Lohusa depresyonu yaşamaktan korkuyorum dogum yaklastıkca geriliyorum

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.773
6.399
Riskli bir hamileligim var bu güne kadar cok sorunlar yasadik düzelen durum oldu düzelmeyen oldu 33 haftaya geldik sükürler olsun.Kan sulandirici igneler aspirinler ilaclar..Bir de gebelik sekerim var insulin diyet ölcüm derken cok yoruldum vucudum igne izlerinden mosmor hamileyim sonucta canim bir seyler istiyor yiyemiyorum sekerim yükselecek diye yediklerim doyurmuyor bazen insulin yetersiz geliyor doz yükseltiyoruz derken hep bir telaş icindeyim kendimi dinlemekten saatle yemek yemekten ölcümden yoruldum ciddi manada sabah olmasin yeni bir öğün gelmesin istiyorum ayni seyleri yemekten midem bulandı.Zorlu sürecin sonunda ise lohusa depresyonu yasamaktan cok korkuyorum hala daha kabus gibi geliyor yasadiklarim bu haftaya gelebilecegimizi bile düsünmüyordum cok sükür geldik cok mutluyum henüz nerede dogum yapacagim belirsiz gidisata göre karar verecegiz arti sezaryenden korkuyorum ilki cok kolaydi bu nasil olacak bilmiyorum üzerimde fazlaca gergiik var bu kaygilarim normal mi sizce ? Hem zaman gecsin istiyorum hem de gecmesin istiyorum bazen aglamak geliyor icimden bazen de neler neler atlattin aglayacagina sükret diye kendime kiziyorum ama korkulardan kendimi alamiyorum ilk dogumumda es ailesinden dolayi berbatti lohusaligim bunda es ailesinden yana sorun kalmadi ama ben psikolojik olarak cok yorgunum böyle düsünerek kötüyü mü cagiriyorum bilmiyorum 33 hafta süresince hamileyim diyip en ufak naz dahi yapamadim her an diken üstünde durmaktan tadini dahi cıkaramadim kendime cok kiziyorum anin tadina hic odaklanamadim korkulardan nasil zaman gecti anlamadim

Son düzenleme:
Duanızı edin hayırla sağlıkla gelsin inşallah. Elbette hormonlardan dolayı inişli çıkışlı bi psikoloji oluyor o yalan değil, ama kendinizi böyle şartlamayın şartlarsanız olmayacağı varsa da çekersiniz Allah korusun. Ben olumlu düşünüp depresyona girmem dememe rağmen bi süre yaşadım o da ayrı mevzu. Yardımcı olacak biri varsa anneniz eşiniz gibi, bol bol dinlenin emzirme aralarında , güzel beslenin bol su için, olumsuz insanlardan da uzak durun doğumdan sonra. İlk 2 ay misafir kabul etmeyin gibi gibi. Uykusuzluk bence en kilit nokta fırsat buldukça uyumaya çalışın. Ve en en en önemlisi kötü olumsuz hislerinizi mutlaka çevrenizle paylaşın gerekirse ağlayın, hatta gerekirse profesyonel destek alın. Bundan asla çekinmeyin. Milyonlarca kadının yaşadığı bir süreç ve zamanla geçiyor. Sağlıkla alırsınız inşallah bebeğinizi kucağınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…