Kusma

ecenas

Canım Kızım _EceNas_
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
873
1
Arkadaşlar kızım 2 gündür emdiği sütü kusuyor dik tutmama rağmen kusuyor,anlamadım gitti bu günlerde normal mi bu kusmalar yoksa bir sorunmu var bebeğim aç kalıyor diye üzülüyorum,ve cok uyuyor benim kızım,geceleri zorla kaldırıyorum emmesi için 3 saatte bir,gündüzleri de en fazla toplam 1 saat uyanık yoksa sürekli uyuyor kızım,

uyusun iste daha ne istiyon bende uyutamam hic eger kilo almasi iyise bence sorun olmaz kusmasinda ama cok asiri kusuyosa doktora götür derim haftata en az 100 gr almalari lazim

ne güzel uyuyomuşş wallahi uslu kızın desene kusması biraz normal diye biliyorum ama çoksa doktoruna sor cnm ...

cnm ben 1 aydır cekiyorum benimki şarıl şarıl kusuyor,
ama kilo alması iyiyse sorun yok dedi doktor..günde 30 gr alması gerekirmis..20 gr ve altı ise sorun var demekmiş..
biraz gözlemle bakalım kilo almazsa doktora götür derim..gazını cıkarmadan yatırma ve cok hırpalama bebişini..ben gunde 4-5 kıyafet degistiriyorum..hem egenin hem kendimin

cnm ilk haftalar hep yuyr bırak uyusun 4 saat aralıksız uyuması normal o acıkınca ortalığı yıkar zaten

cnm çok uyuyosa bide sarılık olabilir doktora gösterdinizmi sarılığı varmı sarılık olan bebekler çok uyurlarmış bide bana sağlık ocağındaki ebe 2 saate bir kaldır emzir demişti eğer 2 saaten fazla uyursa ...

ilk hastane ölçümünde 6.5 cıktı sarılık değeri,sonra doğumundan 5gün sonra kontrole gittiğimizde cocuk doktoru cok iyi beslemişsin doğum kilosunu gecmiş dedi,ve gidebilirsiniz dedi bende sordum bi test felan yapmıcakmısıınız sarılık için dedim yok gerek yok dedi,ben sarılık görmedim sütün iyi beslemiş dedi,

canımm gazı varsa kusuyodurr.. iyiyce gazının çıkmasınaa dikkat et..
benimde gazını çıkarıp yatırıyorumm kusucak gibi oluyoo tekrar kaldırıyorumm gaz çıkartıyoo..
eğer kaldırmassamda kusuyyoo

canım benım bebekte ılk gunler delı gıbı uyuyodu zamanla alıısr daha 1 haftalık senın kı merak etme sen uyanık zamanlarıda olacak

valla biz dogdugumuzdan beri hastanelere taşınıyoruz.ilk 2 gün uyanmıyordu sarılık olmasın diye emzirmeye çalışıyordum uyandıramıyorduk gece iki sefer acile gittik uyandıramadık doktor zor uyandırdı hatta kan alırken uyandı yoksa hala uyanacagı yoktu neyse o sorunu hallettik şimdi uyanıyor hatta uyusun diye gözüne bakıyorum.şimdide kusma başladı fışkırtarak kusuyor fazlası gibi peynir falan degil sap sarı anlamıyorum niye sarı kusuyor doktora bide onun için gittik doktor reflu olabilir dedi idrar aldı sonucu salı çıkıcak sonrada ultrasona sokacaklar.canım sıkılıyor korkuyorum bişey çıkarsa diye inşallah sorun yoktur.bayagı yazmışım çok dertliyimde kafanızı şişirdim belki okumazsınız bu kadar uzun yazıyı görünce ama ben dertleşiyim dedimsenağlama

CANIM Gecmiş olsun,, ya bizim sarılık sorunum yok şuan allaha şükürler olsun emmesi yerinde, ama kusmaması için sürekli emzirdikten sonra kucağımızda tutuyoruz, şimdide kucak arsızı oldu yatağında yatmak istemiyo kucağımızda uyumak istiyor özellikle babasının kucağında, birde dün akşam görmeliydin bizim halimizi emzirdim 5 dk felan kucağımızda tuttuk sonra altı dolmuşş değiştirelim dedik yatırdık hızlı hızlı değiştiriyorduk ki itfaiye hortumunda fışkırtır gibi saçtı etrafaa sonra bide kendi de korktuuu o halindennn :) hemen aldı babası temizledik felan, yani böyle geciyor şuan günlerimiz bakalım benim önerim bence emdikten sonra en az 10 dk 45derece eğik tut bebeği,kolay gelsin canım

valla biz dogdugumuzdan beri hastanelere taşınıyoruz.ilk 2 gün uyanmıyordu sarılık olmasın diye emzirmeye çalışıyordum uyandıramıyorduk gece iki sefer acile gittik uyandıramadık doktor zor uyandırdı hatta kan alırken uyandı yoksa hala uyanacagı yoktu neyse o sorunu hallettik şimdi uyanıyor hatta uyusun diye gözüne bakıyorum.şimdide kusma başladı fışkırtarak kusuyor fazlası gibi peynir falan degil sap sarı anlamıyorum niye sarı kusuyor doktora bide onun için gittik doktor reflu olabilir dedi idrar aldı sonucu salı çıkıcak sonrada ultrasona sokacaklar.canım sıkılıyor korkuyorum bişey çıkarsa diye inşallah sorun yoktur.bayagı yazmışım çok dertliyimde kafanızı şişirdim belki okumazsınız bu kadar uzun yazıyı görünce ama ben dertleşiyim dedimsenağlama

ama canım prenses hanımda çok tatlılar
Connie_pull-pigtails.gif

benim kizda basladi kusmaya yazik
dun hastaneye gittim dikis yerimde sulanma oldu diye benim su gibi biseyler akiyor uc saat bekledim doktorun bana bakmasi icin
o kadar saat icinde kizim agladi uyudu cisini etti falan filan emzirdim sonra yatirdim besigine
kusmaya basladi
ay bebek kusarken nasil uzuluyorum ben ya eve gelince aksam da kustu yatagindayken
dikkat edin genzine kacmasin yavrularin allah korusun

geçmiş olsun kötü bir durum .benimde ilk başlarda ksuyordu çok değil ama arada ksuyordu ama şimdi geçti kusmuyor.kızlar ya ben gazını cıkartmaya ugrasıyorum bazen cıkartıyor bazen cıkartmıyor.çıkartmayınca öyle yatırıyorum eger gazı varsa uyumuyo zaten kaldırıyorum hemen cıkartıo. dun biraz ara ara kustu basından hiç ayrılmadım.evin hiçbir işinide yapamdım.sizlerde başından ayrılmayın yavrularınızın.

Merhaba arkadaşlar,
Ahmet Kağan'ım da kusmalara başladı. Kusması birşey değilde artık genzine kaçıyor ve nefessiz kalıyor, bu da beni çok korkutuyor. Bugün o uyurken ben salondaydım ve öksürük sesini duydum , yanına koştuğumda kıpkırmızı olmuştu ve nefes almaya çalışıyordu. Ne yapıcam bilemiyorum, yatakta da eğimli yatırmıştım aslında. Gözümü üstünden ayıramıyorum, gece odamızda beşiğinde yatıyor, ben sürekli onu kontrol ediyorum, gece lambası açık ve ağzını görebileceğim bir pozisyonda yatıyorum. :çok üzgünüm:

içimi rahatlattın.ben 2 kez anne olmama rağmen tabi aradan 12 yıl geçince böle oluyor sanırım bayaa bi üzülüyordum kusmasına kilo alması falan normal ama günde 4-5 kez kıyafet değişince çarşaftı battaniyeydi cabası üzülüyordum bendemi sorun var üşütüyormuyum diye.seninde 4 kez üst değiştiğini okuyunca şimdi rahatladım sağol.kussunlar ii olsunlarda sağlıklı olsunlarda 10 kezde olsa değişiriz üst baş:))) gazı olmasından ii zaten gaz sancısı tutunca üzüntüden eriyip bitiyoruz.

şimdi nasıl bebişinin durumu merak ettim.sarı kusması normal sindirilme aşamasındaki süt bizimkide bazen sarı kusuyor.üzme okadar kendini

KIZLAR ACİL YARDIM İSTİYORUMMM,

YA KIZIM DÜNDEN BERİ HER EMZİRMEDEN SONRA KUSUYOR,BU DEFA POSA DEİL NORMAL İÇTİĞİNİ CIKARITYOR BİRDE AYRICA YATIRINCA KUSUYOR YANİ UYKUSUNDA,BOĞULACAK TIKANACAK DİYE COK KORKUYORUM,24saat te BELKİ 7-8 DEFA KUSTU,KAKASI VE ÇİŞİ NORMAL HATTA KAKASI BU BİR HAFTADIR ESKİSİ GİBİ DEİL DAHA KIVAMLI KOYU VE KOKULU,HAFTAYA KONTROLÜMÜZ VAR OZAMAN DETAYLI BİLGİ ALACAĞIM DOKTORUMUZDAN,BURADAN YARDIMCI OLABİLECEKLER LÜTFEN YAPABİLECEĞİM BİŞEY VARMI HİÇ AYRILMIYORUM BAŞINDAN DAHA KAHVALTI YAPMADIM DÜN AKŞAMDAN BERİ BAŞINDAYIM,

X