Kürtajdan sonra ?

Teşekkür ederim bilginiz için bende alıp bu ay denemek istiyorum inşallah bende hamile kalırım siz hamile siniz galiba benim içinde dua eder misiniz hamilelerin duası kabul olurmuş 🙏

Kızlar bir hafta önce 12 haftalık bebeğimin kalbinin durması sonucu kürtaj ol ak zorunda kaldım ve şuan çok kötü günler geçiriyorum aklımdan kafamdan atamıyorum sürekli ağlıyorum . İlk bebeğim olacaktı doktor ilk adetinden sonradan tekrar deneyebilirsin hamile kalkabilirsin dedi ama şuan kanamam devam ediyor az az bundan ne kadar sonra adet olurum . Kürtajdan sonra adet olmadan hamile kalan var mı acaba ?
Ben de 9 martta kürtaj oldum hala lekelenmem devam ediyor siz tamamen temizlendiniz mi. İnşallah yerine daha güzel sevinç yaşarsınız çok zor ben de çok zorlandım...

Benim kürtajdan bir hafta sonra kanamam bitmişti dünde kan verdim 27 çıktı beta temizlendi diye düşünüyorum sizin nasıl
Ben de 9 martta kürtaj oldum hala lekelenmem devam ediyor siz tamamen temizlendiniz mi. İnşallah yerine daha güzel sevinç yaşarsınız çok zor ben de çok zorlandım...

Benim kürtajdan bir hafta sonra kanamam bitmişti dünde kan verdim 27 çıktı beta temizlendi diye düşünüyorum sizin nasıl
Ben dediğim gibi 9unda kürtaj oldum ama 2 gün sonra çok ağrım oldu pıhtı geldi acile gittim orada tekrar temizlediler pıhtıdan dolayı kanama ilk bir hafta normal adet gibiydi sonra kahverengi siyah oldu sonra bitti sandım küçük pıhtı şeklinde kahverengi parçalar geldi sonra sarı kahve tarzı akıntıya dönüştü şimdi de o akıntı bitti sanıyorum bazen hiç gelmiyor akşam bakıyorum 2 damla kadar gelmiş. Beta vs baktırmadım ilk kürtaj olduğumda doktor içeri tamamen temizlendi ilk aletini olduktan sonra kontrole gel dedi o yüzden doktora da gitmedim

Anladım canım 1 ay kadar sürüyormuş zaten kanamalar normalmiş korkma o yüzden

Doktorum bana da aynısını söyledi, ben 15 gün sonra adet gördüm ondan sonra 2 ay lekelenmek oldu, ondan sonra denemeye başladım doktorum beklemene gerek yok dedi eylülde kürtaj oldum hala bekliyorum hamile kalmayı..
İki ay boyunca devamlı lekelenmenşz oldu mu acaba ? Bende 2 ay önce kürtaj oldum hattan iki ayı geçti bile bu süre içinde adette oldum ama kanamam hiç durmadı hala kırmızı renkli lekelenmelerim oluyor sürekli

Anladım canım 1 ay kadar sürüyormuş zaten kanamalar normalmiş korkma o yüzden
Korkmaktan ziyade insan zaten yaşadığı şey için üzülüyor bir an önce unutup hayatına bakmak istiyor ama bi yandan böyle sağlıksal konularla uğraşıyor. Ramazan olmasa yine neyse diyeceğim de bir de ramazana denk geldi. Ben antibiyotik sonrası civanperçemi içmeye başladım günlük içiyorum belki onun da etkisi vardır içeriyi temizliyorsa bilemiyorum belki de ondan fazla sürdü

İki ay boyunca devamlı lekelenmenşz oldu mu acaba ? Bende 2 ay önce kürtaj oldum hattan iki ayı geçti bile bu süre içinde adette oldum ama kanamam hiç durmadı hala kırmızı renkli lekelenmelerim oluyor sürekli
Şöyle söyliyeyim kürtaj oldum 5 gün adet gibi kanamam oldu ondan sonra geçti 15-20 gün sonra bir başladı 2 ay sürdü aralıksız. Doktora gitmeye karar verdim gittiğim gün kesildi neyse yine de kontrol etti enfeksiyon var dedi ama kanama normal dedi vücut kendimi temizliyor dedi. Eylülde kürtaj olmuştum bu mart ayında tekrar hamile kaldım

Şöyle söyliyeyim kürtaj oldum 5 gün adet gibi kanamam oldu ondan sonra geçti 15-20 gün sonra bir başladı 2 ay sürdü aralıksız. Doktora gitmeye karar verdim gittiğim gün kesildi neyse yine de kontrol etti enfeksiyon var dedi ama kanama normal dedi vücut kendimi temizliyor dedi. Eylülde kürtaj olmuştum bu mart ayında tekrar hamile kaldım
Çok geçmiş olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah darısı diğer bekleyenlere ♥️

Ben dediğim gibi 9unda kürtaj oldum ama 2 gün sonra çok ağrım oldu pıhtı geldi acile gittim orada tekrar temizlediler pıhtıdan dolayı kanama ilk bir hafta normal adet gibiydi sonra kahverengi siyah oldu sonra bitti sandım küçük pıhtı şeklinde kahverengi parçalar geldi sonra sarı kahve tarzı akıntıya dönüştü şimdi de o akıntı bitti sanıyorum bazen hiç gelmiyor akşam bakıyorum 2 damla kadar gelmiş. Beta vs baktırmadım ilk kürtaj olduğumda doktor içeri tamamen temizlendi ilk aletini olduktan sonra kontrole gel dedi o yüzden doktora da gitmed

Merhaba pıhtı temizleme işlemi nasıl oluyor acaba acılı bir işlem mi

Pıhtı temizleme de bi nevi kürtaj sadece içeriden bebeği değil olmuş pıhtıları çekiyor ya da parçaları. Kürtajın uyutmadan yapılması hem acılı hem de psikolojik olarak çok etkiliyor. Benim aşırı ağrım olduğu için acile gittim tesadüfen de kadın doğum nöbetçiydi normalde anestezi verilerek yapılıyor ama benim doktorum bana yapacağı işlemi de söylemedi uyutmadı da muayene etti direk vakumu soktu çekti içimden birşeyin çekildiğini hissettim ki zaten rahimi çekti acıdan da sürekli bağırdım ağrılı bir işlemdi ama yaptıktan sonra da aşırı rahatladım. Eşim kendi doktorumla da konuşurken ilk sorduğu şey uyutarak mı yaptı olmuş.

X