Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Ya kızlar bir şey sorucam. Geçen ay otobüsle istanbula geliyodum bir kadın bindi ve ilk gördüğüm anda lens olduğunu anlamıştım kadın bir güzel yattı ve uyudu kafasını dahi kaldırmadı... Ve ilk molada gittim sordum ve evet lens dedi Şok oldum. Madem zararlı madem uyursak gözlerimiz birbirine yapışır bu bayan nasıl bebişler gibi uyudu peki ? Düşündürücü CADIARZU

Canım yok gözlerimiz birbirine yapışmaz:) Bununla ilgili bir mesaj gönderdim az önce burayada yazayım aynı mesajı o zaman:

Ya lenste gözle görülmeyecek bir hasar oluştu takarken yada lensler üstünde biriken depozit veya kirler neden olmuş olabilir. Lensler ile kesinlikle uyumamanız gerekiyor. Sizin kullandığınız SOLÜSYON içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı allerjiniz oluşmuş olabilir (lensin kendisinin ya da lensle kullanılan temizleme solüsyonlarının oluşturduğu, çoğu zamanda kişilerin kendisinde bulunmakta olan alerjinin bu yolla tetiklenmesi). yumuşak kontakt lens su içeren bir maddedir ve kurumaması gerekmektedir. yani devamlı olarak su ile beslenebileceği bir ortamda bulunmalıdır, bu ihtiyacı lens gözdeyken gözyaşı, göz dışında iken saklandığı solüsyon temin eder. gözümüzün önünde gözyaşı film tabakası denilen adeta ince bir havuz bulunur yani dış dünyaya karşı çıplak değildir. kontakt lens bu havuzun içerisinde bir bakıma yüzmektedir. şayet bu havuzun derinliği azalırsa lensin gözün dış yüzeyi olan korneaya teması çoğalır ve batma hissi uyanır. gözyaşını gözden uzaklaştıran klima, radyatör ya da kuru iklimler, bilgisayar kullanımı gibi dikkati arttıran bu nedenle kırpma sayısının azalmasıyla göz yüzeyinden gözyaşının buharlaşma yoluyla uzaklaştığı durumlar, gözyaşı azlığı (özellikle kadınlarda, yaşa bağlı ya da romatizmal hastalıkların eşlik ettiği durumlar) ayrıca su alımlı çeşitli maddeler, alkol, eter, formol, kolonya, saç spreyi, çamaşır suyu ve buharı vs. lensin ana maddesine zarar vererek deforme edebilirler. bu maddelerden uzak durmakta yarar vardır. Son olarakta arkadaşların dediği gibi lensi ters takmışsan batma olur. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Kıvılcım canım senin lenslerin hangi ton? adorenin 3 tane tonu var dare serisi koyu diğerlerine göre sanki bana öyle geldi..ondan mı alsam ki?

kıvılcım sen nerden istedin adoreleri özelime yazar mısın mavi tonları çok hoşuma gitti de:)

hala bekliyorum ya çok sinir bozucu
dün elimd eolucaktı
sonra bugün 8-9 gibi dediler
saat 10 ama ne gelen var ne giden offf

az önce geldi lenslerim ve şuan şoktayım vede inanılmaz sinirliyim
beklediğim lensle alakası yok
o gerçek insan üzerindeki resimlerde nekadar güzeldi ya
özellikle o resmi gönderdim bakın bu lensi istiyoırum dedim
takan ki,şinin göz rengide benimki gibiydi
ya lanet olsun ya
belli bile olmadı gözümde
çıldırmamak elde değil
bu kaçıncı hüsranım ya
resmen kopkoyu bi yeşil
gözümde belli bile olmadı
kendi göz rengimi daha da koyulaştırdı
of lanet olsun ya

keşke freshlook pure hazalı deneseyim onun yerine
şimdi siteye msj atıp sitem edicem
bu gönderdikleriyle resimdeki lens marka seri ve renk olatrak aynı
ama okadar farklı ki anlatamam
sanırım o resimdeki italyada olanlar
ozaman söyleselerdi
özellikle resmi gönderdim onlara
ya bütün hayallerim suya düştü

canım resmini koyar mısın senin yellowdu demi istediğin ben de vazgeçtim o zaman lmaz: şikayet et canım haklısın yani

Kıyamam kuzum ya )= aslında açık renkti haklısın green olan koyuydu ama yellow açıktı :S neden öyle oldu ki yanlış göndermiş olabiler mi acaba ): Damarlanması var mı peki bi de öyleyse artık :S sıkma canını sen ya

kıvılcım biliyormusun aynı sorunu bende yaşadım. katalogtan seçip sipariş vermiştim. elime geçtiğinde ise çok şaşırdım taktım ve hiç belli olmuyordu. yıllık lensti istediğim.
1 hafta sonra lensler yırtıldı. zar zor lenslerimi değiştirdim. yeni verilen lens ise daha iyi geldi. hem yumuşak hemde katalogtaki gibiydi.
aynı ton lensti.
sorun şuydu bana tarihi geçmiş lens satmışlar. o da rengini ve yumuşaklığını kaybetmişti. sende kutusunu atmadıysan tarihine bir bak istersen belki aynı sorundur.
takan kişinin göz rengi açıksa böyle bir sorunda olabiliyor ama sen aynı göz rengine sahip olduğunu söylemişsin.
optikçiye bi danışsan belki değiştiribilirsin. bir kaç ton açığını alırsın. lenslerinin markası ne bu arada?

yok canım damarlanma filan yok
ama pupili büyük geldi bunda da bana
ben daha küçük bekliyordum pupil boşluğunu
yanlışmı gönderdiler acaba diye baktım ama üzerind eyazıyor lensin
adore bi yellow diye
dokusu güzel aslında
ama belli olmadıktan sonra doku güzel olsa ne olur
en çok da yandığım o resimdeki lensi çok beğenmiştim
bayılmıştım resmen çok isitiyoırdum onu ya
resmen hüsrana uğradım resmen
daha amazonun şokunu atlatamadan
bide bu çıktı =(

canım tarihini bulamadım
tarih yazmıyor üzerinde
paketi aynen yanımda duruyor
adore aldım canım
ilk defa deniyorum bu markayı ve son olucak galiba
o renge aşık olmuştum ya şuan çkmüş durumdayım mafoldumben

Bu lensti evet videoda felanda böyle görünüyordu ama neden koyu etki yarattı acaba )= belki kullandıkça açılma yapar olabilir mi ki :S

hım. geçmiş olsun canım ya bir sor belki değiştirirler. çünkü sağlam durumda lenslerin bence değiştirirler. inş opuyorumnanaktan

canım açılma yapsa bile okadar açılamaz 1
2. si açılsa bile o renge dönüşmesine imkan yokkk
bence o lkens italyada satılan lenslerden
keşke beni uyarsalardı
ayrıca ne lens solisyonu ne de lens kabı bile göndermemişler
atmışlar bir çift lensi içine yallahh yollamışlar
lesn kabı bile olmazmı ya
ben nereye koyucam şimdi bunları

Yani sinir olman için hepsini yapmış bunlar :S Gereken neyse yap bence yoksa aynı şekilde devam eder bunlar:S Ben italyan bir sitede buldum mail attım ama cevap gelmedi ki )=

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…