LEEP VE HPV

Ne demek istediğinizi anlamıyorum. Yüzeyindeki bozuk yerleri yakmaktansa etin kendisini direk kesmek mi iyi? Bem her ikisini de oldum 2 kes koter oldum sonunds doktorum bu böyle tekrar ediyor leep konizasyok yapalım dedi. Her ikisini de deneyimlemiş biri olarak koter in hiçbir olumsuz yanını görmedim. Ama leep konizasyon baya iyileşme süresi uzun 1 ay akıntı kanama vs ve sonunda benim yaşadığım gibi idrar hissim gitti sıkışmıyorum. Bunu mu yaşamakk güzel? Kadınlar çişi gelince bi sızı hisserder karnında çişinin geldiğini bilir. Bende leepten sonra o his kayboldu. Saçma sapan yorum yapmayın lütfen ben yaşadığım şeyi paylaşıyorum
Bunu bu işin içinde olan biri olarak yazıyorum koter dediğiniz işlem öndeki lezyonu yakar ve arkada kalan kısımda ne var bilemezsiniz çünkü parça çıkarılmaz ama leep işleminde ordan parça alınır patolojiye gider ve teşhis edilir lezyon sıfırlanmış mı kanser öncüsü lezyon mu tekrar işlem gerekir mi cerrahi sınır temizmi vs vs ama koterde böyle bir durum söz konusu olmadığı için tercih edilen bir yöntem olmaktan çıkmıştır koter veya dondurma işlemi biyopsi sonucu ile displazi olmayan yara ve erezyonlarda hâlâ kullanılıyor leep işleminin mesane ile ilişkisi yoktur bence bu konuda hekiminizden bilgi alın belki mesane ile ilgili başka bir sıkıntınız vardır geçmiş olsun

Merhabalar kontrole gittim rahmime bakıldı iyileşmiş dedi doktor hemen smear testi
aldı smear sonucum da temiz cıktı fakat hpv ye bakmadı daha erken dedi onun icin. Simdi gebelik düsünüyorum ilk aydan belki kalamam ama deneme yolundayım ilk denememiz olacak umarım gebe kalabilirim 4 yıl cocuk düşünmemiştik böyle birsey basıma gelince ertelemek istemiyorum dahada
Aynı durumdayız

3 yil önce tip 16 cin3ten leep oldum.sinirlari temizdi.2 aya kadar tüm smearlerim normaldi son kontrolde ascus cikti.Kolposkopi sonrasi cin1 görüldü.Ama ben birdaha hpv baktirmamistim.Sizde negatif gelmiş.class 2 cin 2 mi oluyor?
Merhaba tekrar şuan aynı durumu yaşıyorum. Leepten beri 2 kez negatifi gördüm. Geçen ay ilk kez pozitifi gördüm. Hpv 56 pozitif. Kolposkop yaptırdım sonuç cin 1. Doktor takipe edelim dedi siz ne yaptınız

X