Laparoskopi ameliyatı olan var mı?

Ben oldum her iki tupumde kapalıydı ameliyat ile açıldı sonrasında hamile kaldım bir kızım var şuan. Ben özelde oldum göbek deliginin hemen altına küçük bir kesikle yapıyorlar 2 haftaya iyileşiyorsun öyle korkulacak bir ameliyat değil yani
Bende 3 kesi oldu göbek deliği ve kasıklarda sol açıldı sağ açılmadı

Me
Kızlar Merhaba ,
Forumda yeniyim .
3 yıllık evliyim . 1,5 sene sonra rahim filmi çekindim ve tüplerimin tıkalı olduğunu rahim filmiyle biraz açıldığını öğrendim . Sonrasında doktor 6 ay doğal olarak deneyelim dedi 6 ay sonra gittiğimde doktor yoktu eyt den emekli olup ayrılmış . Başka bir doktorla devam ediyorum doktor hsg filmine bakarak bu şekilde hamile kalan bir hastam olsa adı mucize olurdu dedi . Laparoskopi yapacağız sonrasında aşılama eğer tutmazsa tüp bebek dedi. Biraz tedirginim korkuyorum .. Daha önceki doktor raporun da doğal yollarla gebe kalabilir olarak onayladığı için şimdiki doktor tüp bebek için birşey yapamıyormuş . Ameliyat sonrasında bir kez aşılama yapıp sonra tüp bebek yapabilirmiş . İçinizde Laparoskopi olan var mı ? Ameliyat nasıl geçti ? Nerde oldunuz ? Benim olacağım yer devlet hastanesi.. Bu ameliyat sonrası gebe kalan oldu mu ?
Merhaba yeni gördüm ama ben olmuştum siz naptınız?

Canım ben tüp bebeğe başlamıştım ama pgt den olumsuz geldi :KK43: dr bulmak çok zor kişiye özel program yapmıyorlar dayıyorlar ilacı allah işimizi rast getirsin
Aminnn kuzum peki tek tüpün mü açık orasını tam anlamadım

Bir tüpüm kapalo bir tüpüm açık ama boş gebelikte kürtaj olmak zorunda kaldım açık olan da tıkandı mı bilmiyorum şuan hsg çektirmem lazım o da benim korkulu rüyam.
Korkma aşkım bende çok korkuyordum sonra dedim ki kendime anne olmak istiyor musun ? Bunun için değer mi değer dedim . Rahim filmi çekindi açılmamış mesela o zaman ama doktor emekli olacağı için beni başından savmış 6 ay sonra başka doktordan ameliyat olmam gerektiğini öğrendim ve ben iğne görünce başı dönen bi insanım kan tutar dedim ki yaşayacakmışım bu günleri Buda benim imtihanım yeterki sağlıklı bir evladım olsun

Bir tüpüm kapalo bir tüpüm açık ama boş gebelikte kürtaj olmak zorunda kaldım açık olan da tıkandı mı bilmiyorum şuan hsg çektirmem lazım o da benim korkulu rüyam.
Ben bide anestezi almadan çekindim

Ben bide anestezi almadan çekindim
Benim de ilk anestesiz çekilmişti ve bir tüpüm kapalı olduğu için sanki bir organımı kesiyorlarmış kadar scı çektim çığlık çığlığa kaldım ondan korkuyorum aynı şeyi yaşamaktan. Kapatılanda bir açık var mı bir de diğerinde bir tıkanma sıvı akıntısı vs var mı ona bakılacak. Offf çok fena :KK43:

Benim de ilk anestesiz çekilmişti ve bir tüpüm kapalı olduğu için sanki bir organımı kesiyorlarmış kadar scı çektim çığlık çığlığa kaldım ondan korkuyorum aynı şeyi yaşamaktan. Kapatılanda bir açık var mı bir de diğerinde bir tıkanma sıvı akıntısı vs var mı ona bakılacak. Offf çok fena :KK43:
Dişini sık kuzum biz bu acıları çekiyoruz ama bi nevi de doğuma hazırlık doğum herşeyden daha zordur kendini korkutma 🌸

Üzerinden 2 adet geçmiş olacak temmuz ortası gibi transfer olacak. Ameliyat sonrası 1 gün sadece hastanede kaldım. Uyandığımda karnımda ağrı vardı ama dayanılmayack bir ağrı değilfi. Zaten ağrı kesici yapıyorlar. Sonda var. Göbek deliği ve soldan 2 tane kesi var. Birinde diren vardı diğeri içeri girip kamerayla bakılan yer. 10 gün istirahat önerdi ama ben 4. Günden sonra işime keyfi olarak gittim. Ameliyat gününü takip eden ilk 3 gün sadece hafif ağrılarla geçiyor. Korkulacak hiç bir şey yok. Kafama çok takmıştım boşuna takmışım. Çok geçmiş olsun.
Merhaba naptınız transfer oldunuz mu

Kızlar Merhaba ,
Forumda yeniyim .
3 yıllık evliyim . 1,5 sene sonra rahim filmi çekindim ve tüplerimin tıkalı olduğunu rahim filmiyle biraz açıldığını öğrendim . Sonrasında doktor 6 ay doğal olarak deneyelim dedi 6 ay sonra gittiğimde doktor yoktu eyt den emekli olup ayrılmış . Başka bir doktorla devam ediyorum doktor hsg filmine bakarak bu şekilde hamile kalan bir hastam olsa adı mucize olurdu dedi . Laparoskopi yapacağız sonrasında aşılama eğer tutmazsa tüp bebek dedi. Biraz tedirginim korkuyorum .. Daha önceki doktor raporun da doğal yollarla gebe kalabilir olarak onayladığı için şimdiki doktor tüp bebek için birşey yapamıyormuş . Ameliyat sonrasında bir kez aşılama yapıp sonra tüp bebek yapabilirmiş . İçinizde Laparoskopi olan var mı ? Ameliyat nasıl geçti ? Nerde oldunuz ? Benim olacağım yer devlet hastanesi.. Bu ameliyat sonrası gebe kalan oldu mu ?
Bekarken dermoid kistim alınmıştı laparoskopiyle minik üç adet delikti sadece ama ilk gün beni ağrılar beni delirtti diyebilirim omuz ağrısı ve karın ağrısı sonra hiçbişey yok pat diye kalkıp eski hayyatına devam hiçbişeuin kalmıyor benim canım tatlıdır maalesef şimdi evlendim hemen hamile kaldım bir sorun teşkil etmedi henüz ama ameliyattan çok korktum

Bekarken dermoid kistim alınmıştı laparoskopiyle minik üç adet delikti sadece ama ilk gün beni ağrılar beni delirtti diyebilirim omuz ağrısı ve karın ağrısı sonra hiçbişey yok pat diye kalkıp eski hayyatına devam hiçbişeuin kalmıyor benim canım tatlıdır maalesef şimdi evlendim hemen hamile kaldım bir sorun teşkil etmedi henüz ama ameliyattan çok korktum
Maşallah sana kuzum ben 3 ay oldu olalı hala kalamadım

Maşallah sana kuzum ben 3 ay oldu olalı hala kalamadım
Ben kendimi biraz bitkisel çaylarla destekledim poliskislik dermoidler adet gecikmesi hormon bozukluğu hepsine rağmen çabuk hamile kaldım bunu bitki çaylarıma borçluyum sanırım birde hacamata

X