Bölgesel İncelme l Dogum sonrası kalan göbek..

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
Sezaryen doğumdan 3 ay sonra doktor izniyle hafiften spora başladım, ama asla göbek bölgemi zorlayan şeyler yapmadım, dikişler iyileşmiş olmasına rağmen riske girmemek için. 6 aydan sonra ritmi arttırdım. Şunu da diyeyim, ağır sporlar sütte laktik asiti arttırıyor, bazı bebeler sütü reddedebiliyormuş. Yani ağır spor olayına emzirirken zaten hiç girmemek daha iyi. Neyse... Benim sütüm hiç azalmadı, bol bol sıvı aldım tabi. Yalnız ben doğumdan önce de spor yapıyordum. Sizin spor geçmişiniz yoksa, 6 ayı doldurmayı bekleyin ve sonra yine de doktorunuza danışın. Spor yaparken fitness blender'ın programlarını kullanıyorum. "fitness blender abs" diye aratırsanız, göbek bölgesi için olan programını görürsünüz. O epey işe yarıyor.
Tesekkur ederim 😊

Doğumdan hemen sonra yapmayın lütfen en az bi 40 günle 2ay arası bekleyin. Ben pilates antrenörüyüm salak gibi Doğumdan hemen sonra spor yapmaya başladım ne kadar zorlayabilirim ki diye düşünüp karın Kasım yırtıldı ameliyat olmam lazım onun için mutlaka bekleyin bence

Diastasis recti mi oldun?
Benim dogumdan sonra oldu baya bir yirtik var, sporla düzeltmeye calissam da cok zor
Kac kere yazdim hic basina gelenle karsilasmadim, özelden Foto paylasabilir misin, kac santim acikligin?
Ben de seneye ameliyat olacagim hayirlisiyla

korse takmadim, hemi de sezeryan gobegini erittim (gec iyilesme oldu bende ona ragmen)

sporla gidiyor, yaza fit girersiniz bu sekilde devam ederseniz.

Diastasis recti mi oldun?
Benim dogumdan sonra oldu baya bir yirtik var, sporla düzeltmeye calissam da cok zor
Kac kere yazdim hic basina gelenle karsilasmadim, özelden Foto paylasabilir misin, kac santim acikligin?
Ben de seneye ameliyat olacagim hayirlisiyla
Yok benim öyle değil. Sizin dediğiniz karnın büyümesiyle ortadaki kasın yanlara ayrılırken yırtılması değil mi ? hatta mekik çekerken özellikle anlamak çok kolay oluyo o yırtığı. Sizin spor yaparken çok daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor bu arada çok daha kötü sonuçlar olabilir. Benim eğitim aldığım bi pilates eğitmeni hocam var onun da öyle olmuş ve ciddi bi yırtık. Tılsım okay adı. İnstagramdan bakarsanız sitesi var orda yardımcı olabilecek yazıları var. Özel olarak yazarsanız konu hakkında yardımcı olabilir size başına gelmeyen kalmamış çünkü bu konuda. Benim Doğum sonrasında sıkı çalışayım hemen toparlanayım diye yaptığım spor sırasında yırtıldı. Muhtemelen kaslar inceliyo zaten bende daha toparlanmadan kendine gelmeden çok fazla yüklendim ve dayanamadı. hissettim zaten resmen yırtıldığını. Tam karın bölgemde değil sağ alt kısımda. Büyük bi yırtık değil oldukça küçük. Ama doktorum iyileşmez ufak bi ameliyatla hemen düzeltiriz dedi. Uzun bi süre anlaşılmadı hatta ne olduğu apandisit filan sandılar uğraştırdılar baya beni. Siz tılsım hocaya mutlaka bakın kendisi hamilelik ve sonrası pilates eğitmeni zaten. İllaki yardımı olur.

Yok benim öyle değil. Sizin dediğiniz karnın büyümesiyle ortadaki kasın yanlara ayrılırken yırtılması değil mi ? hatta mekik çekerken özellikle anlamak çok kolay oluyo o yırtığı. Sizin spor yaparken çok daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor bu arada çok daha kötü sonuçlar olabilir. Benim eğitim aldığım bi pilates eğitmeni hocam var onun da öyle olmuş ve ciddi bi yırtık. Tılsım okay adı. İnstagramdan bakarsanız sitesi var orda yardımcı olabilecek yazıları var. Özel olarak yazarsanız konu hakkında yardımcı olabilir size başına gelmeyen kalmamış çünkü bu konuda. Benim Doğum sonrasında sıkı çalışayım hemen toparlanayım diye yaptığım spor sırasında yırtıldı. Muhtemelen kaslar inceliyo zaten bende daha toparlanmadan kendine gelmeden çok fazla yüklendim ve dayanamadı. hissettim zaten resmen yırtıldığını. Tam karın bölgemde değil sağ alt kısımda. Büyük bi yırtık değil oldukça küçük. Ama doktorum iyileşmez ufak bi ameliyatla hemen düzeltiriz dedi. Uzun bi süre anlaşılmadı hatta ne olduğu apandisit filan sandılar uğraştırdılar baya beni. Siz tılsım hocaya mutlaka bakın kendisi hamilelik ve sonrası pilates eğitmeni zaten. İllaki yardımı olur.

Iste ben bu kaslari birlestirmek icin rahat üc ay mekik cektim, akla gelebilecek her türlü karin egzersizini denedim. Bir gün bir bakiyorum ki baski disari dogruymus, acikligi daha da arttiriyormus bu yaptiklarim. emeklerimin bosa gitmesini gectim, daha da mi kötü oldu yani simdi karnim diye cok sinirim bozuldu
Ki sezeryan sonlari o kadar zor ayaga kalktim ki, bir cok acidan gücsüz kaldim sebebi buymus ama kime göstersem karsilasmamis, doktorlar da acikcasi önemsemedi her kadinda oluyor dediler
Ameliyat olacagim ama yine de kendi cabamla düzeltmeye calisiyorum bir yandan, egzersizleri var ama hep yabanci kaynakli
Bir de benim acikligi bana fazla geliyor, bu toparlanir mi ya da mecbur ameliyat mi onu merak ediyorum

Son düzenleme:
Sezeryan ile Doğum yapayım hiç korse takmadım ama gram göbeğim kalmadı

Korse ile alakasi yok eger benim gibi ozellikle alt karin probleminiz varsa yapilicak tek sey kardiyodur.Kilo problemi ozellikle gobegi olan bir insanin karin kaslari ve derisi arasinda yag tabakasi olur.Yaglar erimedigi taktirde karin kaslarini calistiracak mekik vs egzersizler cokda etkili olmaz o yuzden karin egzersizlerinden cok kardiyoya agirlik verin kilo verdikce karin yaglariniz eriyecek,gobek derinizde zamanla toparlayacaktir.Boyunuz eger 157-160 lar arasindaysa eger daha fazla kilo vermeniz gerek.Ben hamilelik sonrasi gobek gitmez kalir saniyodum kilo verdikce gordumki alt karnimdaki sislik zamanla indi hatta ufak bir sarkiklikta kaldi,sarkiklikta sporla toparlanicak birsey degil cerrahi mudahale gerek...

Son anda sezeryana alindim. Keske normal dogum yapabilseydim..
Okadar isterdim ki..
Azcik usutsem 3 sene gecmesine ragmen o dikis yerii sizim sizim sizliyor. Hic agirmayan belim arada agiriyor. Omurgam da keza öyle.
Yarim insan oldum resmen.
Gobek zayif oldugum halde gitmiyor. Gobek gibi degilde sarkik et desem daha dogru olur.

Yine de şükür butun bunlara degecek bir sebebim var. 😊

İlk kızımda hiç kullanmadım, spor da yapmadım ama hareketten göbek möbek kalmadı. Enteresan şekilde ne yaptıysam gitmeyen basenlerden de doğum sonrası kurtuldum. 8-9 ayda eski kilomun 5 kilo altına inmiştim. İkincisinde vücudum daha zor topladı ama kızım 2 aylıkken bile aman aman bir göbeğim yoktu. İkincisinde sadece 3-4 gün sezaryen sonrası dik durmak zor olduğu için ayağa kalkarken taktım sadece. Bence korse ile pek bir ilgisi yok canım. Gebelik öncesi zayıf biriysen ve gebelikte fazla kilo aldıysan deri esnediği için sarkma yapmış olabilir. Kuzenim kilo verdi, geçen göbekteki sarkmalar için bir şeye gittiğinden bahsetti. Karın bölgesini gösterdi de bayağı iyiydi. İstersen neye gidiyormuş, fiyatı neymiş sorayım senin için.

Kilo vermeniz lazim ki boyunuzun 10 asagi 10 yukarisi cercevesinde gobeksiz yasarsiniz muhtemelen.

Ben sezaryen oldum 75 le girdim 73 le ciktim su an kac kiloyum bilmiyorum ama hamilelik oncesinde 50 kiloydum ve o kiyafetlerime az cok girebiliyorum. Spor yapiyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Kilo gidince gobek e gidiyor. Nitekim gobegim kalmadi gibi bir sey. Kesinlikle sarkik da degil. Sporun yaninda diyet oneririm ve agirlikli squat yaparsaniz hemen gider gobeginiz de kilonuz da.

Kırmızı biberli jeller var canim onu sürüyosun üstüne korse takiyosun eritiyor.. bende göbek olmadi hiç ama kal cam için yaptim ise yaradı
Nasil yani inceldi mi kalcalariniz, Hangi marka jel kullandiniz bende baya sikayetciyim kalcalarimdan

Iste ben bu kaslari birlestirmek icin rahat üc ay mekik cektim, akla gelebilecek her türlü karin egzersizini denedim. Bir gün bir bakiyorum ki baski disari dogruymus, acikligi daha da arttiriyormus bu yaptiklarim. emeklerimin bosa gitmesini gectim, daha da mi kötü oldu yani simdi karnim diye cok sinirim bozuldu
Ki sezeryan sonlari o kadar zor ayaga kalktim ki, bir cok acidan gücsüz kaldim sebebi buymus ama kime göstersem karsilasmamis, doktorlar da acikcasi önemsemedi her kadinda oluyor dediler
Ameliyat olacagim ama yine de kendi cabamla düzeltmeye calisiyorum bir yandan, egzersizleri var ama hep yabanci kaynakli
Bir de benim acikligi bana fazla geliyor, bu toparlanir mi ya da mecbur ameliyat mi onu merak ediyorum
Evet spor yapmaya başlamadan önce karın kaslarını kontrol etmeyi öğrenmek gerekiyor önce bu durumlarda. Bunun yolları var aslında ama burdan anlatamam benim kitaplarımda anlatıyor bulabilirsem size fotoğraflarını atayım. Yırtık küçük olduğunda bile toparlanmıyor ameliyat şart diyolar ama bilemedim muhtemelen sizede ameliyat derler bence olun kurtulun zor bi ameliyat değil diye biliyorum ama iyice bi araştırın tabiki. Dediğim gibi ben kitaplara bakıp anlatan bi yer varsa size göndercem mutlaka.

Evet spor yapmaya başlamadan önce karın kaslarını kontrol etmeyi öğrenmek gerekiyor önce bu durumlarda. Bunun yolları var aslında ama burdan anlatamam benim kitaplarımda anlatıyor bulabilirsem size fotoğraflarını atayım. Yırtık küçük olduğunda bile toparlanmıyor ameliyat şart diyolar ama bilemedim muhtemelen sizede ameliyat derler bence olun kurtulun zor bi ameliyat değil diye biliyorum ama iyice bi araştırın tabiki. Dediğim gibi ben kitaplara bakıp anlatan bi yer varsa size göndercem mutlaka.

Anliyorsan sana özelden fotografini atarim istersen, ama ameliyati zor diye biliyorum. Yani agrili bir ameliyat sonrasi var diye biliyorum
Benim dogumun üzerinden üc yil gecti neredeyse, yanlis haeketleri yapmisim ama
Kay ayrilmalarinda baski icer dogru degil disa dogru oluyor klasik karin hareketlerinde
Iceriye dogru calismam gerekiyordu, yanlis yaptim
arastirirken birden karsima cikti, hic özel hareketleri oldugunu aklima getirmemistim
Crunc mesela, asla yapmamam gerekiyormus

Merhaba hanımlar konu başlıgımdanda anlaşıldıgı üzere normal dogum sonrası kalan göbegım. dogum yapalı 8 ay olacak ve dıyetteyım 80 kilodan74 düştüm egxersiz mekik cekmeme ragmen nednese belırgın bi fark yok halen aynı nasıl eritmem gerekıyor korse takmadım dogum sonrası bez sarmıstım pişman oldum sonrada cevrenızde ya da sizin tecrübelerinizden ötürü göbegi giden varmı kesin gidermi? azimle mekik karın egzersizleri yapmaya devam etmelımıyım?
Egzersiz yap illa faydasını görürsün ama korse icin bisey diyemem bazı kişilerde genetik iki cocugum var göbeğim kalmadi 5 ay önce dogum yaptm yine zayıfım ama bence gebelikte cok kilo almamakla alakalı bence

Anliyorsan sana özelden fotografini atarim istersen, ama ameliyati zor diye biliyorum. Yani agrili bir ameliyat sonrasi var diye biliyorum
Benim dogumun üzerinden üc yil gecti neredeyse, yanlis haeketleri yapmisim ama
Kay ayrilmalarinda baski icer dogru degil disa dogru oluyor klasik karin hareketlerinde
Iceriye dogru calismam gerekiyordu, yanlis yaptim
arastirirken birden karsima cikti, hic özel hareketleri oldugunu aklima getirmemistim
Crunc mesela, asla yapmamam gerekiyormus
peki söyle birsey var ben bunu nerden ögrenicwm doktora giidp mi kontrol ettirip ameliyat olup olmadigima baktirmma lazim

X