Kuzenimin Psikolojik Durumu

meral24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
41
1
Arkadaşlar kuzenim 18 sevgilisi 17 yaşında sevgilisi var benimle tanıştırdı çocuk çok iyi biri. Kuzenimi mutlu etmek için elinden geleni yapıyor ama kuzenim kimse ile paylaşmak istemediğindenmidir yoksa başka birşeydenmidir bilemeyeceğim tatsızlık çıkarıyor. Örneğin kuzenim 1 hafta bizde kaldı gece mesajlaşıyorlar sevgilisi haber vermeden uyursa sabaha kesin kavga ediyorlar ve ayrılıyorlar , sevgilisi başka kişilerle mesajlaşamaz gönderceği mesajı erkeğe gönderecek ama kuzenime gönderdi kime bu mesaj diye soruyor , sevgilisi ile ciddi düşünüyorlar ve erkekten soyadının evlenince değiştirmesini istiyor vs. asi , inatçı denilebilir kızlar sevgilisinin kuzenimi gerçekten sevdiğine inanıyorum birgün konuşurken bu durumu bana açtı bende sizden yardım istiyorum. Yardım edelim gençlerede mutlu olsunlar bizimde çorbada tuzumuz olsun

Son düzenleme:
Kaprisli denebilir canım ailenin en küçük kızı diğer ablaları evli el bebek gül bebek yani tabi sevgiliside mutlu etmek için onu üzmemek için uğraşıyor birazda onun şımartması var

Kaprisli denebilir canım ailenin en küçük kızı diğer ablaları evli el bebek gül bebek yani tabi sevgiliside mutlu etmek için onu üzmemek için uğraşıyor birazda onun şımartması var

eee o zaman vay haline sevgilisinin.neden benden habersiz uyudun küs.neden aksırdın küs.neden mesaj yazdın küs..çart küs curt küs..
bir süre sonra o çocuk sıkılır bırakır haberin olmaz..
kim olsa dayanamaz..bu kadar da sıkılmazki bir insan..insan paranoyak olur eyvah yine ne diyecek diye..başıma ne gelecek diye

canım daha 17-18 yaşında ciddiyet falan olmaz.evet sevebilirler ileriye dönük ciddi bir ilişki düşünüyorlarsa birbirlerine saygı duyacaklar.birbirlerini üzmeyecekler.hemen kavga etmek yerine birbirlerini dinlemeyi öğrenecekler.saygı en başta yitirirlerse o ilişkinin uzun vadeli olacağını sanmam.
öncelikleri eğitimleri olmalı.anladığım kadarıyla çocuk 17 yaşında.bu çocuğun okulu vardır.okul bitse askerlik.önlerinde nerden baksan 3-5 sene var.
birbirlerinin hayatlarına saygı duysunlar.hayatlarını zehir etmesin birbirlerine kolaylaştırsınlar.
haklarında hayırlısı olsun canım..

Ne ciddiyeti be güzelim!!:nazar:

Cocukca davranislar bunlar hep, böyle birinin evlenmesi icin daha bir firin ekmek yemesi lazim...:kahve:

Çocuk anlayışlı evliliği kaldırabileceğini düşünüyorumda kuzenimin pek emin değilim bu huylarının değişmesi lazım , oda inat kendi dediğinin yapılmasını istiyor. İnternetten psikologa filan mail atmayı düşünüyorum sonra annesi ile konuşacağım pek dinleyeceğini sanmıyorum ama şansımı denemek istiyorum

Evet arkadaşlar kesinlikle haklı, kuzeninin evlilik düşünmesi için çok erken çünkü daha olgunlaşamamış,önce her ikisininde bu sorumluluğu kaldırabilecek kapasitesi olması lazım evlilik hadi bugün küstük ayrılalım yarın oldu hadi barışalım gibi çocuk oyuncağı değil.

Kuzenin bir zıplarrr, iki zıplarrr, üçüncüye biri eziverir ayağının altında

Aman dikkat, zaten çocuk 17 yaşında kuzenin böyle devam ederse;
soyu tükenmekte olan seven adamlardan biri daha kaybolacak, kadından soğumuş ve kadına değer vermeyen erkekler kervanına birini daha eklemiş olacak..

Ve emin ol kuzenin çook mutsuz olur böyle devam ederse:kahve:

İyi güzel mutlu olsunlarda canım. Yaşları kaç bunların. Evlilik yerine okumayı düşünmeleri lazım değil mi?
Yaşadıkları bence çocukca şeyler. Zaten çocuk büyüdüğünde kız aynı devam ederse çocuk çekmez emin ol:eek:

17 yaş bi erkek için fazlaca küçük....:emir_bebek:
Belki 18 yaşında bi kız oldukça olgun olabilir ama erkekler zaten bayanlara göre geç olgunlaşırlar..e bide yaş küçük olunca bunlar gelir geçerrr..bana kalırsa bırakın doya doya yaşasınlar...şakkıdışakkıdı

Daha 17 yaşındaki bir çocuktan ne beklenir ki???Evlenmeyi düşünmek için o kadar erken bir yaş ki başında kimbilir kaç tane kavak yeli esiyor...

kuzeniniz tam bir çocuk anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla. yanlış anlamayın yaşı 18 olduğu için söylemiyorum, 28 yaşında olsa aynı şeyleri yapsa yine aynısını söylerdim.

sevgilisi ise 17 yaşında bir erkek olmasına rağmen bunlara katlanabiliyorsa ya çok olgun, ya da sabır taşı!

erkek daha 17 yaşında, üniversite olmasa bile, bir işe tutunması, askerliği vardır mutlaka. tabii ki aceleleri yok herhalde ama bu ilişkinin devamı için kuzeninizin aklının başına gelmesi gerekiyor, bunun için de daha çok tecrübeye ihtiyacı vardır sanırım. hem buradan biz ne gibi bir yardımda bulunabiliriz ki?:1no2:

17-18 yaşında ciddiyet olmaz ki baksanıza daha tartıştıkları konular bile çocuk meseleleri. sizde evlilik lafını fazla telaffuz etmeyin daha yaşları ne ki! okusunlar önce.

cnm merhaba .bende değişik birşey yazamayacağım gerçekten çok çocukça buldum davranışlarını.ama evlilik olursa çocuk yandı.çok çektireceğe benzer senin cadı kuzen.

17 -18 yaşındakilere çocuk diye bakıyorumm..onların yaşındayken aklım fikrim üniversiteyi kazanmaktı..herşey zamanında güzel..şimdi nişanlıyım 25 yaşındayımm..bu yaşa bile daha erken evlilik için diye düşündügüm anlar oluyor..!!!

ne evliliği, ne ciddiyeti, ne soyadı değişmesi.
valla aralarında güzel bir flört dönemi olabilir ancak zaten bu yaşta.
ama kuzeninizin bu huysuzluğu ve kaprisi genel hayatında kendine zararlı olabilir.
bayrakları açmadan önce biraz mantıklı davranmalı

Çocuklar daha onlar... Siz sanırım evli olduğunuza göre yaşça büyüksünüzdür. Kuzeninize evlilik fikri aşılayacağınıza daha erken olduğunu, flört etmenin güzel olduğunu ama kaprislerle sevgilisini ve ilişkisini yıprsatmaması gerektiği konusunda telkin verebilirsiniz... Annesiyle konuşmak psikoloğa mail atmak falan gibi abartmaya gerek yok. Kuzeninizinki çocukça kaprisler...
Zaten e-maille psikolog tavsiyesi alınmaz...
Bence evlilik fikrinden uzaklaşsınlari niyetleri ciddi olabilir ama daha bunlar lise öğrencisi, 17 ve 18 yaşındalar.. Bu çocuğun askerliği var, iş bulup çalışması var, evlilik için para biriktirmesi varr oo en az 3-5 yıl aslında ben erkeklerin 27 bayanların da 25 ten önce evlenmemesinden yanayım. Daha öncesinde evlilik için gerekli olgunluğa erişilebileceğini düşünmüyorum...
Siz en iyisi kuzeninizin kaprisleri için kendisini uyarın ama evlilikle ilgili sakın ama sakın olumlu tavırlar takınmayın, bu yaşta ve bu kişilik yapısıyla evlenmeleri mümkün değil....

Ciddi derken evlilikten bahsetmiyorsunuz sanırım ???Yaşları daha çok küçük, davranışlarından belli zaten henüz çocuk oldukları .. Bence çok ciddiye alıyor gibi görünmemek en iyisi diye düşünüyorum .Bu yaşta alınan kararlar genelde ilerki yılların pişmanlığı olur ....

X