LEEP VE HPV

Mira1818

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
57
17
28
2019 yılında LEEP operasyonu geçirdim. Biyopsi sonucu cin 2 geldi. Cerrahi sınırlar temiz çıktı. Son 2 testim class 2 çıkıyor. 2020’de hpv testim negatif çıktı. LEEP OLUPTA, CERRAHİ SINIRLARI TEMİZ ÇIKAN VE DAHA SONRA TEKRARLAYAN VQR MI ARANIZDA ? Çok gerginim.

bende 2 ay önce leep oldum 3 4 gün sonra ilk kontrolume gideceğim cin2/3 dü benim leep sonrası alınan parçada cin1 cıktı cerrahi sınırlarımda temizdi fakat kontrolde ne yaparlar bilmiyorum endiseliyim cünkü phv16 pozitif

Merhabalar, inşallah sonuçlarınız temiz çıkar. Kontrol sonrası banada haber verirmisiniz? :)

3 yil önce tip 16 cin3ten leep oldum.sinirlari temizdi.2 aya kadar tüm smearlerim normaldi son kontrolde ascus cikti.Kolposkopi sonrasi cin1 görüldü.Ama ben birdaha hpv baktirmamistim.Sizde negatif gelmiş.class 2 cin 2 mi oluyor?

3 yil önce tip 16 cin3ten leep oldum.sinirlari temizdi.2 aya kadar tüm smearlerim normaldi son kontrolde ascus cikti.Kolposkopi sonrasi cin1 görüldü.Ama ben birdaha hpv baktirmamistim.Sizde negatif gelmiş.class 2 cin 2 mi oluyor?
Hayır class 2 sadece enfeksiyon göründü. Cin açısından negatif çıktı. Siz hpv testi yaptırmışmıydınız?

Merhabalar, inşallah sonuçlarınız temiz çıkar. Kontrol sonrası banada haber verirmisiniz? :)
Merhabalar kontrole gittim rahmime bakıldı iyileşmiş dedi doktor hemen smear testi
aldı smear sonucum da temiz cıktı fakat hpv ye bakmadı daha erken dedi onun icin. Simdi gebelik düsünüyorum ilk aydan belki kalamam ama deneme yolundayım ilk denememiz olacak umarım gebe kalabilirim 4 yıl cocuk düşünmemiştik böyle birsey basıma gelince ertelemek istemiyorum dahada

Umarim temiz cikar bende 2 hafta once leep operasyonu gecirdim sonuc cikmasi henuz fakat hâlâ kanamam ve com fazla su gelmesi oluyor sizdede olmusmuydu bununla ilgili hic yazı yok olanlar yardimci olursaniz cok sevinirim

Umarim temiz cikar bende 2 hafta once leep operasyonu gecirdim sonuc cikmasi henuz fakat hâlâ kanamam ve com fazla su gelmesi oluyor sizdede olmusmuydu bununla ilgili hic yazı yok olanlar yardimci olursaniz cok sevinirim
Canım telaş yapma gayet normal bende 30 gün kanama oldu hormon ilacıyla kanamayı kestik leep olalı 3 ay olucak hala akıntım var bunlar gayet normal

Canım telaş yapma gayet normal bende 30 gün kanama oldu hormon ilacıyla kanamayı kestik leep olalı 3 ay olucak hala akıntım var bunlar gayet normal
Merhaba.2 yıl önce leep oldum, leep sonrası bende çişe sıkışma hissi yok oldu, başta anlamıyodum. Ama zamanla gece çok su içsem bile sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor olmam, içerdeki sızının yok olması gibi şeylerle anladım. Şuan idrar var mı yok mu bilmiyorum. 2 3 saatte bir alışkanlıktan çiş yapıyorum. Düşünmekten araştırmaktan kafayı yedim. Benzer etki yaşayan var mı

Eskisi gibi idrar tutamama gibi şeyler duymuştum ama bunu duymadım

Eskisi gibi idrar tutamama gibi şeyler duymuştum ama bunu duymadım
Leep olup idrar tutamayan da mı varmış . Ben hiçbir kaynakta leep konizasyon olup idrarla alakalı his kaybı gib şeylere denk gelmedim. Valla leep konizasyon tamamen saçmalık bi operasyon. Bazıları akıntıları var diye olmuş rahim ağzıyla akıntı yoğunluğu bence alakasız. Ben tamamen doktorların para tuzağı bi ameliyat olduğunu düşünüyorum olan biri olarak. 2 yıl önce leep olmasam da rahim ağzım daha kötüye gitmeyecekti. Bide koter diye daha kolay bi tedavi de var ayrıca

Ama koter genelde doğum yapmayanlara tercih edilmiyor. Rahim ağzında yara olanlarada leep yapıyorlar eğer yara geniş çaplıysa. Koter daha riskli doğum yapmamış biri için.

Ama koter genelde doğum yapmayanlara tercih edilmiyor. Rahim ağzında yara olanlarada leep yapıyorlar eğer yara geniş çaplıysa. Koter daha riskli doğum yapmamış biri için.
Merhaba tam tersi. koter sadece elektrikli minik topuzla lezyona değdirilerek temizleniyor. Leep konizasyon ile halka şeklinde bi telle 5mm veya 1 cm kadar halka şeklinde bi parça çıkarıyor. Yani rahim ağzı boyunu kısaltan leep. Rahim ağzı kısaldığı için de erken doğum düşük gibi risklerden bahsediliyor. Yani bi kadın bile isteye alternatif daha basit yöntemler varken doktorların ticari kaygıları sebebiyle doğurganlığını riske atıp leep konizasyon olmamalı. Kesinlikle pelvik kas bağ sistemine de zarar veriyor bende ki gibi idrar kesem dolu mu boş mu anlayamıyorum sanki mesane ile beynim arasındaki bağ kopmuş gibi. Karnımı Şiş mi diye elimle fln kontrol ediyorum alışkanlığım olan saatlerde çişe gidiyorum filan.
Forumda leep konizasyon olmayı düşünenleri uyarıyorum. En azından başka bir doktora görünen, sadece koter ile Lezyonu yaktırmayı deneyin

Canım bence yapan doktor çok önemli.Ben leep oldum Ve. çocuk düşündüğüm kaç doktora gittim sordum.Rahim ağzındaki kısalma var mı serklaj atılacak mı hamilelikte diye.Kaç doktor;doktorunuz çok başarılı leep operasyonu yapmış rahim ağzınızda kısalma yok dedi.Sadece sıkıntılı alanları koterle yaktı leep genel adı burda çoğu kişi leep diyor ama çoğu koterle yakıldığını bilmiyor konizasyon sıkıntı

Ben leep konizasyon olunmasın diyorum, koter olsun diyorum zaten sizinki yani. Ben konizasyon oldum ve bu sıkıntı diyorum. İnsanlar koter olup leep oldum diyosa bilemiyorum bilgi hatası vardır

Leep konizasyon, rahim ağzının enfekte olmuş yerini koni şeklinde alınması anlamına geliyor. Koter ise rahim azğnın yakılması.
Ben leep konizasyon olunmasın diyorum, koter olsun diyorum zaten sizinki yani. Ben konizasyon oldum ve bu sıkıntı diyorum. İnsanlar koter olup leep oldum diyosa bilemiyorum bilgi hatası vardır

Leep konizasyon, rahim ağzının enfekte olmuş yerini koni şeklinde alınması anlamına geliyor. Koter ise rahim azğnın yakılması.
Merhaba neden böyle bişe yazdığınızı anlayamadım. Ben ztn doğru biliyorum. Bi önceki msjımda görebilirsiniz

Bu doğru değil. Benim özeldeki doktorum koterle alacağım dedi, dvlet hastanesinde leep dendi. Koteri sorduğumda cerrahi sınırların anlaşılmayacağını ve leep dışındaki işlemlerin riskli ve uğraştırıcı olduğunu söylediler. Koterle tek tek yakmak bana da mantıklı gelmedi doktorlar anlatınca. Doğum için de bir sıkıntı yaşamazsın diye eklediler.

Ne demek istediğinizi anlamıyorum. Yüzeyindeki bozuk yerleri yakmaktansa etin kendisini direk kesmek mi iyi? Bem her ikisini de oldum 2 kes koter oldum sonunds doktorum bu böyle tekrar ediyor leep konizasyok yapalım dedi. Her ikisini de deneyimlemiş biri olarak koter in hiçbir olumsuz yanını görmedim. Ama leep konizasyon baya iyileşme süresi uzun 1 ay akıntı kanama vs ve sonunda benim yaşadığım gibi idrar hissim gitti sıkışmıyorum. Bunu mu yaşamakk güzel? Kadınlar çişi gelince bi sızı hisserder karnında çişinin geldiğini bilir. Bende leepten sonra o his kayboldu. Saçma sapan yorum yapmayın lütfen ben yaşadığım şeyi paylaşıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…