ders oldu size de olsun.

annem gelecek sağol anne 40 im çıkınca gelirsin sen. istersen gündüzleri gel der geçersiniz.
cevabı dinlemeyin ben böyle karar aldım deyip kapatacaksınız kulakları dinlemeyeceksiniz.

Çok teşekkür ederim güzel yorumun için çok dikkatli oluyorum ilk aylar bende biraz ipleri eline vermiştim şimdi zor alıyorum salaklığım işte

Bu mesajınızı SS aldım sağolun<3

Rabbim yardım ediyo inanki . Küçük kızımın çok zor bi bebekliği vardı . Sürekli ağlardı falan. Gece yatmaz asla. 1 saatlik uykuyla gezdim hep. Yemek yiyemedim . 1 ayda 9 kilo birden verdim.
İnşallah rabbim yardımcın olur canım ama oğlun biraz anlayacak yaştaymış bence zorlanmazlar baba oğul

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…