Leep Sürecimde yaşadıklarım

oz26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2023
16
1
33
Merhaba arkadaşlar leep süresinde yaşadıklarımı paylaşmak istedim ilk olarak siğil çıktı cikdiye doktoruna gittim krem verdi ve 15 günde bi dondurma işlemi yaptırıyodum bölelikle siğiller kayboldu sonra kadın doğuma gittim smear yaptırdım sonucu iyi gelmedi hpv testi ve kolposkopi yaptılar hpv pozitif geldi ama riskli olanlardan değil dediler sayısını sölemediler kolposkopi sonuçlarımda cin 1 cin 2 çıktı doktor hiç geciktirmeden 1 hafta içinde jinekoloji onkoloji bölümüne git dedi psikolojim çok bozuldu kanser değilsin ama çok riskli gruptasın demişti doktor onkolojiye gittim leep tarihi verdi ameliyata girmeden önce saatlerce ağladım korkudan 2 gün önce sonuçlarımı aldım ve temiz geldi çok şükür ama çok dua ettim hergün dua ettim artık yılda bi kontrole gitcem inşAllah aynı şeyleri yaşamam psikolojinizi yüksek tutmaya çalışın gerçekten çok zor bi süreç herkes ilkinde kurtulur İnşAllah 🙏🏻

Merhaba. Bende smear verdim düşük derecede hücresel değişiklikler görülmüş sonucumda. Hpv de alındı ama negatif geldi. Dün kolposkopi biyopsi yapıldı. Sonucum sizin gibi mi gelir bende korkuyla bekliyorum şuan sonuçları

Merhaba. Bende smear verdim düşük derecede hücresel değişiklikler görülmüş sonucumda. Hpv de alındı ama negatif geldi. Dün kolposkopi biyopsi yapıldı. Sonucum sizin gibi mi gelir bende korkuyla bekliyorum şuan sonuçları
Hpv negatif geldiyse bi sorun olcağını düşünmüyorum

Dün çıktı sonucum. Doktor takip önerdi. 6 ay sonra tekrar smear ve 1 yıl sonra tekrar kolposkopi uygulanacak

Merhaba sunucunuz ciktimi aynı sonuçlarla biyopsi oldum onun sonucuda temiz çıktı sadece rahim ağzı iltihabı cıktı biyopsimde sizin sonuç ne doktor nasıl yonlendirdi

Merhaba 28 yasindayim. benimde hpv 16 ve 18 degil ama diğer yüksek risklilerden biri pozitif geldi.smear sonucum ascus geldi herhangi bir belirtim yok.jineko onkolojiye yonlendirildim .kolposkopi yapildi.tek bir noktadan biyopsi alindi.çok endiseliyim .sonuç temiz gelebilirmi yada cin seviyesindemi gelir surec nasil ilerler bilmiyorum.😔

X