Kv ameliyat oluyor ben ne yapcam

Bu konuda bahsettiğiniz adam kim o zaman?

Evet çok zor zamanalr geçirdik o kadar zorduki Allah düşmanıma bile yaşatmasın eşim bile delirmiş gibiydi normalde aşırı sakin biridir ama tamamen delirmişti artık trafikte insanlarla kavga ediyordu ve ben bunu buraya yazdım diye diğer kalan her şey çöp mü oldu yani bırakın Allah aşkına işinize geldiği gibi

Bu konuda bahsettiğiniz adam kim o zaman?

Eşimde yüzün yerden kalkmıyor ne biçim insansın diyor. Bebek dogdu bir gül bilmem ne
Bu bebek düşük tehlikesi geçirdiği bebek değil mi ? Allah tepesinden bakmamış bu herifin ondan böyle rahat. Kayın aileden böyle şey görse diyecek miydi bakalım en azından karım şöyle iyi böyle yapıyor diye?

Evet çok zor zamanalr geçirdik o kadar zorduki Allah düşmanıma bile yaşatmasın eşim bile delirmiş gibiydi normalde aşırı sakin biridir ama tamamen delirmişti artık trafikte insanlarla kavga ediyordu ve ben bunu buraya yazdım diye diğer kalan her şey çöp mü oldu yani bırakın Allah aşkına işinize geldiği gibi
Bunlar daha yeni olan şeyler zaten. Sanki 10 yıl önce olmuş gibi zor zamanlardı diyorsunız.
Dediğim gibi böyle düşünmeseniz bu hayatları yaşayamazsınız zaten.
O yüzden siz kocanizin iyi yönlerini bulup onlara tututun, sakin bırakmayın.

Bu bebek düşük tehlikesi geçirdiği bebek değil mi ? Allah tepesinden bakmamış bu herifin ondan böyle rahat. Kayın aileden böyle şey görse diyecek miydi bakalım en azından karım şöyle iyi böyle yapıyor diye?
Ne deseler, ne yapsalar karılarının gözunde iyi oldukları için bir sey olmuyor bu adamlara. Ne olmuş böyle dediyse, sonuçta ilgili bir koca o. 🤐

Her yorumunda işine geldiği gibi sallayan, bı dediği bı dediğini tutmayan biri var burda ama o biz değiliz gibi geliyor bana...

Oda kendince elindne geleni yapıyor ablası çagırıyo mesela eşimi çaya direkt sen beni eşimi aramadan nasıl beni ararsın diye yüzüne söyledi. Gelmemki önce eşimi arayacaksınız o gelirs eben onunla gelirim diyor. Hayatta gitmez. Bazen canı sıkılıyor görüyorum gelşp gideyimmi bile demez bilir çünkü ben hemen git diyicem sonra tek kalıcam diye. Ben o sormadan git biraz ablanalra otur diyorum. Gider ordan beni görüntülü arar. Ortamı gösterir bak bunlar var. Ne yiyolarsa çocuklara der hemen yengene tabak yap götür. Ben hastalanınca hemen abalrını arar yemek yapın getirin hasta o diyor. Kendi ihtiyaçlarını bırakır önce benimkini karşılar. Bu adamın bu konuda hakkını yiyemem.
Altınıza ev vermelerine rağmen ziyareti çok gördüğünüz halde size tabak yapıp yollayan, hastalandığınızda uğrasip yemek pişirip, kapınıza getiren veya yollayan eş ailesinin hakkını niye yiyorsunuz peki? Açık konuşayım benim bana böyle davranan gelinim olsa , kardeşim isterse g.tünu yırtsın, bı lokma yollamam kapısına...Ahahaha , çok düşünüyorsa kendi pisirsin de yedirsin kaknem karisina, benim evime uğramaya tenezzül etmiycek, bana yapmadığı terbiyesizlik kalmiycak , ben de hasta diye kapısına yemek goturucem he mi b.k yesin haspam🤪Ay ben niye bu kadar yukseldim şimdi kendi biraderime durup dururken 🤣dur bı kahve içeyim , kınamayayım da başıma gelmesin çok sinirim bozuldu🥴

Son düzenleme:
Bunlar daha yeni olan şeyler zaten. Sanki 10 yıl önce olmuş gibi zor zamanlardı diyorsunız.
Dediğim gibi böyle düşünmeseniz bu hayatları yaşayamazsınız zaten.
O yüzden siz kocanizin iyi yönlerini bulup onlara tututun, sakin bırakmayın.
Bulmakta zorluk çekseydim eğer gelip burda millete saldırırdım. Çok ki bugün dönüp burda eşim bana destek olmak için elinden geleni yapıyor yazabiliyorum. He bu benim için yeterlimi değil. Benimle birlikt eburadna çıkmazsa ben tek başıma buradna gideceğimi söyledim. Kararım kesin bebeğim ek gıdaya başladıgı gibi işe başlayacağım işim hazır. Her şey hazır.

Altınıza ev vermelerine rağmen ziyareti çok gördüğünüz halde size tabak yapıp yollayan, hastalandığınızda uğrasip yemek pişirip, kapınıza getiren veya yollayan eş ailesinin hakkını niye yiyorsunuz peki? Açık konuşayım benim bana böyle davranan gelinim olsa , kardeşim isterse g.tünu yırtsın, bı lokma yollamam kapısına...Ahahaha , çok düşünüyorsa kendi pisirsin de yedirsin kaknem karisina, benim evime uğramaya tenezzül etmiycek, bana yapmadığı terbiyesizlik kalmiycak , ben de hasta diye kapısına yemek goturucem he mi b.k yesin haspam🤪Ay ben niye bu kadar yukseldim şimdi kendi biraderime durup dururken 🤣dur bı kahve içeyim , kınamayayım da başıma gelmesin çok sinirim bozuldu🥴
He bı de ben gelin hasta diye her terbiyesizliği sineye çekip yemek pişirip uğraşıp kapısına yolliycam adı da "Canım kocam yemek yaptırttı, ailesi kötü ama canım kocamın hakkını yiyemem" olacak....ahahaha süper ya....

Pardoon ben eşimin ablalrının her şeyini yaparım misafiri gelecekse bir gün önceden sarmalrını börekelrini yapar götürürüm çocuklarına ücretsiz özel ders veriyorum. Yazları kuran eğitimleirni ben veriyorum her gün üç beş saatimi saadece çocuklarına ayırıyordum. Benim kuaförlük eğitimim var nereye gideceklerse topluca bize gelirler saç makyaj yaparım bir kuaför bugün saç makyaja iki bin tl para istiyor. Ben kendi malzemelrimle yapıyorum herşeylerini. Okullar açılınca hepsinin büyük ihtiyaçalrını gider alırım eşimle kavga ede ede çünkü ne gerek var diyor. Çocuklara eşimin benim cüzdanıma koydugu parayı çıkarıp her seferinde veriyorum durumları iyi değil gözleri bi şeyde kalmasın diye. Her birnin dogum günlerini ben unutmam kutlarım. Kolunu kes ver deseler kesip verecek derecedeydimki bu hale geldik. Diyoki görümcem yarın misafirim var yardıma gelirmisin sabahın sekizi gider evini temizler yemeğine yardım eder çıkar evime gelirdim. Durup böyle sallaması kolay tabi. Biz toplu alışveriş yapıyoruz ben her seferinde eşimden gizli dolabı açıp ablalrına götürüyorum ne var yoksa çünkü o kızıyor bu kadar dağıtmama eşim ablası gilde çok çay içiyo diye paket paket çay götürüp bıraktım çay pahalı bundan yakınıyordu diye ben daha fazla ne yapayım he söyle bu arada ben görümceleirme gidiyorum onlar analarında ötürü bize gelmiyor. Annelerinin yanında benimle konuşmuyor ben kv me gitmiyorum. Görümcem çalışuyordu bir sene çocuguna ben baktım. Helali hoş olsun. Yüne olsa yine yaparım ama kv kişisi ikide bir eve sipairş verip beni çağırmadılar bir gün olsun çagırmadılar diyo nankörlük yapıyo ramazanı bizde geçiriyor zaten sahurdada bizde. Ben sahuru hazırlayıp arıyorum gleiyo. Ama sorsan ben hiç bişey ypamıyorum. Oruç tutmadıgım halde hamileyim diye ramazan boyu agırladım. Nanköre kes kolunu ver ama öbür kolunu vermedi derler.

He bı de ben gelin hasta diye her terbiyesizliği sineye çekip yemek pişirip uğraşıp kapısına yolliycam adı da "Canım kocam yemek yaptırttı, ailesi kötü ama canım kocamın hakkını yiyemem" olacak....ahahaha süper ya....
Normalde yapmazlarki eşim kavga ediyor bend eonunla ediyorum niye insanlara bizi muhtaç gibi gösterşyorsun annem gelip yapıyor zaten. Yapmak zorunda da değiller zaten öyle bir beklentim yok. En kötü sipariş ederim yani ne var.

Pardoon ben eşimin ablalrının her şeyini yaparım misafiri gelecekse bir gün önceden sarmalrını börekelrini yapar götürürüm çocuklarına ücretsiz özel ders veriyorum. Yazları kuran eğitimleirni ben veriyorum her gün üç beş saatimi saadece çocuklarına ayırıyordum. Benim kuaförlük eğitimim var nereye gideceklerse topluca bize gelirler saç makyaj yaparım bir kuaför bugün saç makyaja iki bin tl para istiyor. Ben kendi malzemelrimle yapıyorum herşeylerini. Okullar açılınca hepsinin büyük ihtiyaçalrını gider alırım eşimle kavga ede ede çünkü ne gerek var diyor. Çocuklara eşimin benim cüzdanıma koydugu parayı çıkarıp her seferinde veriyorum durumları iyi değil gözleri bi şeyde kalmasın diye. Her birnin dogum günlerini ben unutmam kutlarım. Kolunu kes ver deseler kesip verecek derecedeydimki bu hale geldik. Diyoki görümcem yarın misafirim var yardıma gelirmisin sabahın sekizi gider evini temizler yemeğine yardım eder çıkar evime gelirdim. Durup böyle sallaması kolay tabi. Biz toplu alışveriş yapıyoruz ben her seferinde eşimden gizli dolabı açıp ablalrına götürüyorum ne var yoksa çünkü o kızıyor bu kadar dağıtmama eşim ablası gilde çok çay içiyo diye paket paket çay götürüp bıraktım çay pahalı bundan yakınıyordu diye ben daha fazla ne yapayım he söyle bu arada ben görümceleirme gidiyorum onlar analarında ötürü bize gelmiyor. Annelerinin yanında benimle konuşmuyor ben kv me gitmiyorum. Görümcem çalışuyordu bir sene çocuguna ben baktım. Helali hoş olsun. Yüne olsa yine yaparım ama kv kişisi ikide bir eve sipairş verip beni çağırmadılar bir gün olsun çagırmadılar diyo nankörlük yapıyo ramazanı bizde geçiriyor zaten sahurdada bizde. Ben sahuru hazırlayıp arıyorum gleiyo. Ama sorsan ben hiç bişey ypamıyorum. Oruç tutmadıgım halde hamileyim diye ramazan boyu agırladım. Nanköre kes kolunu ver ama öbür kolunu vermedi derler.
Siz demediniz mi biraz önce eşim benden izin ister ablalarina gitmeden, bana sormadan gitmez çünkü ben gitmiyorum diye....Hem aşırı tasarrufluydunuz hani, sayfalarca bize finans dersi verdiniz ya, şimdi de elinizdeki avucunuzdaki son kuruşa , dolabinizdaki nevaleye kadar kocanizdan gizli gorumcelere yediriyor oldunuz....Bişey sorucam sizce biz salak miyiz?

Siz demediniz mi biraz önce eşim benden izin ister ablalarina gitmeden, bana sormadan gitmez, ben gitmiyorum diye....Hem aşırı tasarrufluydunuz hani, sayfalarca bize finans dersi verdiniz ya, şimdi de elinizdeki avucunuzdaki son kuruşa , dolabinizdaki nevaleye kadar kocanizdan gizli gorumcelere yediriyor oldunuz....Bişey sorucam sizce biz salak miyiz?
Evet öylesin 😂 çünkü her yazdıgımı sayfa sayfa anlatmamı istiyorsun ve de anlamıyorsun benim yüz binlik yaptıgım yatırımla bi çocuğun cebine ikiyüztl atmamla nasıl bağdaşlaştırıp bizi yokluga koydunuz acaba. Şimdi yüz binden ne olur diy ebaşlayacaksın yani mesela gittim iki aylık kazancımdan yüz bin ayırdım bundan hisse alıp satıyorum. Yada başka bir varlıkla al sat yaparak katlıyorsun bu yani giderin olmayınca yapabilirisn böyle şeyleri mesela ben telefondna bile kar ettim telefon fiyatalrı fırlayınya aldıgımı yüksektten sattım şimdi enflasyon konualrınada gireceksin ama hepsini bir zamanı var. Valla yoruldum açıkla açıkla açıkla olmuyor sen başka şeylere kafanı yor. Ben sabancı olmadım ama kazandıgımıda çöpe atmadım. Bir ev yaptırmak senin zirven olabilir ama benim için değil ve çalışıp kazanan herkes yapabilir. Bu normal bir durum yani bu kadar uç bir olay değil.

Normalde yapmazlarki eşim kavga ediyor bend eonunla ediyorum niye insanlara bizi muhtaç gibi gösterşyorsun annem gelip yapıyor zaten. Yapmak zorunda da değiller zaten öyle bir beklentim yok. En kötü sipariş ederim yani ne var.
Ay inşallllah bir an önce onlar da anlar da "muhtaç" olmadığınızı, hiçbir "beklentinizin" olmadığını , o evi de arabayı da altinizdan çekip alırlar tez zamanda... Şu yaptıklarını çöpe atsalar daha çok kıymetleri bilinirdi garibanların , kedi köpek bile razı olur hicolmazsa...

Son düzenleme:
Ay inşallah bir an önce onlar da anlar da "muhtaç" olmadığınızı, hiçbir "beklentinizin" olmadığını , o evi arabayı da altinizdan çekip alırlar tez zamanda...
Evi keşke alsalar hiç değilse bahanem olur arabayı sattık şimdi ben alıyorum benim olanı nah alırlar.

Ay ablacım ev falan yaptirmadin tadilat yaptırdın ya. Her hatayı kendin yapıyorsun sonra beni salak yerine koyuyorlar diyorsun. E koydurma o zaman kendini o konuma? Madem paran vardı ev alsaydın. Madem doğum yaptın kalkıp iş yapmasaydın. Madem kimsenin sana faydası yok ceplerine para koyup sahuruna kadar hazirlamasaydin. Senden başka sana kötülük yapan yok burada. Kocanı bile yaptığı tüm pasifliklere rağmen öve öve bitiremiyorsun biri bir laf edince. Çocuk gibisin ya, biri kötü bir şey dediği anda kıymete biniyor adam. İnanılmaz gerçekten, halbuki daha 1 ay olmamış konularının ortada.

Evet öylesin 😂 çünkü her yazdıgımı sayfa sayfa anlatmamı istiyorsun ve de anlamıyorsun benim yüz binlik yaptıgım yatırımla bi çocuğun cebine ikiyüztl atmamla nasıl bağdaşlaştırıp bizi yokluga koydunuz acaba. Şimdi yüz binden ne olur diy ebaşlayacaksın yani mesela gittim iki aylık kazancımdan yüz bin ayırdım bundan hisse alıp satıyorum. Yada başka bir varlıkla al sat yaparak katlıyorsun bu yani giderin olmayınca yapabilirisn böyle şeyleri mesela ben telefondna bile kar ettim telefon fiyatalrı fırlayınya aldıgımı yüksektten sattım şimdi enflasyon konualrınada gireceksin ama hepsini bir zamanı var. Valla yoruldum açıkla açıkla açıkla olmuyor sen başka şeylere kafanı yor. Ben sabancı olmadım ama kazandıgımıda çöpe atmadım. Bir ev yaptırmak senin zirven olabilir ama benim için değil ve çalışıp kazanan herkes yapabilir. Bu normal bir durum yani bu kadar uç bir olay değil.
Bı dediğin bı dediğini tutmuyor...Ne yaptığın ne soyledigin birbirini tutuyor, ne ekonomiden haberin var, ne dünyadan haberin var, ne sevilmekten haberin var, ne de kendi durumunun bilincindesin ...Bu kafayla gidersen çocugunla sokakta kalacaksin, bütün bunlara rağmen yine de bize çekinmeden SALAK diyebiliyorsun...Kızcam kızamiyorum, uzulcem üzülemiyorum...Ne bileyim yaa...Canım memleketim insan israfinda bir numara...

Son düzenleme:
Siz o kadar becerikli biri olsaydınız ne kaynananın ağız kokusunu çekerdiniz ne avanesi her şeyinize laf edebilirdi. Evi de şimdiye almış olurdunuz. Kocanız ailesi ile düşman olmaktan korkmazdı. Parayı veren düdüğü çalar bu işler böyledir. Dediklerinizin doğru olması daha büyük felaket, resmen paranızla rezil ediliyorsunuz, eşiniz de çiçek pasta ile örtme peşine düşüyor.

X