Lohusa depresyonu yaşayan var mı

O hisleri yaşamadan lohusalık geçiren mı var. Ve en kötüsü de hiçbir suçu günahı olmayan eşime kızıyordum, tavır yapıyordum...
Geçiyor merak etmeyin, 40 ı çıkana kadar biraz sıkıntı keder, sonrası bebiş de dış dünyaya alışıyor siz de bebeğe...
Sakin olun, bebeğinizi sevin, evmis yemekmis, temizlikmis düşünmeyin 1 ay kirli kalınca bir şey olmuyor, yatıp uyuyun bebek uyudugunda.
Ben 40 günlük süreci dizi izleyip kendimi rahatlatarak kafamı boşaltarak geçirdim. Size ne keyif veriyorsa onu yapın. Varsa yakınınızda sevdiğiniz kişiler bebeği de alın gidin, evden çıkarılmaz hurafelerine aldırmayın. Ben günlük markete çıktım bebeğimle, hava değişimi iyi geliyordu bana, yoksa bir odanın içinde insan kurdukca kuruyor..
Geçecek, sabredin, güzel düşünün..

Hem de nasil yasadim..
Emzirme sorunlari,uykusuzluk,sarilik hepsi ama hepsi ustuste gelmis gibiydi.Hic gecmeyecek saniyordum.O kadar cok agladim ki ben.
Sonra hersey yoluna giriyor.Bebeginin ne demek istedigini anliyorsun,sana tepki vermeye basliyor,uykusu beslenmesi herseyi duzene giriyor.Ilk 3 ay zor ondan sonra her gecen gun daha kolay daha keyifli bir hale geliyor
Dis sesler beni cok uzmustu.Instagramdaki super anneler,eve gelen giden es dost yorumlari,anne kayinvalide vs.Sana iyi gelmeyen kisiler varsa gonder yanindan..Bebegini kokla op saril..
Sana kocaman sariliyorum

Kız maşallahı bırakıp kaçıyorum

14 gunlukken itibaren yalnız bakıyorum eşim akşam yardımcı oluyor bana hepsi geçiyor sadece yorgunluk kalıyor

İlk 3 ay zor hem senin hem bebek için o dünyaya sen ona alışıyorsun. Sonra uyku yemek düzeni oturuyor 1 yaşında yürümeye başlamasıyla da birwz daha bagimsizlasacak sonra zaten yorgunluk larda azalıyor. Hayatın hiç bir dönemi çocuksuz olduğun zaman gibi olmayacak buyuse okula gitse bile ona göre olan yapacaksın ama bence bu durum yeni hayatın olacak ve çok seveceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…