Kuzenime yapılan haksızlık artık yeter!

sena9797

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2017
752
1.075
27
arkadaşlar kuzenimi resmen anne ve babası ele geçirdi yazacağım şeyi okuyup lütfen doğru hislerinizi yazar mısınız?
Kuzenimin babası daha önce nir kadınla evlenmiş ve o evlilikten 40 yaşında bir kızı var teyzemle eniştem arasında baya bir yaş farkı var biri 47 doğumlu biri 66 19 yaş neyse adam zengin diye vermişler teyzemi iyi biride eniştem mühendis okumuş kültürlü bir adam.

teyzemin kocası felç geçirdi teyzem onunla ilgilendi on sene ayağa kaldırdı sonra eniştem kanser oldu şuan onuna ilgileniyor. teyzem birde kardeşine diğer teyzeme de 5 sene baktı kadın bıktı yani.
Eniştem felç geçirmeden önce sürekli içki içen ama sarhoş olmayan böyle kültürlü siyaset seven bir adam herkes cok saygı duyar ama teyzemi ve kuzenimi kullandığını hissediyorum.

Çünkü bir kere bile birlikte tatile gitmediler karısına yazlık aldı ama kadın 5 senedir gidemiyor .Kuzenimi ise sürekli aradığımda babamı bakıyorum gelemem diyor teyzemde oğlunu ayırıyor araba aldı ona bu sene. Diğer üvey kızında her şeyi var ama kuzenim sonuncu diye heralde baya ezildi eve kapatıldı resmen annesi ve babası onu kendine mal ettiler.

Doktor babasının durumunun iyi olmadığını söyledi kanser ilerlemiş. Bıktım diyor ağlasam bile gözümden yaş geliyor ağlamışım hissetmiyorum artık diyor geceleri mide krampları çekiyormuş sinirden Dün gece arayıp ağlayınca cok kötü oldum arkadaşlar biz cocukluktan beri tüm sırlarımızı birbirimize anlatırız ne diyim arkadaşlar benimde sinirlerim bozuldu kız psikopat oldu?

Hiç mi dışarı çıkamıyor?
Arkadaşlarıyla görüşemiyor?

sıkıntı şu ki demek istediğim nedne bu kıza böyle yükleniliyor tatile çağırıyorum gelmiyor, teyzem oğluna gitti araba aldı kuzenimde araba sürmek istiyo hissdiyorum bu kıza biraz özgürlük verilmesi gerekmiyor mu?
Diğer kız annesiyle tatilde instagrama resimler atmış oğluda tüm gün işte ben kuzenimi geri istiyorum.

Ne denebilir?
Öyle bir döngüden ne kadar mesafe koyup kendini çekmesi gerektiğini kendisi bilir herhalde; kaç yaşında?

Ne denebilir?
Öyle bir döngüden ne kadar mesafe koyup kendini çekmesi gerektiğini kendisi bilir herhalde; kaç yaşında?
21 yaşında yazdıklarım kötü algılanmasın nolur sadece demek istediğim eniştem zaten kuzenimle ben ortaokula giderkenden beri hasta kızda böyle düzgün hayat özlemi varr

21 yaşında yazdıklarım kötü algılanmasın nolur sadece demek istediğim eniştem zaten kuzenimle ben ortaokula giderkenden beri hasta kızda böyle düzgün hayat özlemi varr

Anlıyorum zaten yargılamıyorum farkındaysan; babası-anası olsun fark etmez; senelerce hasta adama bakmak, psikolojiyi bitirir. Evinde hasta bakan ailelere psikolojik destek şarttır, düzenli tatil-dinlence verilmesi, depresyon takibi yapılması gerekir; bu ayrı bir şey ve hak da veririm.

Dediğim, kuzeniniz çekebilir kendisini buradan; o bi "Yetti be canıma" diyebilir ancak, o kırar düzeni. Siz kimle ne şekilde konuşursanız konuşun, ancak yükünü-negatifini saçtığıyla, sizi de dibe indirdiğiyle kalır. Harekete geçmesi gereken kişi kuzeniniz, şikayet ettiği şeyi 21 yaşında biri olarak düzeltmek onun elinde. Tedavi gerekiyorsa, yönlendirin yardımcı olun ve fakat oradan siz çekip çıkaramazsınız demek istiyorum özetle. Kendi çıkar.

Anlıyorum zaten yargılamıyorum farkındaysan; babası-anası olsun fark etmez; senelerce hasta adama bakmak, psikolojiyi bitirir. Evinde hasta bakan ailelere psikolojik destek şarttır, düzenli tatil-dinlence verilmesi, depresyon takibi yapılması gerekir; bu ayrı bir şey ve hak da veririm.

Dediğim, kuzeniniz çekebilir kendisini buradan; o bi "Yetti be canıma" diyebilir ancak, o kırar düzeni. Siz kimle ne şekilde konuşursanız konuşun, ancak yükünü-negatifini saçtığıyla, sizi de dibe indirdiğiyle kalır. Harekete geçmesi gereken kişi kuzeniniz, şikayet ettiği şeyi 21 yaşında biri olarak düzeltmek onun elinde. Tedavi gerekiyorsa, yönlendirin yardımcı olun ve fakat oradan siz çekip çıkaramazsınız demek istiyorum özetle. Kendi çıkar.

babası kanser hastsı ve doktor dediki 3 ay götürmez dedi kendisi ailesini sevmedi ama evde gerginlik olmasın istiyor okul bitinceyüksek lisansı sehir dısında yaparız birlikte dedik inş olur

21 yaşında bir insan artik kendime de biraz zaman tanımak istiyorum diyebilir, demeli...
Uc gun griple basa cikmaya çalışırken bile ruhen bunaliyoruz. Yillar yili hasta bir insana bakmak (babasida olsa) insani yıpratır. Sizin elinizden ne gelir bilmiyorum. Ama insallah bu durumdan kendini kurtarir.

babası kanser hastsı ve doktor dediki 3 ay götürmez dedi kendisi ailesini sevmedi ama evde gerginlik olmasın istiyor okul bitinceyüksek lisansı sehir dısında yaparız birlikte dedik inş olur

İnşallah hakkınızda hayırlısı ne ise o olur diyelim o zaman; hayal kurun geleceğe dönük bu önemli. Bir sabır süreci-vedalaşma olarak düşünecek, kendince görevini yerine getirecek o da içini hafifletecek. Ama dediğim gibi, en fazla bi yönlendirin doktora ittirin konuşsun dertleşsin ne tavsiye ediliyor psikolojiye vakıf birinden duysun, ona göre molalarını, hangi şartta "Hayır bugün dışarı çıkmam lazım, kendimi iyi hissetmiyorum" demesi gerektiğini bilsin. Anne-babayı değiştirmekten daha kolayı, insanın kendini değiştirmesidir. Kendisi değişsin, beklentiyi bırakıp harekete geçsin.

Herkes layığınca hakkını vermez (Anne baba bile böyledir bazen), bazen kişinin kendisinin söke söke alması gerekir.

21 yaşında bir insan artik kendime de biraz zaman tanımak istiyorum diyebilir, demeli...
Uc gun griple basa cikmaya çalışırken bile ruhen bunaliyoruz. Yillar yili hasta bir insana bakmak (babasida olsa) insani yıpratır. Sizin elinizden ne gelir bilmiyorum. Ama insallah bu durumdan kendini kurtarir.
Cok haklısınız yasıtları havuzlarda tatillerde bide görüyor gidemiyor üzüldüğünü hissediyorum belli etmeye calısmıyo böyle yasından önce olgunlaştı millet dertsiz dans ederken kuzenim üzülüyorken bende gidemiyorum vicdanım el vermiyor

İnşallah hakkınızda hayırlısı ne ise o olur diyelim o zaman; hayal kurun geleceğe dönük bu önemli. Bir sabır süreci-vedalaşma olarak düşünecek, kendince görevini yerine getirecek o da içini hafifletecek. Ama dediğim gibi, en fazla bi yönlendirin doktora ittirin konuşsun dertleşsin ne tavsiye ediliyor psikolojiye vakıf birinden duysun, ona göre molalarını, hangi şartta "Hayır bugün dışarı çıkmam lazım, kendimi iyi hissetmiyorum" demesi gerektiğini bilsin. Anne-babayı değiştirmekten daha kolayı, insanın kendini değiştirmesidir. Kendisi değişsin, beklentiyi bırakıp harekete geçsin.

Herkes layığınca hakkını vermez (Anne baba bile böyledir bazen), bazen kişinin kendisinin söke söke alması gerekir.
Cok haklısınız bende artık kolundan çekip zorla dışarı çıkarmayı cok isterdim aynı sehirde olsaydık keske diyorum 21 yasında haddinden fazla olgunlastı sevgili bile yapmak istemiyor babası yüzünden olduğunu düşünüyorum erkeklerden korkuyor

X