Laparoskopi ameliyatı olan var mı?

Bilgisi olan cevap verebilir mi lütfen

Selamlar arkadaşlar
Histeroskopi ve laparoskopi sonrasında tekrardan hsg yani rahim filmi çekiliyor mu (örneğin tüpler bağlandı ya da alındıysa işlem başarılı olmuş mu laparoskopi ile ve ya rahimdeki yapışıklık ve eğrilik düzelmiş mi diye)

Ameliyat oldunuz mu nasıl geçti

Bence çekiniyordur

Dün laparaskopi ile tüplerimi baglattim. Ameliyata girmeden önce sonda taktılar,takarken biraz acıdı. Ameliyatta genel anestezi olduğu için zaten uyuyoruz. Uyandığımda karnımda hafif ağrı vardı,ağrı kesici verdik geçer dediler. İlk 3 saat bir şey anlamadım ama yataktan doğruluğum an omzuma,sırtıma bir sancı girdi doğum sancısı gibiydi. Nefesim kesildi. Göbek deliğimden ve sol kasıktan girmiş doktor.

İkinci günü bandajı açtı,göbek deliğin yapışmış dikiş içeride kalmış diyerek cımbızla dikişimden çekerek ayırdı canım çok yandı,yalvardım yapmasın diye. Şimdi de evdeyim omuz ağrılarım bu saat oldu yeni yeni azaldı. Göbek deligimdeki dikiş ne olacak,10 gün sonra alınacak ama çok canım yanacak biliyorum. Sol kasığımdaki hiç acımıyor.

Göbek deligim çok kasıyor ve acıyor. Keşke delikten değil de altından girseymis. Kısacası ben çok zorlandım. Gaz beni mahvetti. 2 defa tuvalete çıkmama rağmen hala karnım şiş,aşırı gaz var. Eşimin safra kesesi alındı hemen toparladı. Gaz sancısı çok olmadı,hemen gazı attı. Bende neden böyle oldu hiç anlamadım. Bilsem bu derece zor olduğunu bir kez daha düşünürdüm. İnşallah sizin kolay geçer,gaz sanciniz çok olmaz :/

Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah,sizler için hep dua ediyorum

Bir de göbek deliğinde dikişi olan arkadaşlarım sorun yaşadınız mı? Dikiş alınana kadar yapışma vs oldu mu ? Benim dikiş resmen göbek deligimin içinde ipi görünüyor bir tek. Nasıl olacak bilmiyorum

Eyvah eyvah çok geçmiş olsun
Bende adetimi bekliyorum ve çok korkuyorum hem laparoskopi hem histeroskopi olacağım
Omuz ve sırt ağrınız geçti mi şimdi nasılsınız
Sonda ne zaman çıktı yürüyüş yaptınız mı

Neden göbek deliğinden girmişler ki biraz altından olmuyor mu normalde offf ya çok korkuyorum ben Allahım yardım et bize

Sonda ameliyat sonrası 4.saat sonunda çıkarıldı. Zaten o an kalktım ve omuzlarımda ve sırtımda sanki çivi çakıyorlar gibi bir zonklama ile karşılaştım. Sürekli yürüyüş yaptım ama yürüdükçe ağrı daha da arttı. Secde pozisyonunun iyi geldiğini yukarıdaki gazı aşağıya indirdiğini öğrendim. Öyle yaptım ama pozisyondayken rahattım kalkınca ayni devam etti. Hala ağrı var ama ilk güne göre yarı yarıya azaldı. Az hali bile çok acıyor maalesef
Neden göbek deliğinden girmişler ki biraz altından olmuyor mu normalde offf ya çok korkuyorum ben Allahım yardım et bize
Genelde kadınlarda kozmetik açıdan daha az iz olsun diye böyle yapılıyormuş. Bilsem asla istemezdim iz olsun altından girin derdim. Umarım dikiş alınırken sorun yaşamam. Benim eşim laparoskopi ile hiç böyle sorun yaşamadan çok kolay atlattı. İnşallah sizde öyle olursunuz
Benim doktorum alınan değil eriyen dikiş olacak dedi
Farklı mı acaba
Keşke benim de öyle olsaydı. Sizin doktorunuz öyle dediyse dikiş aldırma sorununuz olmaz.

Geçmiş olsun kaç yaşındasınız?
Omuz ağrısı çok feci ama
Merak etmeyin diğer gün bişeyiniz kalmayacak inşallah ilk günler zor oluyor sadece oda acıya dayanıklı olmadığımuz için sanırım dikişler alınırken hiç acı olmuyor ama bende dikişlerden çektim üç delikti birinden iltihap geliyordu dikiş alınınca yara açıldı bendeçok korktum yinede bir şekilde toparlanıp iyileşti

Çok geçmiş olsun
Nerde oldunuz ameliyatınızı
Ve
Ne için olmuştunuz

Çok sag olun,umut oldu yazdıklarınız
28yaşındayım. Göbek deliğime krem sürdüm doktor reçete etmiş. Bugün sarı bir akıntı olmuş,hiç ellemedim. Kremde erimemiş,korktum açıkçası iltihap kaptı diye. En çok omuz ağrısı mahvetti beni. Doğum sancısından beter

Doğum yaptınız mı hiç
Bişey olmaz inşallah yavaş yavaş iyileşir iltihaplanmasından korkmayın benimkide öyleydi yara açılmıştı içi bembeyaz olmuştu sonra dan toparlandı benim dikişlerimide çok kötü diktiler yama gibi hala topak izi duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…