Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

arkadaşlar ben de 1 aydır şeffaf lens kullanıyorum fakat kitap okurken, yakına bakarken bulanıklaşıyo göremiyorum bu sorunu yaşayanlar var mı?

arkadaşlar ben de 1 aydır şeffaf lens kullanıyorum fakat kitap okurken, yakına bakarken bulanıklaşıyo göremiyorum bu sorunu yaşayanlar var mı?

tatlım olur o göz bir yere odaklanıyor ya biraz garip bir his ve sen de yeni takmaya başlamışsın alışamamış olabilirsin.ben 5 senedir lens kullanıyorum şeffaf numaralı sormak istediğin bir şey varsa yanıtlarım :21:

frshlook aylık ya artık bende senelikalcam aylık olunca para dayanmıo ya

senelik kullanan arkadasl varmı

gercekten seneye kadar kullanabılıyormuyuz veya en fazla nekadr kullandıgınız

ama freshlooktan cok memnunum rengındende bunalrın nedne senlıgı yokyaa :KK43:

canım senelik dediğin tek bir lensin 12 ay boyunca kullanılması mı ? çünkü ben senelik kullanıyorum ama şöyle. her biri 2 aylık olmak üzere 6 çift var içinde çok temiz kullanırsan 3 ay da kullanabiliyorsun senelik dediğin böyle var bende doktorum getiriyo numaralı şeffaf :KK51:

canım senelik dediğin tek bir lensin 12 ay boyunca kullanılması mı ? çünkü ben senelik kullanıyorum ama şöyle. her biri 2 aylık olmak üzere 6 çift var içinde çok temiz kullanırsan 3 ay da kullanabiliyorsun senelik dediğin böyle var bende doktorum getiriyo numaralı şeffaf :KK51:

yok cnm ben renkli lens numarlaı kullanmıom ben bende bılmıom ama senelikler varmıs 12ay ıste freshlook aylıkolunca olmuo ya cok masraflıoluo senelık olmazsa bıle 6 aylık gıbı bısey varsa onalrda olur en azında 6 ayda bır alrım :KK43:

slm freslok kullanms ve suan damlalarla 1 ay gecıren bırı olarak suan memnunsn ama ılerde sorun yaratıyr freslok bnkıne kadar temz kullanan bıırydım cnm dıkkat etmenı tavsıye derm gozlerıne gecmek bılmedı golerm hala daha devam allerjık reaksynly hala gecmedı ayı gecmeden at ben 1 bucuj ay olmst kulanaym dedım hemen bole rahatszlandım oysakı rengını bende ck begenyrdm albumumdede var resmlerm

selam kizlar bende 7 yildir kontaktlens kullaniyorum ama son birkaç yildir lenslerimin ucu yukariya dogru kivriliyor (hep gözümün alttarafinda), anlatabildimmi bilmiyorum ama öyle gün boyunca degil arada bi yukariya kivriliyo ucu, rahatsizlik veriyo biraz ama bazen farketmiyorum bile ozamanda baskalarinin tuhaf demelerine uyuz oluyorum.. optisyenede sordum oda anlayamadi birtek bendemi var bu problem??
:KK19:

selam kizlar bende 7 yildir kontaktlens kullaniyorum ama son birkaç yildir lenslerimin ucu yukariya dogru kivriliyor (hep gözümün alttarafinda), anlatabildimmi bilmiyorum ama öyle gün boyunca degil arada bi yukariya kivriliyo ucu, rahatsizlik veriyo biraz ama bazen farketmiyorum bile ozamanda baskalarinin tuhaf demelerine uyuz oluyorum.. optisyenede sordum oda anlayamadi birtek bendemi var bu problem??
:KK19:

slm ıyı geceler sınırı doldurmuunz bıraz 7 yıl kafı gıbı bırakn bı sure kullanmayı bnce ada lensınınz baskamarka alıp deneyn sız sımdı korneada bı problm oldgnu fln dusunyrsnzdur hanı yıllardr kullandım gözmmdemı bısey old gıbısıne dımı

lensi birakamam gözlük kullanmasini sevmiyorumkii, baska markalarda denedim hepsinde ayni hem kullandiklarim ucuzda degil yani kaliteli..
problem korneadami bilemiyorumki ya anlamadim valla :KK50:

Son düzenleme:
Aman ne dertli şeymiş şı lenss,gözlük desen o apayrı dünya... bende katılıcam aanıza en kısa zamanda:KK70: bayramdan sonra göz doktoruna gidicem.ben direk alınıyor sanıyordum.ama doktora yazdırılması gerek dediler.neyse artık ama ben ilk defa kullanıcam rahat olup olmayacağını bilmiyorum.denemek için şansımız varmı ne biliyim haftalık gibi???çünkü yıllık alıpta okadar para dökemem şu ara malum evlenicem çeyiz derdim var;( takabilirsem alırım senelik ama kullanamassam yazık olur parayaa.

bu arada hatunlar bayramınız mübarek olsun!!!tatlıları yaptınızmı bakim:KK9:

seninde bayramin simdiden mübarek olsun, lenslerin günlük olanlari bile var hatta o dahada pahali yanilmiyorsam :KK8: ben çok zorlandim takamadim ilk zamanlarda ama alisiyosun su

lensi birakamam gözlük kullanmasini sevmiyorumkii, baska markalarda denedim hepsinde ayni hem kullandiklarim ucuzda degil yani kaliteli..
problem korneadami bilemiyorumki ya anlamadim valla :KK50:

aynen bende gozluk sevemeyenlerdenım ya allah kolaylk versn cnm sanada vallahı napcn bılmyrm ama onerılern bı goz doktoruna gıdıp yanında takıp goster bar ozaman napcan baska care yok ama bırz ara ver hanı dınlensın gozler bendede var suan problem damla kullanyrm 2 ay olcuk hala gozm de lens kullanablck bı drum yk yanı ıns gecıcek.

kızlarr bn iyibi göz lens muayenesı olmak ıstıyormm istanbulda avrupa yakasnda otrrm göz capına bakan dogr dzugun ssk gecn bıldıgnz yerlerı yazarmsıınnz lıtfen soyle dogru duzgun capına egrıssıne baktırıcam bn ya bayrampaşa göz hastanesın gıtmeyı dusunuyorm acaba ıyımı ıyı bakarlarmı yacogu gozdoktoru sallamıyo yaa capı uygun uygun dıyor ama olmaz oleya lutfen yardımmm

ben bausch lomn green ocean lesnlerımden asla vazgecemem herkez bayılıyor rengıne bıde benım goz rengım sıyaha yakın koyu kahve her renk acmıyor denemdım lens kalamdı arkadaslar bı amazon yesılı wardı o guzel durdu acdı ama koyu gozluler ıcın lens bulmak cıdden cok zor

selam arkadaşlar bende 2-3yıldır düzenli numaralı renkli ya da şeffaf lens kullanmaktayım ve sürekli b&l kullanırım ve çok memnunum buraya da hatta resmlerimi eklemiştim light green li fotolarımı:) uzun süre bu rengi kullandım artık rengimi değiştirmek istiyorum fakat alışkanlıktan dolayı yine aynısını almışım kutusunuda açtığımdan değişimde yapmıyorlar :KK43:
b&l naturel look çiftine 70tl verdim bir sn değdi gözümee 50tl ye vericem miyop 2numara siz veya çevrenizde varsa kullanan yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

Kızlar ben bugün aldığım soloticaları sadece denemek amaçlı taktım ve satıyorum. Aslında çok beğendim ama bu ilk lens kullanışım olduğu için alışamadım gözümdeki ekstra birşeye :) lens quartzo rengi çok güzel bır renk gözlerim koyu kahve olmasına ragmen rengını fazlasıyla açtı. Çokta güzel durdu ama sanırım ben bir lens kullanıcısı olamam cunku sureklı gozlerle ugrasan bırısıyım:) Bugün ki faturasıyla beraber şişeler lens kutusu herşeyı var. dediğim gibi sadece denedım. Düşünen arkadaşlar pn.değerli@hotmail.com adresini ekleyebilir. normalde lensin fiyatı 175.000tl ama ben tabıkı bu fıyattan vermicem. Gözümde sadece 2 saat kaldı.

Lens aldım dün ben de , freshlook'un mavisi, ancak takamıyorum gözlerim hemen kapanıyo gözlerimi açık tutamıyorum
aldığım sırada bir lens uzmanı vardı o da takamamıştı , göz kapakğımın kapanması refleksinden nasıl kurtulabilirim bi öneriniz var mı ?

X