Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

evet canım o foto büyük ihtimalle..sende de o renk mi duruyor?

tatlısım bende sarılıgı daha baskındı ya nasıl anlatsam ccccccccok cok acıklardı cevremdekı kımse begenmemisti ama bence yakısanada fena olucak bir renk ...ama cnm atladıgın cok onemli birsey var o da base ve dia capı..... bana buyuk geldi biliyorsunuz sanada aynı sekilde gelirse uzulurum

hepimiz artık yavaş yavaş bize en gidenleri buluyoruz galiba canımcım..yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik :)
rengi buldum seriyi tutturamadım (yani rahatlıktan rahatsızım biliyosun) olsun buna da şükür..bi dahakine alırım fantasysini de :)
renk aynı nasıl olsa üzülmeyim o yüzden dimi :)

ha bu arada mellerle ilgili bir tahmin yürüteyim...
belki de noktalar çok koyu kahve gözlerde belli oluyor olabilirler mi ?
mesela şimdi gözümün önünde hayal ediyorum bir zencinin gözünde mesela noktaları açığa çıkar bence..
çünkü onların gözyapıları opak (içi görünmüyo) ve oldukça koyu...

evet cnm cok haklısın ...zaten o sıkıntında bence softlon aldıgında duzelecektir ...bende su sıralar paraya kıyamadıgımdan solo kullanıyorum bitmeden baska birsey almak istemıyorum..bence yeni solusyonla butun sıkıntılarımızdan kurtulucagız =)

evet tatlısım opak gozlu kımselerde kaynasması cok rahat olmayacagı için noktaları belli olabilr ...biliyorsunuz benim gozlerim cok acıga girmez ama parlak bir yapısı var o yuzden iyi kaynasmıstı ....

evet lens gözden göze çok farkediyo hazel bende farklı durdu mesela mel süper oldu...güneşe muhteşem oldu hazel fantasy lineda çok hoşuna gidicek eminim....gnzcimde inşallah solekodan memnun kalır...kıvılcım cnm deneme şansın olmadığı için bişi diyemicem gerçektende mel herkeste farklı duan bi renk bi kaç arkadaşıma denedik bazısında çok güzel bazısında kötü durdu...bence sende hazelleri dene belki sana çok güzel olur olmazsa nc sipaiş verirsin riske atmazsın...

evet tatlısım opak gozlu kımselerde kaynasması cok rahat olmayacagı için noktaları belli olabilr ...biliyorsunuz benim gozlerim cok acıga girmez ama parlak bir yapısı var o yuzden iyi kaynasmıstı ....

belkide öledir cnm çünkü benimde çok parlak gözlerim çok ii kaynaştı...tatlım soleko gelince mutlaka sauflonla kullan çünkü baya farkediyo çok tatlı duruyo...

gunes cnm angelina nın bu fot.fındakı gozlerini senin hazellerin rengine cok benzettim ...

canım burda gözleri çok uzaktan çıkmış :) valla ilk bakışta mavi göz gibi gördüm..biraz da yorgunluk var üzerimde o yüzden algılamam pek sağlam değil :)
daha ziyade önceki gösterilen resimde benzetmiştim...
bu da aynı lensse belki uzaktan benim hazel de böyle gözüküyordur bilmiyorum :)

ama şu da var...ben kendi resmimi küçültüp uzaklaştırarak baktığımda elite lineun deliğinin geniş olması nedeniyle gözler aslında komple açık yeşilmiş gibi gözükecekken ortanın kahvesi gözüktüğü için ela duruyor...yani angelinanın resmindeki gibi gözün heryanı (homojen) eşit renk değil....belki ufak bir ayrıntı gibi düşünülebilir ama çok şey farkettiriyor... ortası koyu olduğu için içinde renk geçişleri olan ve yeşili bol olan ela göz gibi duruyor...açık yeşil bir gözün uzaktan görünüşü gibi görünmüyor..belki bu mesafede benim resmim çekilse yine gözlerim kahverengi de çıkabilirdi...ama tabiki kendi kahve gözüm değilde lensin kahve hali olarak...

ama tabi ortası geniş diyede bu rengin hakkını yemem doğru olmaz...aslında açık yeşil göz hastasıyımdır....ama kahverengi göz üzerine kendisi açık yeşil olan lensler iyi sonuç vermiyor cart yada mavimsi durabiliyor
ama hazel gibi olan yada kendisi sarı olup gözde yeşerenler daha doğal sonuç veriyor...
hani böyle bazı doğal yeşil gözler olur ya, rengi çok çarpıcı değildir cart da değildir fazla gösterişli değildir ama açık renk sayılır...ve de bazen renkli olduğu belli olur ama göz tırmalamaz..bazen de kahverengiden farksız durur....hazeller öyle duruyor..gerçek gözüm kadar benimsedim cidden
koyu dursun diye aldım ama dışarıda açık yeşil gibi olması hoş bir sürpriz oldu bana...keşke ortası dar olsaydı :)

Son düzenleme:

hazalın yakışıcağına eminim aslında ama mele taktım bikere..yeni kredi kartı çıkarttım o gelsin sanırım fantasty line hazalı denicem..mele taktım ama kararsızım..
gnzcim haklısın canımya ben h,ç o kısmın irdelemiyorum aklıma bile gelmiyor hatta..renk olsun bide dokusu doğal olsun tamam..mesela b&l un hazalını almıştım ben acayip büyük gelmişti..renk de berbat olduğu için takmamıştım zaten..ay ne zor şey aradığımız lensi bulmak ya..

evet yorkshirecim doğru söylüyorsun :)
eğer akılda birden fazla seçenek varsa öncelikle daha kolay ulaşılabilir olanı denemekte fayda var...o beğenilmezse daha zor ulaşılan düşünülebilir :)

gunescim tatlım ortasının genıs oldugunu soylemıssın gozle pupıl boslugu kaynasmıyor mu ...ben dark greenlerimi taktıgımda kendim bile pupıl boslugunu secemıorum o derece kaynasıyor ...tatlısım dısarıda acık yesil durdugunu soylemıssın yesilinin tonu nasıl peki?

tatlısım onceden diası ve base capı buyuk olan lenslerden kullandıysan ve bir sorun yaratmadıysa bunlarda tam olabilr ...ben gozlerimi acıp kapattıgımda az da olsa oynama yapıyordu gozume tam gelmiyordu ve rahatsızlık hissediyordum...bence cap olayı renkten bile daha onemli gozunu acıp kapattıgında surekli oynayan bir lensle insan ne kadar rahat edebilr kı ...

canımcım pupil boşluğu mesela kapalımekanda oda içinde falan rahatsız etmiyor..çünkü lensler bende o esnada açık kahve-koyu bal gibi duruyor o haliyle pupil problemi yok..
o yüzden diyebilirimki rainbowun açık renkleri kadar hatta giallodaki görünümü kadar rahatsız edici değil....ancak dark green kadar da kusursuz görünmüyor...öyle desem yalan söylemiş olurum...ama şu var açılıp yeşile meylettiği zaman kendi göz renginle lens renginin arasındaki farkı görebiliyorsun ancak yeşili yumuşak bir yeşil olduğu için rainbowun diğer açık renklerindeki kadar keskin ve rahatsız edici bir renkgeçişi değil...
ama yinede pupil büyüklüğü dışarıdaki açık yeşil görünümüne gölge düşürüyor....açık renklerdeki gibi ben burdayım demiyor ortası ama gözlerin az uzaktan genel görünümünü koyulaştırıyor
yarım yüz olan resmim elindeyse onun boyutunu küçülterek uzaklaştırarak bakarsan ortasının biraz açıkyeşilin havasını bozduğunu ve açıkyeşil gözükmesi gereken lensin kahveden yeşile geçen ela göz gibi göründüğünü görürsün....valla resimde yeşili nasıl gözüküyorsa gerçek hayatta da öyle görünüyor canım...çağla yeşili gibi...mavimsi yeşile benzemiyor...

Son düzenleme:

ayy yok canım ya ne rahatı..berbattı...
rahatsızlığı bırak,belli oluyordu lensin çapının büyük olduğu =)
kardeşim anlamıştı hatta,
bi tuhaflık var sende ya lens büyük mü geliyor filan demişti =)

güneş aslında anlayabiliyorum pupilden çektiğini
benim giallo da bile bazı yakınlarım pupil boşluğunu hemen anlamışlardı..
böyle lensin kaymış olduğunu düşünenler olmuştu..
düşün yani onda bile belli olmuştu..
hazal giallodan çok daha açık bir renk..
tahmin edebiliyorum duruşunu pupilin..

kızlar siz boyle soyleyince lens almaya baya bir korkuyorum benim için pupılde en az cap ve doku kadar onemli ...
bana herkes eski halini bilmesem seni yesil gozlu sanıcam diyorlar ...simdi pupılı genis olan ,gozle kaynasmayan bir lens alırsam cok uzulurum ...alırsam diyorum ama solekoları zaten siparis etmıstım onlar bi hafta içinde elimde olur ...hazellleri de guneste cok begenmıstım pupıl boslugunu bile fark etmemıstim rengine gelirsem rengide harikadı gunese baya bir yakısmıstı ....ama kendimi hayal ediyorum sankı beni biraz soldurcak gibi ama genede alacagım galiba ...taktım hazellere=)

hadi ya gozden goze baya degisiyor o zaman ....ben rainbow giallo yu denedigimde yanımda erkek arkadasım vardı ...ben cok begenmıstım ama o kendi gozunun rengine cok benziyor diye aldırmamıstı dark greenleri begendigi için onun sayesinde dark greenlerle tanısmıstım bana kalsa fıstık yesili alacaktım ...pupılı flnda hic belli deildi bende asker yesili gibide durmamıstı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…