Kuzenimin Psikolojik Durumu

Haa ayrıca hangibirimiz çıktığımız insanlarla ciddi düşünmedik ki.. Niyeti ciddi olmayan hiçbir erkekle çıkmadım, benim de niyetim hep ciddiydi... Ama lise 2den univ 1e kadar(hazırlık da var 4 yıl biriyle çıktım. Niyetimiz çok ciddiydi, aşk değil ama sevgiye dayalı, güvene dayalı ve ruh ikizi denir ya öyle bir ilişkiydi Hatta ünivde syrı şehirlerde okuduk... Ama olmadı, araya mesafeler girdi o oldu bu oldu olmadı... Sonra üniv. 2 de 1 yıl biriyle çıktım... Bu aşk ilişkisiydi, çok sevdim.. Hocamdı, yard. doç...
Ama o da olmadı, çünkü yaş itibarıyla (30 yaşındaydı) farklı beklentileri vardı ilişkiden... Evlenemezdik çünkü öğrenci-öğretmen aşkı resmi olmasa da okulda yazılı olmayan kurallara göre yasak... İlişkiyi devam da ettiremezdik çğünkü karşılayamayacağım istekleri vardı(anlarsınız ya) Onun kariyerine zarar vermeden ayrılmak istedim ve ayrıldık... Okul bitti 3.4. sınıfta ve y.lisansın ilk yılında kimseolmadı hayatımda, isteyenler çok oldu ama ben istemedim... Tezimi yazarken tesaüf eseri şimdiki eşimle tanıştım. 24 yaşındaydım... o ise 29, evlenmek için ufak değildik ama başka nedenlerden dolayı ilikşimizin 4. yılında ancak evlenebildik... Ve iyiki de o kadar beklemişiz, flörtümüzün her dakikası her günü çok güzeldi. 1,5 yıldır evliyiz, evliliğimin de her anı aşk ve sevgi dolu....

Çok uzattım demem o ki 16 yaşında yaşadığım ilk ilişkide de çok ciddiydim, bizim de aramızda evlilik hayalleri kurulurdu. Ama o yaşın ciddiyetiyle evlenmeye kalksaydım eminim ki şimdiki eşimle olduğum kadar mutlu olamazdım. Kuzeninze kaprislerinden vazgeçip evlensin diye değil, kaprislerinden vazgeçip daha anlayışlı ve daha ılımlı bir insan olabilmesi için uyarılarda bulunun....

17 yaşındaki kuzenim bana bunları anlatsa önce çok güler sonrada bırak bu ciddi işleri okuluna bak derdim.
Özellikle sevgilisi kuzeninden izinsiz uyuduğu için küsmesi ve soy isimini değiştirmesini istemesi çok komik geldi :roflol:
çocuğa acıdım

Büyüyünce geçer... ayrıca böyle bir durumda sizin onu karşınıza alıp akıl vermeniz gerekirken oturupta sadece aşırı kıskançlığını düşünmeniz ilginç..
Daha ciddi bir konu var mesela hayatları boyunca karşılaşabilecekleri sorunlar gibi..

Sevgilisi benimle bu konuyu konuşmuştu arkadaşlar daha ilerisine ben karışmam , karışamam

Bu arada sabır taşı çatladımı desem kırıldımı desem bilemeyeceğim. Kuzenim sevgilisine güvenmediği için sınıftan birinin numarasını istemiş konuşmak için sevgiliside vermem filan sonra numarayı vermiş verdiği numara en yakın erkek arkadaşınınmış çocuğu hiç kötülememiş ara sıra kızlarla konuşur başkada birşeyini görmedim kızlara karşı demiş başka sorular sormuş kuzenim o numaraya o sorduklarında da kötülememiş tabi hep iyi yönlerini söyleyince numara bunda kuzenim şüphelenmiş nasıl kötü bir yanı olmaz diye sonra başka numara istemiş tel tek sınıftan o arkadaşı varmış başka yok veremem demiş yarın sınıftan bana bi kız numarası al onunla konuşmak istiyorum demiş kuzenim sevgilisi yine olmaz filan diye ısrar etmiş ama dinletememiş sonra kuzenim numaraya sınıfta en güzel kız kim diye sormuş numarada xx demiş nasıl anlamada güzel diye sormuş kuzenim her anlamda diye cevap vermiş numara tabi kuzenim sevgilisinede soruyor bu kız ile senin nasıl ilişkin var diye sevgiliside hiç sadece yüzünü görüyorum sınıfta demiş kuzenim yine sinirlenmiş numaraya göre kızın heryeri güzel ama sana hiç güzel gelmiyor bu nasıl iş demiş sevgiliside illa banada güzel gelmesi gerek yani tamam o zaman yalan söylüyorum gözleri güzel demiş burada konuşmayı bırakmışlar.

Bu sabahta tel konuşurken sevgilisi 3 senelik sevgiline güvenmiyorsun tel konuştuğun kişiyemi inanıyorsun evlilikte saygı olur evlenseydikte mi böyle olacaktın benim düşüncelerimi dinlemeyen biri şeklinde konuşup tartışmışlar ve sevgilisi ayrılmış

Çocuk sabrediyor ,mutlu etmeye çalışıyor kızı ama kuzen çok sevdiğinden midir yada sevmiyor ondanmıdır bilmiyorum bir tatsızlık çıkarıyor.

Daha çocuk onlar en çok da kuzenin, pek olgunlasmamis henuz

O yuzden, zamana birakin, zamanla zaten iliskinin gelisimini gorursunuz.

Bu yasta ciddiyet falan olmaz diye dusunuyorum ben...

Sevgilisi benimle bu konuyu konuşmuştu arkadaşlar daha ilerisine ben karışmam , karışamam

Bu arada sabır taşı çatladımı desem kırıldımı desem bilemeyeceğim. Kuzenim sevgilisine güvenmediği için sınıftan birinin numarasını istemiş konuşmak için sevgiliside vermem filan sonra numarayı vermiş verdiği numara en yakın erkek arkadaşınınmış çocuğu hiç kötülememiş ara sıra kızlarla konuşur başkada birşeyini görmedim kızlara karşı demiş başka sorular sormuş kuzenim o numaraya o sorduklarında da kötülememiş tabi hep iyi yönlerini söyleyince numara bunda kuzenim şüphelenmiş nasıl kötü bir yanı olmaz diye sonra başka numara istemiş tel tek sınıftan o arkadaşı varmış başka yok veremem demiş yarın sınıftan bana bi kız numarası al onunla konuşmak istiyorum demiş kuzenim sevgilisi yine olmaz filan diye ısrar etmiş ama dinletememiş sonra kuzenim numaraya sınıfta en güzel kız kim diye sormuş numarada xx demiş nasıl anlamada güzel diye sormuş kuzenim her anlamda diye cevap vermiş numara tabi kuzenim sevgilisinede soruyor bu kız ile senin nasıl ilişkin var diye sevgiliside hiç sadece yüzünü görüyorum sınıfta demiş kuzenim yine sinirlenmiş numaraya göre kızın heryeri güzel ama sana hiç güzel gelmiyor bu nasıl iş demiş sevgiliside illa banada güzel gelmesi gerek yani tamam o zaman yalan söylüyorum gözleri güzel demiş burada konuşmayı bırakmışlar.

Bu sabahta tel konuşurken sevgilisi 3 senelik sevgiline güvenmiyorsun tel konuştuğun kişiyemi inanıyorsun evlilikte saygı olur evlenseydikte mi böyle olacaktın benim düşüncelerimi dinlemeyen biri şeklinde konuşup tartışmışlar ve sevgilisi ayrılmış

:nazar:
kızın yapacak işleri yok galiba.
cidden çocuk ruhlu bir kuzen bu.
çocuktaki de peygamber sabrıymış.
:nazar:

siz evlilik ve entrikalar yerine derslere yönlendirseniz kuzeni daha büük bir sevap işlersiniz.
ilerde pişmanlığını çok çekerler.

Dersleri güzel arkadaşlar muhasebe okuyor onuda birlikte kararlaştırmıştık muhasebe okumasını

Kızlar ben bankaya gidiyorum konu yorumlarınız olursa gelince cevaplarım.

Hanımlar tekrar barıştılar telefonda konuşmuşlar durumu bende sana güvenmeyeceğim filan işi tatlıya bağlamışlar ama bizim kuzen konuşurken çocuğun babasına salak demiş bir konudan dolayı , çocukta babası alkol kullandığı için senin baban ayyaş mı demiş kuzende nee nee demiş ve telefonu kapamış

Çocuğun attığı mesajları okudum hepsinde özür diliyor öyle tepki vermemem gerekirdi amacım sen öyle deyince benimde kızmamı anlamandı ama tel kapayınca anlatamadım

Bunların aşkı roman olur... İsmide aşk oyunu

senin kuzenin simarmis bence erkek arkadasi bir yok dedimi dedigi dedik olsa belki böyle olmaz

Hanımlar tekrar barıştılar telefonda konuşmuşlar durumu bende sana güvenmeyeceğim filan işi tatlıya bağlamışlar ama bizim kuzen konuşurken çocuğun babasına salak demiş bir konudan dolayı , çocukta babası alkol kullandığı için senin baban ayyaş mı demiş kuzende nee nee demiş ve telefonu kapamış

Çocuğun attığı mesajları okudum hepsinde özür diliyor öyle tepki vermemem gerekirdi amacım sen öyle deyince benimde kızmamı anlamandı ama tel kapayınca anlatamadım

Bunların aşkı roman olur... İsmide aşk oyunu

tam al misetlerini ver bebeklerimi yani :1rolleyes:
tamamen çocukça bir aşk bu. ama biraz kırıcılar ikiside.
ne evlilik düşüncesi, ne ciddiyeti çocuk bunlar hala.

kuzm sen ciddi olamazsın ne evliliği daha onlar çocuk 2 ay sonra fikrlerinin değişmeyeceği malum b evlilik çocuk oyuncağı değil dalga geçiyorsnuz herhalde

canım daha yaşları cok küçük bu yasta evlenseler bırbırlerıne ne kadar karı-kocalık yapabılırler. onların once olgunlasmaları şart hayat daha yenı baslamıs ne bıleyım bana küçük yasda yapılan evlılıkler pek saglıklı gelmıyor. insanın once kendını tanıması gelir tabı erken yaşta evlenen arkadaslara birsey diyemem onlar kendılerını hazır hıssetmısler ve evlenmısler ama anlattıgın kadatıyla kuzenın daha cocuk ve cok erken

Bence bu sağlıksız bir ilişkide yaşananlar olarak özetlenebilir.....siz kuzeninize sosyalleşöeye, kendine saygı göreceği ortamlara sokmaya çalışın.. başka insanlar, hayatlar var daha çok genç böylece farkına varsın ..hiç o çocuğu iyi veya kötü eleştirmeyin en önemlisi de bu bence...inaşllah o da herksta iyi insanlarla karşılaşır ... benim arkdaşım 16 yaşında başladığı bu tarz bir ilişkiye 23 yaşında artık psikolojisi bozulunca son vermek zorunda kaldı...

X