Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

tatlım benim gözlerin zaten hassas kaşıntıdan acıdan ölsen bile elini hiç değdirmemen lazım canım göz kendi kendini çok çok iyi tedavi edebilen mükemmel bir organ sen gözlerini mümkün olduğunca ovuşturmamaya ve dokunmamaya çalış..bence gözlerine 1-2ay kdr lens takma el temasından uzak dur arada bir de dalinle temizliğini yap ilaç verdiyse doktor onları da kullan.. benim de başıma aynı şey gelmişti 1hafta dalinle anlattığım gibi temizledim gözlerimi ve mümkün olduğunca dokunmadım önemli olan ztn gözü ovuşturmamak dışardan müdahele etmemek tatlım çok geçmiş olsun çok kafaya takma gözün o kadar akıllı bir organ ki kendini nasıl tedavi edeceğini bilir :))

bu lens ne markaymış peki ?

sevgili KIVILCIMIMUZUN bu gözlerde renkli lens yok bence şeffaf lenstir o..

nasıl açıyorsun telkinle yapa yapa açarız lense ne gerek :)

aslında bu yöntemi önermemim doğru olup olmadığını bile bilmiyorum..çünkü işin içinde bilinçaltı ve göz gibi 2 önemli şey var..ben kendim bu riski aldım ancak başkalarının riskinin sorumluluğunu almak istemiyorum..bana zarar vermeyen şeyden bir başkası zarar görürse açıklayan kişi olarak ben de vicdan azabı duyarım...

ama şöyle söyleyim..telkin etkisiyle birkaç günlüğüne geçici olarak 1-2 ton kadar açılıyor göz rengi...ve bu telkinlerin amacı aslında göz rengi açmak değil...bilinçaltını rahatlatmak ve egoyu sağlamlaştırmak..ama yan etkisi olarak gözrenginde de açılma olduğunu farkettim...bunun haricinde olumsuz yanetkileri de çıkabiliyor...sinir bozukluğu mide bulantısı falan gibi...aynı telkinleri yapan başka kişiler de kendilerinde aynı açılmanın olduğunu doğruladılar...bilinçaltı gözleri nasıl etkileyip de açıyor işte o konuyu bilmiyorum o beni aşar...

ama kahverengi gözü mavi göz yeşil göz falan yapmıyor..kahve göz biraz daha açık kahve oluyor...yani telkin dinleyim de bir daha ömrüm boyunca hiç lens takmıyım diye bir olay yok...hala takıyorum ben de...ve sürekli o renkte kalması için arasıra da olsa devamlı tekrarlamak gerek o yüzden biraz zahmetli.....onun dışında zaten bazı kişilerde yaş ilerlemesine bağlı olarak göztonlarına açılmalar da oluyor kendine kendine..yani olmuyor değil...
yani çok umut bağlanıcak bir yöntem değil....sitedeki o mesajım baya eski tarihliymiş..artık ben bile yapmıyorum o yöntemi..bırakınca bir süre sonra eski rengine geri dönüyor zaten...yani uğraştığına ve risk aldığına değmez derim...

ayy ttlım bnm ne demek hiç endişelenmene gerek yok inanki dediğim gibi göz çok müthiş bir organ ya cidden hiç bir şey yapmasan da ilaç filan kullanmasan da kendi kendine atar o iltihabı sen yeterki ovuştrma ellerini gözüne vurma hiç bak.. sen makyaj filan yapıosan ondan uzamıştır enfeksiyonun süresi ben hiç makyaj yapmamıştım 1hafta ztn 1haftaya kalmadan gözümde bir şey kalmamıştı inanki bnm o kdr kötüydükü sabahları inanılmaz çapaklanma oluyordu gözümü açamıyordum birbine yapışmış halde uyanıyordum çok kötüydü ama inan ilaç kullanmadım sadece temizledm gözlerimi dalinle hafifçe ve kesinlikle elimle kurcalamadım artı makyaj da yapmadım bir süre bu şekilde 1haftaya kalmadan geçmişti hiç endişelenme geçecek illaki seninki de.. sen kafana takma zaten bak nasıl geçiyor hemencik :)) tekrarlamasına gelirsek mesela bazen gözlerimi çok ovuşturup oynuyorum ertesi gün aynı çapaklanma oluyor kalktığımda ztn iltihaplanma belirtilerini çapaklanmadan anlayabilirsin ama dokunmayınca geçiyor hemen temiz tutmak lazım tabi ama sürekli de yıkama zaten 3 günde bir filan yıka snra da temizlenince dalinli işlemi bitir bence hani sürdürme bunu gözlerini kendi haline bırak ttlım geçiçek tabi ki de sen çok endişelendin bak olmaz böyle millet telkinle göz açıyor sen de telkinle gözlerini iyileştir ehehe :)))) şu telkin işi güzelmiş yaa aslında bana çok lazım kopkoyu gözüme :))

pekı cnm uyucam dedıklerıne gecen yapmstım bıkeresnde makyaj ıste ondan sanırım uzadı dahda yapmıyorum dıkkat edıcem bakalm hc dokunmuyorum bakalm ıns geçer.ıns olmaz senınde bıdaha göz hayatımız ıcın cok onemlı ya allahm sıfalar versın hepımıze:)saol cnmm.:)he yaa duydum o nası bısey yaa telkın:))

evet tatlım aynen öyle dikkat etmeliyiz ama çok da fazla kafaya takmamak sa işe yarıyor bunun yanında :) ben de senin gibiyim hemen endişeleniyorum elimde değil :)) vallahi ben denemedim telkini ama işe yarıyormuş heralde :) tabi mavi olmadıktan snra gözlerim hiç yapmam ben telkin filan ehehe

Kızlar ben freshlook numaralı renkli lenslerimi 3 aylık 60'tlye alıyorum, açıkcasıaldığım yerim başka subesinde aralarında 10-20 tl fak oluyor.Herkes mi bu fiyatlara alıyor yoksa benimi tabiri caizse kaz gibi yoluyorlar.:)Unutmadan en iyi markanın ne olduğu hakkında yardımcı olabilir misiiniz,ben yıllık almak istiyorum,fiyatalra hakkında bilgisi olan var mı ?

canımmmmmmm 3 aylık 60 tl dıye aldıgın lenslerın kullanımı 30 gunluk lenstır ve 35 tl cnm.bu net ve kesındır hergun kullanmassan 2 ay 3 ay kullanabılıyrsun dıyorlar ama tavsıyesı 1 aydır.ve pahalıya almısssın senelık dusunuyorsanda renklıde su ıcerıgı %50 jın altındakılere bak gözlerıne yazık etme derım:)

heheh:) saol cnm ya ay damlalara devam edıyorm gun ıcerısınde damlaın vaktı geldımı baslıyo kıpıry-tılar gozumde damlayamı alıştı ne ya antıbıyotık damlatınca kendıne gelıyogozum mesela san ıyı ıste bu sn gıtttgım doktorun pesını bırakmıycagm bn karar verdım tek bı doktorda sabıt kalıcam uzm.dr artık daha hıc ellemıyorum gozume vallahı allerjısı ıyıce gecmıs bunu farketmde enfeksynda gececek ınsallah.dusunmemeye calsııyom artık dua edıyrum allahıma ıns gecer etrfmada herkez bak ben demıstım ne kullandın lens kendı gozlerın daha guzel yapma etme dıyorlar sesımı cıkartmıyorm:)cok haklılar ama ıste renklı kullanmıs ve çk begenmıs ınsanar olarak anlıyamıyorlar okadar begenerek kullanıyruz kı vazgecmek cok zor oluyor yaahu:)

Arkadaşlar selam
19 yıldır renkli lens kullanıyorum...Son olarak 5-6 yıldır sofistik gri -yeşil mavi kullandım çogunlukla gri ama son aldığım grileri takınca alaska kurdu gibi gözüküyorum :) sizce bana solotica daha mı çok gider ? Bu damarlanmalar çok kötü ve gözümün çapına göre vermiyorlar standart diyorlar ...Sitede herkes çapa bakın diyor ..Resimlerime bakabilirmisiniz ? Fikir bekliyorum sizden dostlar.

Eklentiler

• $IMG_3360.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 72
  • $IMG_1593n (2).JPG
    27,9 KB · Görüntüleme: 80
  • $IMG_6009.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 66
  • $IMG_3504111111.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 63
bunlar daha net ve yakın sanırım

Eklentiler

• $IMG_4687aaaaaaaaa.JPG
    18 KB · Görüntüleme: 62
  • $GÖZÜMMM.JPG
    5,6 KB · Görüntüleme: 66
  • $a.JPG
    58,7 KB · Görüntüleme: 66
  • $IMG_4856111111.JPG
    71 KB · Görüntüleme: 64
  • $gz.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 60
  • $kık.JPG
    43,2 KB · Görüntüleme: 71

Abbow canımmm ya :) aldım alası 50den aşağıya düşmedi lens fiyatlarım:)Ama ben numaralı kullanıyorum,bu fiyat farkı bu yüzdende olabiliiiri:)
Gözlerim alerji oldu zaten,kullanamıyorumda offf
Söylediklerini dikkate alıyorum,başka markalara mı yönelsem du ben araştırayım vakitlice:)Çok teşekkür ettiiimm

sevgili KIVILCIMUZUN bence bu renk göz sana çok da yakışmış yine bu tonlardan devam et derim sophistic fazla doğal değil ama çok rahat bir lens gerçekten de .. ben bu renkleri sana çok yakıştırdım maşallah güzelliğine de :) solotica düşünebilirsin daha doğal istiyorsan.. kendi göz rengin nedir?

aayy ne kadar doğal durmuş lens olduuna inanamadım bu resimde lensi takan kişinin gerçek göz rengi nasıl? bn gözlerim çok koyu kahve benimkilerdede böyle dururmu acaba?

sevgili EVANESCENCE gerçekten çok güzel durmuş burda bende fantasy açık yeşil kullandım ancak bu gözlerle alakası bile yoktu özelden de dediğim gibi bu rainbowlar açık gözlerde şahane duruyor çok doğal gözüküyor ama koyu gözlerde bence fiyasko bir kere çok şaşı bakıyorsun :) bu koyduğun resimlerdeki çocuğun gözleri de oldukça açık tabandan belli oluyor..

Son düzenleme:
al canım bu da bendeki duruşu bunlar gece çekimi ve flaşlı gündüz bu kadar açık durmuyordu üstelik şaşı şaşı bakıyordum iğrenç :)) ayrıca fark ettiysen açık yeşille alakası bile yoktu turkuaz gibi bir renk oldu bende yeşilden çok mavi durdu :))

Son düzenleme:

Hep sen bana cevap veriyorsun çok teşekkür ederim
Kendi göz rengimi ekliyorum.
Alaska kurgu gibi oluyorum sanki flaşlı çekimde az mavilik yada yeşillik olsa sarımsı buğday tenime daha mı iyi gelir sence ? Bu gün gg den alıcam topazio-quartzo yada esmeralda Mel koyu kalır sanki çünkü rainbow giallo aldım iğrenç durdu çok yağ yeşili ve sevmedim kötü durdu sanki soluk gösterdi beni..Ne dersin? Ne alsam?

Eklentiler

• $kahvemmm2.JPG
    11,8 KB · Görüntüleme: 67
  • $kahvemmm.JPG
    11 KB · Görüntüleme: 59

sevgili KIVILCIMUZUN kendi göz rengin çok güzel tam orta kahve bence hidrocor mel çok doğal ve güzel bütünleşebilir diye düşünüyorum doğal olsun istiyorsan hidrocor mel düşün bence çok yakışır..pupili dar olan 3lü natural serisinden düşünüyorsan direk quartzo düşün gayet güzel bir renk ama sophistic gibi duruyor pupil boşluğu dar sophistic gibi buralarda bir çok resimler var onları incelemiş miydin bir bakıver bence youtube dan hidrocor mel in kahve gözdeki duruşuna bak quartzoya bak bence mutlaka izle güzel fikir oluyor..ama yeşil mi mavi mi diye sorarsan o tamamen zevk meselesi tabiki ama senin gibi orta kahve ve kendi haresi belirgin gözlerde bence cor meller şahane duruyor çok doğal duruyor.. şu bir gerçekki yeşil lens, kahve gözle mavi lenslerden daha iyi kaynaşıyor renk bakımından daha doğal oluyor..

YouTube - Solótica Hidrocor Mel canım bak bu videodaki kızın gözleri seninkine benziyor rengi ve yapısı işte hidrocor mel çok doğal duruyor bence

YouTube - Solótica NC Quartzo bu da quartzo fazla doğal bulmuyorum ben ama renk olarak çok güzel

ben orta kahve gözde crystal ları da çok beğeniyorum mavi-yeşil-gri tonlarında çok çok güzel bir ton yakalıyor her gözde beğeniyorum crystalları ama onun da pupili dar onu da bir incele derim sophistic kadar ultra opak değil ama gayet opak bir lens yine de çok güzel ..

kısacası benim fikrim senin güzel gözlerine çok doğal istiyorsan cor mel , belirgin bir renk istiyorsan pupilinin hafif dar olması seni rahatsız etmeyecekse crystal derim..tamamen senin zevkine kalmış tatlımcığım :)

http://www.youtube.com/watch?v=i4NXiSdTwWI&feature=BF&list=QL&index=1 bu da son olarak senin göz rengine göre tam bulamadım ama yakın gibi geldi cnm crystal lar biraz uzaktan çekim ama uzak çekimlerde o şaşılık var mı yok mu daha net görünüyor bence ..

Son düzenleme:

cnm bnmkıde numaralıydı hıc faretmz ılada alcaksan ıstanbuldasn sana yer onerebılırım ama aynı sey banada oldu formlarda okuduysan pure hazl freslok kullanıyrdum allerjıden 2 aydr tedavı gordum sakın kullanma allerjın varsa sımdı daha enfeksıyon olmust 3 haftadır da onla ugrasıyorum damlalarm yenı bıttı artık kendı halıne bıraktım goxzlerımı freslok %55 su ıcerıgınden dolayı gozde krulk yapıyor ve gozun ıslevını gozyasını engellıyr dıkkat et baska marka kulan derım.ben yaza kadar dınlendırcem gozlerımı gozune yazık etme cnm ok

amozon green lenslerim

dmtlale kendı gözun ne renk?? hoş durmuş gerçekden begendım,bende freshlookun hareli yeşılını kullanıyorum memnunumda doal duruyor fakat bıraz daha açık yeşil duran lens olsa daha guzel olacgını duşuyorum.buarada kendı göz rengım kahverengi buyuzden sordum cnm:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…