Kürtajdan Sonra Yeni Gebelik Için Kaç Ay Beklemeli?

_WhitePearl_

Pamuk Prensesim...
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
6.873
613
Kizlar Kürtajdan Sonra Yeni Bi Gebelik Için Sizce Kaç Adet Dönemi Geçmeli ? Kimi 1 Ay Kimi 3 Ay Diyor... Kafam Karişti..

bana dr. 3ay demisti vicudun dinlenir ve kendini toparlarsin yoksa tekrar düsük olabilir.

Bende geçen sene düşük yaşamıştım doktorum 3 ay zaman verdi fakat ben arayı 6 ay gibi uzatmıştım.. doktorun buna en iyi cevabı verecektir.... Benim bir tanıdığın var 7 aylık bebeği karnında öldü doktoru hemen tekrardan hamile kalacaksın dedi şuanda 6 aylık sağlıklı bir kızı var...

Baharcım benimki 9 haftalıkken karnımda öldü , kalbi durmuştu. Doktorum 1 ay dedi ama 1 ay sanki kısa gibi geliyor bana.

canım çok geçmiş olsun:KK43:((dilerim ikinci bebişin tez vakit gelir herşey Allahtan tatlım

Baharcım benimki 9 haftalıkken karnımda öldü , kalbi durmuştu. Doktorum 1 ay dedi ama 1 ay sanki kısa gibi geliyor bana.

bu konularda başkalarıyla kıyaslama bence durumunu. doktorun ne dediyse ona itimat et. ben de 9 haftalıkken bebeğimi düşürdüm. ama beni zorlayıcı vücudumu yıpratıcı bir durum olmamıştı. bana da doktorum bir ay dedi.ben de 1 ay bekledim sonra tekrar hamile kaldım,şimdi 3. aya girdim inş,herhangi bi problem de yok. senin durumunu en iyi bilen doktorundur unutma...sevgiler.

doğru canım ,kürtajın güzel başarılı geçti çünkü -demekki onun için 1 ay dedi .
seninki niye düşmüştü canım ?

ya ben de bilemiyorum doktor bana 3 ay dedi ama hemen ilk denemede zaten olmuyor ki. sonra 3 ay olacak 6 ay. bi tanıdığım koca bebek düşürdü 5 6 aylık. ertesi ay hamile kaldı üstüne de kaç çocuk doğurdu. ben doktoruma dedim ki peki farzedin 3 aydan önce kaldım hamile o zaman nolcak; o da dedi ki eğer sağlıklıysa ve düşmezse yaşayacak :)))) bilmem ki ....

Defnecim sen kaç haftalıkken düşürmüştün?
Bak benim doktorum 1 adet döneminden sonra deneyin dedi, bende bir müddet düsünmüyoruz diyince ozaman 3 ay ara verin dedi. Uzun dönem korunmayı önermiyorlar yani. Dediğin gibi birde hemen olmuyor ki .. benim 7 ay sonra olmuştu mesela .

Defnecim sen kaç haftalıkken düşürmüştün?
Bak benim doktorum 1 adet döneminden sonra deneyin dedi, bende bir müddet düsünmüyoruz diyince ozaman 3 ay ara verin dedi. Uzun dönem korunmayı önermiyorlar yani. Dediğin gibi birde hemen olmuyor ki .. benim 7 ay sonra olmuştu mesela .

benimki düşük değil kürtaj. 6 haftalık. ama hemen temizlenmiş. bence de çok beklememek lazım. olursa olur. ama olsuuuunnnn

sanırım seninki de kürtaj. bak cimbomlu var ya onlar 1 ay beklicek :))) benden söylemesi. ve sanırım ben de :))) sen de var mısın???? :))))

canımsın ya
yerim ben senin o heyecanını
valla fıstık adetimi bekliyorum
adetten sonra hemen başlıcam valla çalışmalara
benim beynimde rahmimde hazır diye düşünüyorum hamileliğe
zaman benim çok da fazla bekliyecek lüksüm yok maalesef ki
artı hemen de olmuyor malum ben 8 au bekledim ama inanın 8 yıl gibi gelmişti
bi o kadar daha beklemeye tahammülüm yok
ben yaşlıyım defnecim sen bi daha söyle bakalım şimdiadet ne zaman olucaksın aynı zamanlarda başlıcaz heralde çalışmalara bak yapraknil diye bi arkadaş var o da bu ay başladı çalışmalara iklimsu diye bi arkadaşda önümüzdeki ay başlıyor hadi fıstık pozitif enerjilerimizi birleştirelim ve birbirimizi takip edelim bence
çok seviyorum hepinizi yaaaaaaaa
az kaldı az

canım ben 29 martta kürtaj oldum. 8 hafta 5 günlükken ölmüş kalbi durmuş malesef. Zaten sorunluydu canım kanamam oluyordu .Ben ilk adetimi de oldum bu ayda bekleyip haziranda olabilir .Ne dersin belki hep beraber hamiş kalırız ha:))))
Sen nezaman düşük yapmıştın canım

canımsın ya
yerim ben senin o heyecanını
valla fıstık adetimi bekliyorum
adetten sonra hemen başlıcam valla çalışmalara
benim beynimde rahmimde hazır diye düşünüyorum hamileliğe
zaman benim çok da fazla bekliyecek lüksüm yok maalesef ki
artı hemen de olmuyor malum ben 8 au bekledim ama inanın 8 yıl gibi gelmişti
bi o kadar daha beklemeye tahammülüm yok
ben yaşlıyım defnecim sen bi daha söyle bakalım şimdiadet ne zaman olucaksın aynı zamanlarda başlıcaz heralde çalışmalara bak yapraknil diye bi arkadaş var o da bu ay başladı çalışmalara iklimsu diye bi arkadaşda önümüzdeki ay başlıyor hadi fıstık pozitif enerjilerimizi birleştirelim ve birbirimizi takip edelim bence
çok seviyorum hepinizi yaaaaaaaa
az kaldı az

canımın içi bak burda da buldum seni gördün mü. boşver sen onu bunu bizim öyle uzun aylar korunma gibi bir lüksümüz yok. yaşımız ilerliyor. senin doktorun da zaten öyle 3-5 ay korun falan demedi sana sanırım. hatta benim doktorum bana hiç korunma dedi. düşükten sonra hemen bu ay başla dedi bana adetini falan bekle demedi. ama tabi olmadı adet oldum o başka. biz hemen hamile kalamadığımız için korunmamıza gerek yok zaten. inşallah olacak canım. benim tam yumurtlama günlerim bu günler inşallah yumurtlama olmuştur ama eşim işinden dolayı bazen çok yorgun oluyor bu yüzden 2 tam gün boş geçti inşallah o günlere denk gelmemiştir yumurtlama ve bu ay tutar umarım.

Pko Mu Var Kizlar Sizlerde Acaba Merak Ettim De

canım bende pko var. ama benim gebelik kesesi göründüğü halde kalp atışları ve embriyo görülmedi. tıpta buna anembriyonik gebelik ya da boş gebelik diyorlar. benim eşimin spermlerinde de biraz problem vardı. hareket ve morfoloji problemi. boş gebelik o siklustaki yumurta veya spermlerin kalitesiz olmasından kaynaklanıyormuş ama bir dahaki gebelikte tekrar aynı şey olma ihtimali düşükmüş canım. kalp atışı olmadığı için sanırım düşük yaptım ama bilemem tabi kalp atışını duyabilseydik devam edermiydi Allah bilir.

Pko Mu Var Kizlar Sizlerde Acaba Merak Ettim De

bende yok ilsucum ama yapraknilde var maalesef
ammaaaaaaa hepimiz hamiş kalıcak bu yaz başlarında hiç strest yok canlar

canımın içi bak burda da buldum seni gördün mü. boşver sen onu bunu bizim öyle uzun aylar korunma gibi bir lüksümüz yok. yaşımız ilerliyor. senin doktorun da zaten öyle 3-5 ay korun falan demedi sana sanırım. hatta benim doktorum bana hiç korunma dedi. düşükten sonra hemen bu ay başla dedi bana adetini falan bekle demedi. ama tabi olmadı adet oldum o başka. biz hemen hamile kalamadığımız için korunmamıza gerek yok zaten. inşallah olacak canım. benim tam yumurtlama günlerim bu günler inşallah yumurtlama olmuştur ama eşim işinden dolayı bazen çok yorgun oluyor bu yüzden 2 tam gün boş geçti inşallah o günlere denk gelmemiştir yumurtlama ve bu ay tutar umarım.

canımsınnnnnnnn ilk arkadaşımsın bu konuda
evet konu veya başlıklar yaşadıklarımız çok kötü olabilir ama hepsiiiiiiii geride kaldı canımın içi
güzel günler yakın evet bizim öyle beklemek gibi bi lüksümüz yok benim dr 2 ay demişti ama ben bekleyemem beklemicem de bugün 33.gün hala adet olmadım valla bi yanım keşke hamile olsam diyor ama yok değilim ısım düşük çünkü eli kulağında heralde adetin
olsun adet olayım hiç sorun değil hemen başlıcam çalışmalara o spermlerin benden kurtuluşu yok arkadaşım
çok güzel şeyler paylaşıcaz burdan buna çok inanıyorum ben
mesela benim ki teklemedi bu sabah senin ki teklemedi gibi daha da niceleri inşallah

Sonuçta Hamile Kalabiliyosun Tatlim Yani Yine Olur. çokca Duyuyorum Boş Gebelik Olayini ..bir Sonra Yine Tekrarliyacak Diye Bişi Yok Tabiki .. Ben 5+6 Yken Klap Atişlarini Duymuştum Ama 8 Hafta 5 Günlükken Durmuş , Kontrolde öğrendik. Gebelik Kesemin ölçüleri 6 Hafta 6 Günle Uyumluydu , Bebeğin Uzunluğuda 8 Hafta 5 Günle .doktorum Bir Sonraki Gebelikte Tekrarlayabilir Dedi Bana .bilmiyorum Allah Büyüktür Canim.

canımsınnnnnnnn ilk arkadaşımsın bu konuda
evet konu veya başlıklar yaşadıklarımız çok kötü olabilir ama hepsiiiiiiii geride kaldı canımın içi
güzel günler yakın evet bizim öyle beklemek gibi bi lüksümüz yok benim dr 2 ay demişti ama ben bekleyemem beklemicem de bugün 33.gün hala adet olmadım valla bi yanım keşke hamile olsam diyor ama yok değilim ısım düşük çünkü eli kulağında heralde adetin
olsun adet olayım hiç sorun değil hemen başlıcam çalışmalara o spermlerin benden kurtuluşu yok arkadaşım
çok güzel şeyler paylaşıcaz burdan buna çok inanıyorum ben
mesela benim ki teklemedi bu sabah senin ki teklemedi gibi daha da niceleri inşallah[/QUOTE]

canım benim valla bugün benim içimi açtın sen ya. sen bu moralle en kısa zamanda hamile kalırsın ben sana söyliyeyim. belki bu ay bile hamile kalmış olabilirsin belli mi olur. umarım hayallerimiz gerçekleşir canım ya. inşallah hayırlısı ile tekrar hamile kalalım da ve zorlu dönemleri atlatalım isterse hergün her an tekmelesin minik yumurcaklar. onları kucağımıza alacağımız günle de nasip olur inşallah. dua ediyorum hep. dün hıdırellez nedeniyle de çok dua ettim. gül ağacına bile dileklerimi yazıp çizip astım. inşallah hepimizin istekleri gerçekleşir arkadaşım ya.

X