Kürtajdan sonra adetin düzene girmesi???

Smyrra

(MiNiK MuCizEm💙) 05/11/2021 Çınar'ım
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020
1.131
1.420
Merhaba kızlar; ben yeni katıldım aranıza ama uzun zamandır takip ediyorum burayı. 28 gün önce (20.10.2020)de 7 haftalık bebeğimi kaybettim. Parça kalması nedeniyle kürtaj oldum. 18.10.2020 de kanama başlamasıyla 2 günde düştü maalesef kürtajdan sonrada 20 gün lelelenmem devam etti.tam bitti derken bugün tekrar hafif lekelenme adet başlangıcı gibi oldu. Şimdi size sorum şu olacak. Ben adet düzensizliği yaşıyordum hamile kalmadan önce.30-70 gün değişiyordu. Bu adet başlangıcı olabilirmi kasıklarım karnım ağrıyor hafif hafif yani düzene girmiş olabilirmi? Böyle normal düşük yapıp üzerine kürtaj olup adeti düzene giren varmı 🙏 yardımcı olun bana da💕

Merhaba kızlar; ben yeni katıldım aranıza ama uzun zamandır takip ediyorum burayı. 28 gün önce (20.10.2020)de 7 haftalık bebeğimi kaybettim. Parça kalması nedeniyle kürtaj oldum. 18.10.2020 de kanama başlamasıyla 2 günde düştü maalesef kürtajdan sonrada 20 gün lelelenmem devam etti.tam bitti derken bugün tekrar hafif lekelenme adet başlangıcı gibi oldu. Şimdi size sorum şu olacak. Ben adet düzensizliği yaşıyordum hamile kalmadan önce.30-70 gün değişiyordu. Bu adet başlangıcı olabilirmi kasıklarım karnım ağrıyor hafif hafif yani düzene girmiş olabilirmi? Böyle normal düşük yapıp üzerine kürtaj olup adeti düzene giren varmı 🙏 yardımcı olun bana da💕
Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Ben adetlerim duzensizken hamile kalmıştım. Sizin gibi bebeğimi kaybettim, kalbi durmuştu. Kürtaj oldum. 12 gün kadar sürdü kanamam. Daha sonra kürtaj olduğum günden tam 30 gün sonra yoğun şekilde adet oldum. Üzerinden 4 ay geçti eskisi gibi düzensiz değil. Belki sizinki de öyledir. 🙏 paylaşmak istedim başımdan geçenler bu şekilde..

Çok geçmiş olsun size de. Sanırım bu düşük olayını yaşamayan kadınlar çok şanslılar. Allah birdaha kimseye yaşatmasın çok zordu. İnşallah sağlıkla olur tekrar. İnşallah düzene girer benimde. Anlıyamadım lekelenme tarzında hala. Umarım adete döner. Size ne kadar korunma vermişti doktorunuz.

Çok geçmiş olsun size de. Sanırım bu düşük olayını yaşamayan kadınlar çok şanslılar. Allah birdaha kimseye yaşatmasın çok zordu. İnşallah sağlıkla olur tekrar. İnşallah düzene girer benimde. Anlıyamadım lekelenme tarzında hala. Umarım adete döner. Size ne kadar korunma vermişti doktorunuz.
Hayatımın en zor günlerini yaşadım, allah kimseye yaşatmasın.. Kürtaj yapan doktor 2 ay korun dedi, daha sonra ben doktorumu değiştirdim. Bi muayene olayım diye 1.5 ay sonra gittim smear falan verdim, korunmayı bırakabilirsin dedi.
Yani 1.5 ay sonra bıraktık.
Bi an önce bitsin diye bekliyodum bi türlü geçmemişti zaman..

Hayatımın en zor günlerini yaşadım, allah kimseye yaşatmasın.. Kürtaj yapan doktor 2 ay korun dedi, daha sonra ben doktorumu değiştirdim. Bi muayene olayım diye 1.5 ay sonra gittim smear falan verdim, korunmayı bırakabilirsin dedi.
Yani 1.5 ay sonra bıraktık.
Bi an önce bitsin diye bekliyodum bi türlü geçmemişti zaman..
Gerçekten. Amin inşallah🙏 bende doktorumu değiştircem başka doktor arayışındayım. Umarım adetim düzene girer de bende günlerimi takip ederim. Ne kadar oldu sizin kürtaj olalı şimdi hamile misiniz yada bebeğiniz varmı. Biraz Yumurta tembelliği var demişlerdi bana 6.7 ayda hamile kalabildim ben oda olmafı maalesef. Şimdi inşallah istediğimizde gelir meleğimiz💞🙏🙁

Gerçekten. Amin inşallah🙏 bende doktorumu değiştircem başka doktor arayışındayım. Umarım adetim düzene girer de bende günlerimi takip ederim. Ne kadar oldu sizin kürtaj olalı şimdi hamile misiniz yada bebeğiniz varmı. Biraz Yumurta tembelliği var demişlerdi bana 6.7 ayda hamile kalabildim ben oda olmafı maalesef. Şimdi inşallah istediğimizde gelir meleğimiz💞🙏🙁
O geleceği zamanı iyi bilir annesi, rabbim nasip etsin yorulmadan üzülmeden anne olalim ikimiz de 🙏
Gebelik dönemim daha doktorumu seçemeden bitti, kontrole gittiğim doktorlardan da memnun kalmamıştım. Sonra baya araştırdım içime sinen bi doktor buldum şükür.

Ağustos ayında kürtaj oldum. 8. Haftaydı 6. Haftada kalmış küçüğüm...
Ekim başı korunmayı bıraktık ama o ay yumurtlamayi kaçırmıştım doktor öyle söyledi.
Kasım ayında denedim olmadi, adetim gecikti biraz o ay. çok da düzenli olamadık malesef denk de gelmemiş olabilir yumurtlamaya.

Bu ay ovulasyon testine başlamaya karar verdim ayağım biraz daha sağlam bassın istedim. Pcos var bende de ağır değil çok şükür. Myositol positive kapsül kullanıyorum yumurta kalitesini artırıyor. Folik asit, selenyum falan da var içinde. Diyete başladım epey kilo verdim daha düzenli adetlerim.
Elimden geleni yapıyorum takdir allahın ne zaman olacağını o bilir.. dün yumurtlama günümdü inşallah güzel sonuç alırım.

Bu arada ben adet olamadığım bi ay hamile kalmıştım. Son adet tarihim hamile kaldığım günden 1.5 ay önceydi. Olacağı varsa olacaktır 🙏🤍

Ve umut olsun, kürtaj sonrası gebe kalmak çok daha kolay oluyormus rahim iyice temizlendiği icin. bize bir avuntu işte.. :)

Ve umut olsun, kürtaj sonrası gebe kalmak çok daha kolay oluyormus rahim iyice temizlendiği icin. bize bir avuntu işte.. :)
Evet bana da öyle dediler inşaallah sağlıkla gelsinler 💞😍 bana da doktor gynositol verdi pko içinmiş oda. Bu aya ona başlıcam adetim başlasa yumırtlama testine de başlıcam hayırlısıyla bakalım

Evet bana da öyle dediler inşaallah sağlıkla gelsinler 💞😍 bana da doktor gynositol verdi pko içinmiş oda. Bu aya ona başlıcam adetim başlasa yumırtlama testine de başlıcam hayırlısıyla bakalım
Ben laboquick marka kullanıyorum internetten aldım memnunum, çok da uyguna geldi. Eczaneden de ne olur ne olmaz 5 tane artı med marka aldım. Inşallah gönlümüzce olur 💛

Bu arada ben adet olamadığım bi ay hamile kalmıştım. Son adet tarihim hamile kaldığım günden 1.5 ay önceydi. Olacağı varsa olacaktır 🙏🤍
Aynen bende o ay çok yoğundu işlerim tahmin etmedigim anda hamile kaldım ve adetinide takip edemedim dolayısıyla gününü bilemedim keseden söyledi gününü doktor. Normalde yumurtlama takibi yapıyordum ama o ay yapamamıştım adetimde gelmeyince boş kaldığım bir gün test yapayım dedim kopkoyu çıktı ordan anladım hamile oldugumu sonra gebelik testinde çıkmıştı. Rabbim birdaha nasip eder inşallah isteyen herkese 💞🙏💕🌼

Ben laboquick marka kullanıyorum internetten aldım memnunum, çok da uyguna geldi. Eczaneden de ne olur ne olmaz 5 tane artı med marka aldım. Inşallah gönlümüzce olur 💛
Bende instagramdan buldum takibinide yapıyor saolsun. Pko içinde ayrı test varmış ben onla yumurtlamlayı görmüştüm şimdi onla devam etcem bakalım. Labaquick i başta kullanmıştım bende ama hafif pko oldugu için net çıkmadı testler. Ne uğraşıyoruz allahım sen gör halimizi🙏

Bu arada benim doktorum düşükten sonra neden oldugunu sordugumda şu korona belasının insanı çok etkilediğini o hastalığı geçirmemiş olsanda kanı etkilediğini söyledi. 1 yıldır gelen 10 gebeden 6sı düşük yapıyor dedi. Şu dönemleri bi atlatsak artık bebeklerimize kavuşsak

Canım bende 08.11 ayda düşük yapip arkasından kürtaj oldum. Kürtajdan 19 gün sonra 2 3 gün az az kanamam geldi doktor adet olduğumu söyledi ama çok az geldi arkasından 14 gün sonra tam anlamıyla adet gördüm

Çok pardon ben 10. Ay yazmışım. Benimde 11. Ayda düşük oldu. 20 kasımda. Geçmiş olsun sana da Rabbim bidaha yaşatmasın🙏💕

Benim kürtajdan sonra lekelenmem Zaten 20 gün kadar sürdü. Dün tekrar lekelenme oldu adet sandım ama gerisi gelmedi. Bakalım benim ne zman düzene girecek😓

Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Ben adetlerim duzensizken hamile kalmıştım. Sizin gibi bebeğimi kaybettim, kalbi durmuştu. Kürtaj oldum. 12 gün kadar sürdü kanamam. Daha sonra kürtaj olduğum günden tam 30 gün sonra yoğun şekilde adet oldum. Üzerinden 4 ay geçti eskisi gibi düzensiz değil. Belki sizinki de öyledir. 🙏 paylaşmak istedim başımdan geçenler bu şekilde..
Kürtaj sonrası ilk reglin uzun sürdumu? Beni. 17 gün sürdü. Ve ikinci reglim 8 gün gecikti. Seninde oldumu böyle ablatirmusin canim

Kürtaj sonrası ilk reglin uzun sürdumu? Beni. 17 gün sürdü. Ve ikinci reglim 8 gün gecikti. Seninde oldumu böyle ablatirmusin canim
Kürtajdan sonra adetim 7 gün sürdü ortalama 6-7 gün sürer zaten. Ama inanılmaz yoğundu. Bi sonraki ay 10 gun gecikmişti 2. Adetimde.

3 ay yoğun geçti kanamalar sonra biraz daha eski düzene döndü.

Benimde kürtajdan sonra 2. adetim ilginç şekilde erken geldi adeti ilk gün sayarsam 22. Günde geldi yani çok erken oldu ama normal kanama yaşadım.bugün adetin 8. Günü ama ara ara geliyor hala. Umarım düzene girmiştir. Korunma sürem bitti yumurtlama takibibe başlıcam nasipse

Benimde kürtajdan sonra 2. adetim ilginç şekilde erken geldi adeti ilk gün sayarsam 22. Günde geldi yani çok erken oldu ama normal kanama yaşadım.bugün adetin 8. Günü ama ara ara geliyor hala. Umarım düzene girmiştir. Korunma sürem bitti yumurtlama takibibe başlıcam nasipse
Hakkınızda hayırlısı olsun. Inşallah bi an önce sağlıklı bi şekilde hamile kalır bebeğinizi kucağınıza alırsınız 🙏 bebeğini kaybetmiş anneler olarak çok gucluyuz. Sabrımızın sonu selamet olsun♥️

X