Tatlı Tarifi Kurufasülyeli Tatlıı

MATMAZEL87

Kün fe yeküni
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
2.892
101
Kurufasulyeyi bir de böyle deneyin…Klasik tatlardan sıkılanlar için denenmiş bir öneri. Yediğinizde fasulye tadını farkedemeyeceksiniz bile.

Kuru fasulyeyi birde böyle deneyin! Klasik tatlardan sıkılanlar için alternatif bir öneri. Kurufasulye tatlısı… Eğer içeriğini bilmezseniz tadından kesinlikle kuru fasulye olduğunu anlayamayacaksınız…Hazırlanması son derece kolay ,doyurucu ve orijinal bir tatlı. Yiyecek olanlara bir de önerimiz var; bir porsiyondan fazla tüketilmesi bağırsak problemlerine yol açabilir…

2 Subardağı iyice haşlanmış kurufasulye
1 Subardağı pudra şekeri
1 Paket vanilya
1 Adet muz
Yarım kibrit kutusu büyüklüğünde margarin
2 Yemek kaşığı pudra şekeri
2 Yemek kaşığı kakao
1 Yumurta akı

İyice haşlanmış kurufasulyeyi ve pudra şekerini blendır’dan geçirin. Ardından muz ve vanilyayı ilave edip püre haline gelinceye kadar ezin. Hazırlanan karışımı çok küçük servis kaselerine paylaştırın.(Özellikle küçük kaseler kullanmanızı öneririz,büyük kaselerde hem tüketimi zor,hem de ağır olabilir.) Buzdolabında yaklaşık 1 saat kadar soğuması için bekletin.

SOS İÇİN:

Margarini küçük bir sos tenceresine alıp eritin. Ardından pudra şekeri ve kakaoyu ekleyip iyice karıştırın. En son yumurta akını ilave edip, hızlıca karıştırıp ocağın altını kapatın. Sos Soğumadan tatlıların üzerine paylaştırıp,fıstık veya hindistan cevizi ile süsleyip soğuk olarak servis yapın.
Afiyet olsun.

Bu tatlının namını çok duydum eminimki güzeldir deneyip nasıl olduğunu yazarım buraya arkadaşım tşk ederis...

ilk defa duyuyorum ama ilgimi cekmedi desem yalan olur ki ben kurufasülyeyi hic sevmem ama denicem mutlaka
paylasimin icin tskler ellerine saglik

bu tatlı benim ilk mutfak deneyimim.herkes çok beğenmişti.ayrıca adı fasülye tatlısı tadı değil bambaşka bir tat çıkıyo ortya deneyin mutlaka

çok ilginç yaa fasülye tatlısı haa az önce yemeğini yedim ama tatlısı nasıl birşey hayal bile edemiyorum.ricaetsem yapanlar resim ekleyebilir mi ?

Fasülye çorbası duymuştum ama o da tazesinden yapılıyordu.
Kurudan tatlı vay beee , ne kadar geniş mutfak kültürümüz var bizim.

X