Köfteler Leman sultan kftesi

• Konu Sahibi elmaninsapiarmutuncekirdegi
  • Başlangıç Tarihi
E

elmaninsapiarmutuncekirdegi

Ziyaretçi
bayat ekmeği rondoda ya da robotta çekin ve kabın tabanına koyun.üzerine eti koyun.üzerine bir yumurta ve tuz ekleyin.köfteyi iyice yoğurun.sırrı burada.iyi yoğurulan köfte daha lezzetli oluyo.birza yumuşak olması için çok az su ekleyin yoğururken

aynı tarifi,3-4 diş sarımsak rendeleyip 1 çay kaşığı karabiber ve 2 -3 çay kaşığı kimyonla yoğurup yapabilirsiniz.bu da çok lezzetli oluyo.yalnız kimyonu çok koyarsanız 1 çay bardağı kadar su atmalısınız.kimyon kurutuyo çünki.

yarım kilo dana kıyma
1 bayat ekmek
1 yumurta
tuz
su
arzuya göre,
sarımsak,karabiber,kimyon yada
soğan ve karabiber

yine aynı tarifi küçük bi baş soğanı rendeleyip,sadece karabiber ve tuz ekleyerek yapabilirsiniz.ölçüler kesin ölçü kızlar.yapın,pişman olmıcaksınız.bu arada karma işleminde mutlaka et üstte ekmek altta olucak.baharatın ve tuzun tadını önce et çekicek.bunu unutmayın.hepinize afiyet olsun.

ee bu hep yaptımızz köftee leman sultan mı adıı

ee bu hep yaptımızz köftee leman sultan mı adıı
gülsucum köfteyi biçok yerde yedim ben.ama inan bu tadı vermiyo.ölçüleri tam olarak yapıp dene anlıcaksın.özellikle de at akmeğin üzerinde olacak şekilde yapıp bol yoğurunca.bu köftenin tarifini yazdım,çünki benim evde kim yerse aynı soru,bunu nasıl yaptın.hatta kaynım annesinin yanında itiraf etti böyle güzel köfte yemedim diye.bunu benim annem yapar.ölçüleri tam dene anlıcaksın

Tamam tatlişimm yaparimm saoll

ya bunu fırına mı sürcez kızartcaz mı anlamadım ki

benikoca pek bi etcil
değişik köfte tarifleri arıyorum
ben arıtk et falan yemiyorum ama bıktım ya artık
önemli değil canım saol ilgin için

X