Kuzenime gelen görücü, maddiyat sıkıntı olur mu?

İstersen sen çalışma benim maaşımla geçinmeye çalışırız her şeyi istediğin gibi yapıcam birikimim var demiş ama işte ama bana göre hepsi laf
Hepsi laf tabi ki ,ailesi icralık olmuş ,çocuk baba rolünü üstlenecek kör topal evlenecek kızın maaşı eve oğlan kazandığını ailesini ayağa kaldırmak için kullanacak.Anasinin beğendiğini koşa koşa kendine eş yapacak bir ana kuzusu var karşınızda.Kuzen de akıllı olsun ,çok çeker sonra

Merhaba dayımın kızı için konu açtım. Kendisi rahat, gezmeyi seven ailesinin maddi durumu şimdi şartlara göre iyi bir kız. 24 yaşında geçen anneannemdemizdeyken 20 yıl önce ki komşusu geldi ve kuzenimi oğlu için çok beğendi. Kızda kırmamak için “teyze allah büyük olursa olur evlenmeyi düşünmüyorum pek yemek yapmayı falan bilmiyorum” dedi ama kadın ısrarla instagram istedi. Biz unuttuk geçmişti kadın oğluna demiş akşam kuzenimi eklemişler ve oğlu ile kuzenim konuşmuş buluşmuş birbirlerinden baya hoşlanmışlar . Çocuk 29 yaşında ve çok efendi saygılı biriymiş. Ama durumları kuzenimden daha kötü kirada oturuyorlar ve dayımın 3 evi ve arabası var. Kuzenim çalışıyor ve maaşını eve vermiyor dayım istemiyor çünkü. Dayım evi olan birini istese de kız iyi biriyse ilerde çalışıp beraber alırız kafasında ama bugün çocuk kuzenime ev sahibi bizi icraya vermiş babam 2 sene önce imza atmış boş kağıda falan demiş. Şimdi kuzenim diyor ki evet çok iyi bir çocuk ama ilerde mutsuz olur muyum? Ayrıca çocuğun annesi çocuğa kıza giyim konusunu söyledin mi demiş, çocukta güya o ikimizin arasında anne gerekeni konuştuk demiş kuzenim kararsız hem maddiyat hem kaynana konusunda

Kadının borçlarını ödeyecek hali yok, evde iki tane para kazanabilecek iki erkek varken, gelin almaya kalkıyor, birde kıza daha ilk günden icradan bahsediyorlar. Pes doğrusu.

Eskiden calisip alinirdi da şu devirde ve pahalilikta "calisir aliriz" pek gercekci gelmiyor. Calisip alacak kadar geliri olsa kendisi ailesiyle birlikte en azindan ortak bir aile evi alirlardi zaten.

Kendi evi olmamasini haaaadddiii gecelim ailesinin evi olmayanla cidden olmaz. Yarin bir gun baslayacak ailem şöyle durumda ailem.böyle durumda yok borclari var gecinemiyorlar hadi bakaliiimmm ev mi alacaklar ailesinin kirasina gecimine mi kosacaklar? Hoşlandi diye kendini böyle gereksiz bir hayata sokmasin bence.

Beni de çok rahatsız etti. Hatta kuzenim dedi ki onu denemek için dedim ki protez tırnak yaptıracağım ama annenler bize geldikten sonra yapayım çocuk hiç ne alaka sen istediği yap dememiş. Annemi düşünmen çok güzel uzun tırnak sevmez demiş
Maşallah ne kadar önemli annesi ne sever ne sevmez.
Bi sorsun annesine gecelik olarak ne sever, sevmezmiş? Yatağa oda girecek herhalde oğluyla beraber.

Merhaba dayımın kızı için konu açtım. Kendisi rahat, gezmeyi seven ailesinin maddi durumu şimdi şartlara göre iyi bir kız. 24 yaşında geçen anneannemdemizdeyken 20 yıl önce ki komşusu geldi ve kuzenimi oğlu için çok beğendi. Kızda kırmamak için “teyze allah büyük olursa olur evlenmeyi düşünmüyorum pek yemek yapmayı falan bilmiyorum” dedi ama kadın ısrarla instagram istedi. Biz unuttuk geçmişti kadın oğluna demiş akşam kuzenimi eklemişler ve oğlu ile kuzenim konuşmuş buluşmuş birbirlerinden baya hoşlanmışlar . Çocuk 29 yaşında ve çok efendi saygılı biriymiş. Ama durumları kuzenimden daha kötü kirada oturuyorlar ve dayımın 3 evi ve arabası var. Kuzenim çalışıyor ve maaşını eve vermiyor dayım istemiyor çünkü. Dayım evi olan birini istese de kız iyi biriyse ilerde çalışıp beraber alırız kafasında ama bugün çocuk kuzenime ev sahibi bizi icraya vermiş babam 2 sene önce imza atmış boş kağıda falan demiş. Şimdi kuzenim diyor ki evet çok iyi bir çocuk ama ilerde mutsuz olur muyum? Ayrıca çocuğun annesi çocuğa kıza giyim konusunu söyledin mi demiş, çocukta güya o ikimizin arasında anne gerekeni konuştuk demiş kuzenim kararsız hem maddiyat hem kaynana konusunda
Hiç bulaşmasın bıraksın.

1- Daha tanıma aşamasında evlerine icara geldiğini duyduğum görücü usulü talibimle devam etmezdim ben olsam. Görücü usulünün yapısına ters çünkü. İnsanlar uygun bir paydada buluşup risksiz seçimler yapmak için başvuruyor bu yola zaten. Ne gerek var icralık, borçlu ve sorunlu bir aileye o zaman? Lisedeki saçma sapan sevgilimden farkı ne bunun?
2- Kayınvalide büyük sıkıntı çıkaracak bir tipe benziyor.
Kısacası ben olsam hiç yanaşmazdım, red flag dolu ayol.

Dayım evi olan birini istese de kız iyi biriyse ilerde çalışıp beraber alırız kafasında ama bugün çocuk kuzenime ev sahibi bizi icraya vermiş babam 2 sene önce imza atmış boş kağıda falan demiş.
O boş kağıt birgün oğlan tarafından evlendikten sonra doldurulur. Babam atamam satamam der. Kaynana şimdiden kıyafeti sorguluyorsa yarın çocuğuna koyacağı isme kadar , eşyanın yerine kadar karışır.

Zaten onlar kızın maddi durumunu falan biliyorlardır. Şimdiki bazı erkek aileleri de çok uyanık. Aile zaten zengin bizden bir şey istemez oğlumuza fazla yüklenmez demişlerdir. Parası varsa kendi yesin ya da kendi dengiyle yesin. Burda linç de yesem söylicem davul bile dengi dengine. Yarın öbür gün o efendilik biter . Aaa evleri varken kirada mı oturcaz derler derler de derler. Zaten giyim kuşama karışacakları ortada. Bence uzak dursun.

Zaten onlar kızın maddi durumunu falan biliyorlardır. Şimdiki bazı erkek aileleri de çok uyanık. Aile zaten zengin bizden bir şey istemez oğlumuza fazla yüklenmez demişlerdir. Parası varsa kendi yesin ya da kendi dengiyle yesin. Burda linç de yesem söylicem davul bile dengi dengine. Yarın öbür gün o efendilik biter . Aaa evleri varken kirada mı oturcaz derler derler de derler. Zaten giyim kuşama karışacakları ortada. Bence uzak dursun.
Kızılcık Şerbeti Fatih'le evleneceksem yalıda oturmam lazım diyorum ben de Redhair :KK53:

Yani ne yaşadılar bilmiyorum ama ben ortalama maddiyata sahip olan çevremde hiçkimse görmedim oğlu evlenecek yaşa gelmiş ama hala bir ev sahibi olamamış bir aile. Para yönetimiyle ilgili ciddi sıkıntılar var bu kocaman bir red flag. Aile çok önemli.

Diğer konu da fena, "annem kıyafetin için uyar dedi", "annem uzun tırnak sevmez iyi yaptın"
Kusucam 🤢

Yani ne yaşadılar bilmiyorum ama ben ortalama maddiyata sahip olan çevremde hiçkimse görmedim oğlu evlenecek yaşa gelmiş ama hala bir ev sahibi olamamış bir aile. Para yönetimiyle ilgili ciddi sıkıntılar var bu kocaman bir red flag. Aile çok önemli.

Diğer konu da fena, "annem kıyafetin için uyar dedi", "annem uzun tırnak sevmez iyi yaptın"
Kusucam 🤢
Aynen madem durumunuz yok ne diye oğlunuza eş arıyorsunuz

X