Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Merhaba kızlar
yeŞıl uzun surelı renklı lens almak ıstıyorum ama damarsız ve yesılı bellı olan acık kahve gozlu ve beyaz tenlıyım. Önerebılecegınız bır marka varmı?

arkadaşlar bende arkadaşımızın dediği lensin "rainbow fantasy line light green" olanı var(dı, süresi bitti attım). Gözlerim ela. Resimlerini koyuyorum buraya.. Tavsiye ederim çok güzel bir lens. Bi de mavisini isteyen olursa açık grisini alsın arkadaşlar mavi gibi duruyor, biraz inciye çalıyor rengi

ama türkiyede merak ettiğim bir marka var "diamond colors" 450 ytl diyolar, pahalı baya ama merak ediyorum nasıl bişi.. Resmi olan varsa gönderebilir mi?

[ımg]http://i242.photobucket.com/albums/ff157/fisildayan/goz.jpg[/ımg]
[ımg]http://i242.photobucket.com/albums/ff157/fisildayan/goz2.jpg[/ımg]
[ımg]http://i242.photobucket.com/albums/ff157/fisildayan/goz4.jpg[/ımg]

merhaba clementıne

canım benım gozlerım acık kahve bu lensler sende cok guzel durmus oldukcada dogal. Acık kahvede nasıl durur? Bır fıkrın varmı

canlarım bugun goz doktoruna gittim gozlerimde herhangi bi sorun cıkmadı=) ...lens baglı zaman zaman kızarma olabilr dedi ...2 gozumde -1.25 cıktı bu hafta içi solekoyu ısmarlayacagım =).......

Merhaba kızlar
yeŞİl uzun surelı renklı lens almak ıstıyorum ama damarsız ve yesılı bellı olan acık kahve gozlu ve beyaz tenlıyım. Önerebılecegınız bır marka varmı?

cnm damarsız soleko rainbow solotica var bunların dısındakı lensleri ben biraz damarlı buluyorum

arkadaslar birsey soyleyecegim lutfen kımse ustune alınmasın bazı fot.lar yanıltıcı oluyor ...o lensi deneyen insanlar bunu fark edebiliyor ama o lensi hiç denememiş bir insanın bu farkı ayırt etmesi cokta mumkun deil ...o yuzden sadece resimlere bakıpta aaaaaa su guzel bu guzel bunun lens oldugu belli olmuyor denmesin .....benimde buraya koydugum bazı fot.lar uzaktan cekilmıs bazıları ise cok net gunısıgında cekilmıs ......2 turlude koyuyorum kı uzaktan yakından durusunu iyice gorun ıstiyorum ....neyse sekerlerim ne demek istedigimi anlamıssınızdır

yorkshine tatlım senide su soleko konusunda bunalttım ama tekrardan son kez sormak istiyorum =)rainbow gaillo ile soleko gaillo arasında nasıl bir fark vardı ?cok onceden rainbow gaillo denedigimde benim gozumu biraz acmıstı pek bir fark yoktu... soleko nun rengi rainbowdan daha mı koyu

yorkshine tatlım senide su soleko konusunda bunalttım ama tekrardan son kez sormak istiyorum =)rainbow gaillo ile soleko gaillo arasında nasıl bir fark vardı ?cok onceden rainbow gaillo denedigimde benim gozumu biraz acmıstı pek bir fark yoktu... soleko nun rengi rainbowdan daha mı koyu

aşk olsun cnm ne bunalması olumu öyle şey....bebişim ben rainbow gialloyu denediğimde çiğ tuhaf bi yeşil durmuştu baya açık duruyodu...belki solüsyondandır canım çünkü geçen lens denemeye gittiğimde biliyosun bütün rainbowlar pot durdu ve damarları belli oluyodu..solekoyu aldığımda ise çok doğal durdu...soleko daha koyu daha farklı geldi bana...eğer giallo alıcaksan soleko daha ii cnm...

Merhaba kızlar
yeŞİl uzun surelı renklı lens almak ıstıyorum ama damarsız ve yesılı bellı olan acık kahve gozlu ve beyaz tenlıyım. Önerebılecegınız bır marka varmı?

açık yeşil istersen solotica mel....ela yeşil çok belli olmayan bi yeşil istersen soleko gialloyu tavsiye ederim cnm...

cevabın ıcın cok tesekkur ederım canım. bıde su raınbow fantasıy lıne acık yesıl sence nasıl bır renk? acık kahve gozde kendını gosterırmı?

cnm geçen gün denedim bende mavimsi durdular koyu biraz ben beğenmedim yeşille bi alakası yoktu benim gözlerim orta kahve...bide gözlerin açık kahveyse giallo sende çok güzel durucaktır tatlım dene mutlaka...

ya kızlar bnmde bi sorunum war. rainbow lenslerin yapısına hiç alışamadım ben çok kalın geliolar yaklaşık 8 sene freshlook hareli yeşil kullandm sabah bi takardm gece yarısı çıkarırdm ne kanlanma ne bişi banamısn demiodu gözümde olduğunu unutuodm hiç rahatszlık wermiolardı. rainbowlar gözlerimi kan çanağına dönüştürüo. gözde yok hisside wermio bilgisayar ekranına bakarken bazen lens batma hissi yapıo falan:KK43: sölüsyonumu deiştirdm sauflon kullanıorum. çokta memnunumm teşekkür ederim güneşçimŞeniz gerçekten güzel temizliyo we kaşıntı batma yapmıo bundan sorada sauflon kullanıcam.. ama rainbowlara hiç mi hiç alışamadım:KK43:( şuan yine kançanağı gibi oldular kısa süre çıkarıp takmalıym demekki:KK43:

ya kızlar bnmde bi sorunum war. rainbow lenslerin yapısına hiç alışamadım ben çok kalın geliolar yaklaşık 8 sene freshlook hareli yeşil kullandm sabah bi takardm gece yarısı çıkarırdm ne kanlanma ne bişi banamısn demiodu gözümde olduğunu unutuodm hiç rahatszlık wermiolardı. rainbowlar gözlerimi kan çanağına dönüştürüo. gözde yok hisside wermio bilgisayar ekranına bakarken bazen lens batma hissi yapıo falan:KK43: sölüsyonumu deiştirdm sauflon kullanıorum. çokta memnunumm teşekkür ederim güneşçimŞeniz gerçekten güzel temizliyo we kaşıntı batma yapmıo bundan sorada sauflon kullanıcam.. ama rainbowlara hiç mi hiç alışamadım:KK43:( şuan yine kançanağı gibi oldular kısa süre çıkarıp takmalıym demekki:KK43:

önemli değil bitanem :1hug:
evet canım rainbowlar konusunda haklısın..freshlooktaki rahatlık yok onlarda ve öyle olmasının nedeni de rainbowun biraz daha kalın olması ve su içeriğinin az olması..freshlookun % 55 i su iken rainbowun elite line ın%38 i su...
istersen bir dahakine fantasy line dan renk bakabilirsin onun su yüzdesi % 42 nispeten daha yüksek...
üzülme canım aynı şey bendede oluyor bazen...ama gözlerimin bazen lense karşı daha dirençli olduğu daha rahat ettiği zamanlar oluyor...onun da nasıl olduğunu keşfettim..

sana şöyle bişey tavsiye edebilirim...günde en az 8 bardak su için vucudunu susuz bırakmamaya çalışırsan ve de hergün öğle veya akşam yemeğinde proteinli şeyler yersen (et,tavuk balık yada kurubaklagil gibi) bu sorun oldukça azalıyor canım..çünkü gözün yapısında protein ve su var..fakat lens takıp çıkarmak da dahil solusyonlar da dahil ve diğer şeyler bunları azaltıyor ve bize de tekrar telafi etmek düşüyor..bunlar azalınca en ufak şeye tahammülsüzlük ve hassaslık başlıyor gözlerde...
ben su içip protein yiyince aksatmayınca gözlerim lenslere karşı daha rahat oluyor sende dene istersen :)

Son düzenleme:
:eek::eek:
cnm geçen gün denedim bende mavimsi durdular koyu biraz ben beğenmedim yeşille bi alakası yoktu benim gözlerim orta kahve...bide gözlerin açık kahveyse giallo sende çok güzel durucaktır tatlım dene mutlaka...

yanlıs yolladım : : :)

önerin ıcın cok sagol canımıcım. gaıllo rengı harelımı pekı?

haresiz cnm göze takınca doğal hareli duruyo...

canımcım sımdı gunes ısımlı arkadısımızın gozounde durusuna baktım ve bayıldem renge ıstedıgım renk tam oyle tavsıyen ve ılgıne cokk tesekkur ederım. sıparısını verecegım. öpüyorum. benım goz rengım acık kahve oldugu ıcın daha net yesıl olacaktır dıye dusunuyorum..

kesince gozum sanki kotu oldu ama idare edin kizlar..yerimseniben benimkide freshlook.

Eklentiler

• $Resim1.jpg
    $Resim1.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 44
X