Laparoskopi ve Histeroskopi Sonrasi

Operasyon sabahı gittim zaten 9 da falan aldılar 45 dkka falan surmus ben bı kaç saat sürdü sandım aynı gün çorba içtim sadece gaz çıkana kadar aklınızda olsun gaz için de Nescafe için öyle güzel cikartiyo ki hiç ugrasmiyosunuz tecrübe ile sahip 🤭 o gece hastanede kaldım annemle gece ilaç varmıştı çünkü sonra sabah visit te çıkardı doktor eve o gün duş almadim Ağustos da olduğum için vede evimiz tam güneş te oldugundan yara yerler mılcımasın diye annem dikişlerin üzerini açtı haftaya kontrol e gittim dikişleri almadı doktorum kendi düşecek dedi kendi benim etinden kaynaklı 1 ayda falan düştü 15 gün ilişki yok dedi zaten iyileşme süresi olduğundan basit bı ameliyatmis bende çok korkmuştum ama öyle degilmis hiç korkmayın uyuycaksiniz zaten ☺️
Merhaba ameliyat sonrası ne kadar zaman sonra hamile kaldınız?

Merhaba,

Laparoskopi ve histeroskopi oldum yukarida da belirtmiş olduğum gibi. Amelliyat esnasında karni bir gaz vererek şişirdikleri için amelliyattan uyandiğinizda karnınız şiş ve gaz probleminiz oluyor. Bu esnada gaz çıkarmak için yürümeniz vs gerekiyor ki gaz öyle yüksek boyutlara ulaşıyor ki sırtiniza ve omuzlarıniza agri şeklinde vuruyor. Bence en zor kısmı bu.

23 aralıkta amelliyat oldum 14 ocakta dikişlerim alındı. Amelliyat sonrasi 1 hafta karnıma kendim batikon ile pansuman yaparak sardım. Banyo yapmak istediğimde amelliyat bölgesine ( gobek cevresi ) su geçirmez bant taktim ve o şekilde yikandim.

Dikislerim alındıktan sonra ilişkiye girebilecegimi soyledi doktor sonradan fakat ben idrar yolu enfeksiyonu oldum fitil vs kullandim iliski 4 5 gun geç oldu.

Son olarak doktorum 3 ay normal yolla deneyebilecegimizi söyledi. Benim amh problemim de olduğu için sadece 3 ay normal yolla gebelik bekleyebilirmişim eğer bu sure zarfında hamile kalmazsam tüp bebek tedavisine devam edeceğim.

Aklınıza takılan başka birşey varsa sorabilirsiniz. Sizede çok geçmiş olsun.
Ameliyat sonrası ara ara kanamanız oldu mu ?

X