Kyk haciz

edevletten kontrol et borcun ne durumda diye.
o arada da bankada gram altin hesabi ac, yuz ikiyuz ne bulursan oraya at. zaten yapilandirma geliyor devamli. o gelince bankadaki altinlari peşin ode, tum faizlerin silinir.
ben bu konuda kendimi cok takdir ediyorum, KYK borcu surecimi cok guzel yönetim 😅
ben 2013te mezun oldum. zaten cok kazandığım bir isim yoktu. ondan da istifa ettim, bes on ulke gezdim gencligimi yasadim. 2019da biraz daha iyi maasli bir ise girince sana dedigim gibi kendime altin hesabi actim. az ama uz oraya ekledim durdum. sonra 2021 basinda yapilandirma geldi. benim faizlerle 19 bin olan borcumu pesin odersem 12ye dusurduler. onda da yarisini altinla odedim, yarisina bankam cok dusuk faizli taksitli esnek hesaptan ödedim.
sonuc olarak uzun uzun hesap kitap yapinca 4 yıllık ogrenim hayatimda o günün dolar kuruyla hesaplayinca 5000 dolar ederinde bir kredi almisim devletten.
mezun olduktan 7 sene sonra o zamanin dolar kuruyla 1600 dolar ederinde bir para odemisim.
o yuzden bence paran da olsa parayi altinda dolarda tutup enflasyonu lehine çevirip min 5 sene sonra pesin odeyip faizleri sildirmek en mantiklisi.

Ziraat bankasına mı el konulmus? Gençkartın olduğu hesaba mı yoksa genel ziraate mi? Benim ziraatte baya bir param var altınlarım vs var.
Peki bu kadar birikiminiz varsa, aldığınız borcu ödememe nedeniniz nedir ? Borcunuzun silinmesini mi bekliyorsunuz ? Silinen borçlar da havadan gelen bir parayla ödenmiyor; hepimizin vergileriyle ödeniyor.

edevletten kontrol et borcun ne durumda diye.
o arada da bankada gram altin hesabi ac, yuz ikiyuz ne bulursan oraya at. zaten yapilandirma geliyor devamli. o gelince bankadaki altinlari peşin ode, tum faizlerin silinir.
ben bu konuda kendimi cok takdir ediyorum, KYK borcu surecimi cok guzel yönetim 😅
ben 2013te mezun oldum. zaten cok kazandığım bir isim yoktu. ondan da istifa ettim, bes on ulke gezdim gencligimi yasadim. 2019da biraz daha iyi maasli bir ise girince sana dedigim gibi kendime altin hesabi actim. az ama uz oraya ekledim durdum. sonra 2021 basinda yapilandirma geldi. benim faizlerle 19 bin olan borcumu pesin odersem 12ye dusurduler. onda da yarisini altinla odedim, yarisina bankam cok dusuk faizli taksitli esnek hesaptan ödedim.
sonuc olarak uzun uzun hesap kitap yapinca 4 yıllık ogrenim hayatimda o günün dolar kuruyla hesaplayinca 5000 dolar ederinde bir kredi almisim devletten.
mezun olduktan 7 sene sonra o zamanin dolar kuruyla 1600 dolar ederinde bir para odemisim.
o yuzden bence paran da olsa parayi altinda dolarda tutup enflasyonu lehine çevirip min 5 sene sonra pesin odeyip faizleri sildirmek en mantiklisi.
O silinen faizlerin de tüm vatandaşların vergileriyle ödendiğini unutmamak lazım.

O silinen faizlerin de tüm vatandaşların vergileriyle ödendiğini unutmamak lazım.
kimlerin kimlerin milyon dolarlik vergilerinin silindigini de unutmamak lazim.
zaten aldigim maasin kacta kaci devlete vergi, bordroda görüyoruz. esya aliyorum vergi, yemek aliyorum vergi. cok bile vergi veriyorum. karsiligini da alamiyorum.
su an issizim mesela. issiz olmama ragmen devlet benden 600 tl aylik genel saglik sigortasi parasi kesiyor. oysa benim bildigim çalışırken onca para odedigim devlet issizken bana bakmali. kusura bakma ama zor günümde bana yaramayan vergiyi ben ne yapayim? oh iyi yapmışım, o kar ettigim parayla 3-5 ulke daha gördüm, mutluyum

ayrica bizde ailede sadece babam calisiyordu - kendi halinde bedenini kullandigi bir isi var. ev kendimizin ustune degil, sadece bir arabamiz vardi. ablam da ayni donemde benim gibi baska sehirde devlet universitesinde okuyordu. biz iki kardese de ne burs cikti ne kyk yurdu.
hani beni dusunen devlet? maddi durumu benden kat be kat iyi olan - ailesiyle ayni sehirde universite okuyan pek cok tanidigima hem burs cikti hem kyk. (sonradan fetö yuzunden meslekten atılan) abla abi evlerinde kalanlardan kredi alan yoktu hepsi burs alirdi.
devlet beni cok mu düşünüyor da ben vergimi dusunecegim? (ki yaptigim sey son derece yasal. zorunlu oldugum icin tum vergilerimi ödüyorum)
devlet resmen odemesini zamaninda yapani cezalandiriyor, insanları odememeye tesvik ediyor. cunku odemeye odemeye bazi borclar siliniyor, bazilarina benimki gibi yapılandırma geliyor coook daha dusuk odeme hakki doguyor. sonuc olarak zamaninda ödeyen insanların cebinden savsaklayan insanlarin cebinden cikandan daha fazla para cikiyor.
Bu durumu yillardir bu sekilde yapip insanları borcunu geciktirmeye tesvik eden kurum mu suclu var olan ve yasal olan durumu lehine ceviren , zaten kit kanaat insan gibi yasamaya çalisan insan mi?

Valla çoook yakından tanıdığım bir polis arkadaşım kyk borcunu ödemedi. Memurluğa başlayalı 6-7 yıl olmuştur herhalde. Hiç bişey de olmadı. He tabii ki ödenmesi lazım kimseye ödemeyin demiyorum da öyle dediğiniz gibi korkunç şeyler olmuyor. Hadi ben şu an ev hanımıyım da bişey yok diyelim. Çalıştığım dönemde de bişey olmadı. Bahsettiğim arkadaşa kağıt bile gitmemiş. Şans işi herhalde bu da
Şaşırdım. Şikayet edelim😂😂 devlet memuru olup devleti dolandırmak da ilginçmiş. Valla benim çevremde hesabına bloke konulan çok oldu. Kimsenin evine haciz gelmedi ama maaş hesapları borcu ödeyene ya da yapılandıran kadar açılmadı.

Şaşırdım. Şikayet edelim😂😂 devlet memuru olup devleti dolandırmak da ilginçmiş. Valla benim çevremde hesabına bloke konulan çok oldu. Kimsenin evine haciz gelmedi ama maaş hesapları borcu ödeyene ya da yapılandıran kadar açılmadı.
Devlet peşine düşmemiş adam ödemeyince dolandırıcılık oluyorsa iyi valla ne güzel herkes dolandırıcı o zaman 😂😂😂

ayrica bizde ailede sadece babam calisiyordu - kendi halinde bedenini kullandigi bir isi var. ev kendimizin ustune degil, sadece bir arabamiz vardi. ablam da ayni donemde benim gibi baska sehirde devlet universitesinde okuyordu. biz iki kardese de ne burs cikti ne kyk yurdu.
hani beni dusunen devlet? maddi durumu benden kat be kat iyi olan - ailesiyle ayni sehirde universite okuyan pek cok tanidigima hem burs cikti hem kyk. (sonradan fetö yuzunden meslekten atılan) abla abi evlerinde kalanlardan kredi alan yoktu hepsi burs alirdi.
devlet beni cok mu düşünüyor da ben vergimi dusunecegim? (ki yaptigim sey son derece yasal. zorunlu oldugum icin tum vergilerimi ödüyorum)
devlet resmen odemesini zamaninda yapani cezalandiriyor, insanları odememeye tesvik ediyor. cunku odemeye odemeye bazi borclar siliniyor, bazilarina benimki gibi yapılandırma geliyor coook daha dusuk odeme hakki doguyor. sonuc olarak zamaninda ödeyen insanların cebinden savsaklayan insanlarin cebinden cikandan daha fazla para cikiyor.
Bu durumu yillardir bu sekilde yapip insanları borcunu geciktirmeye tesvik eden kurum mu suclu var olan ve yasal olan durumu lehine ceviren , zaten kit kanaat insan gibi yasamaya çalisan insan mi?
Valla benim üniversite okuduğum dönemde de çiftçilikle geçinen bi ailenin kızıyla arkadaş olmuştum. O zamanlar kredi 300 tlydi. Kızcağıza burs çıkmamış, yurt çıkmamış, baba Bağ-Kur’lu, ailenin yazın ekip biçtiklerinden başka gelirleri yok, çocukları üniversite okusun da hayatını kurtarsın diye dua ediyorlar. Ama zengin ailelerin çocuklarında hem burs var hem yurt çıkmış. Kızın adı da rukiyeydi. Gariban Rukiye hayatında waffle ne görmemiş, burger bilmiyor, özel yurtta kalıyor çünkü devlet barınak imkanı vermemiş. Özel yurt parasını pazarlıkla indirtiyor, kredinin yarısıyla yurt parasını ödüyor, özel yurt dediğime bakmayın yemekleri falan leş. Ben yarı döneme kadar zor dayandım. Sürekli dışardan yerdim. Ama rukiyenin o yemeklere razı olup gece açlıktan duramadıkça birer birer tuzlu çubuk yediğini biliyorum. Kendimi anlatmadığıma bakmayın. Benim de durumum iç açıcı değildi. Ailem yurt parasını karşılıyordu. Ben krediyle geçinmek zorundaydım. Eve tatile dönerken yolda tuvaletim gelirse terminallerdeki tuvaletlerde 1 tl veremeyeceğim günlerim oldu. Benim babam da Bağkurluydu bu arada. Annem ev hanımı. Ve ne yurt çıktı ne burs. Valla isteyenin zoruna gitsin. Ben imkansızlıklar içinde okurken, torpilli zenginler hem burs alıyordu hem yurtlarda kalıyorlardı. Ben de artık ne zaman müsait olursam o zaman öderim. İsteyen istediği yere şikayet etsin. Malım yok, mülküm yok, devlet iş verdi de ben mi çalışmadım. Ödeyebilecek durumum olduğu zaman öderim napalım 🤷🏼‍♀️

X