Kürtaj

Nergissina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2019
9
5
27
İstanbulda bildiğiniz kürtaj yapan yerleri ve ücretlerini paylaşabilir misiniz? Ordan burdan biriktirdiğim az miktar param var. Ve onca okuduğum kötü olaylar yüzünden korkuyorum. Ve daha önce hiç kürtaj ya da doğum yapmadım. genel anesteziyi mi lokal anesteziyi mi önerirsiniz? Ne farkı var?

İstanbulda bildiğiniz kürtaj yapan yerleri ve ücretlerini paylaşabilir misiniz? Ordan burdan biriktirdiğim az miktar param var. Ve onca okuduğum kötü olaylar yüzünden korkuyorum. Ve daha önce hiç kürtaj ya da doğum yapmadım. genel anesteziyi mi lokal anesteziyi mi önerirsiniz? Ne farkı var?
Kaç haftalık gebesin?

legal ıstıyorsun dımi?genel anestezıde uyursun. hıc bısey hıssetmez ve gormezsın ve yuruyerek eve gıdersın. . lokalanestezide de agrıyı aza ındırıyolar ama halaa agrıyı hıssedersın. ve bı cok kısıden bebeklerını gorduklerını duydum.. bundan buyuk acı da olmaz heralde. ve hıc memnun kalan duymadım.. 1500- 2000 lıra genelde ıst da değilim. olan kısıler yardımcı olurlar.. ozel hastane dısında bı yerde yaptrma . enfeksıyon rıskı yuksek bı operasyon.

legal ıstıyorsun dımi?genel anestezıde uyursun. hıc bısey hıssetmez ve gormezsın ve yuruyerek eve gıdersın. . lokalanestezide de agrıyı aza ındırıyolar ama halaa agrıyı hıssedersın. ve bı cok kısıden bebeklerını gorduklerını duydum.. bundan buyuk acı da olmaz heralde. ve hıc memnun kalan duymadım.. 1500- 2000 lıra genelde ıst da değilim. olan kısıler yardımcı olurlar.. ozel hastane dısında bı yerde yaptrma . enfeksıyon rıskı yuksek bı operasyon.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bir çok yer var. Hiçbir yerden bi tavsiye bulamadım. Yaptığım yerin ne kadar güvenilir olacağını bilemiyorum. İnternete baktığımda önümde bir çok seçenek çıkıyor. Okuduğum her şey sadece kafamı karıştırıyor

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bir çok yer var. Hiçbir yerden bi tavsiye bulamadım. Yaptığım yerin ne kadar güvenilir olacağını bilemiyorum. İnternete baktığımda önümde bir çok seçenek çıkıyor. Okuduğum her şey sadece kafamı karıştırıyor
ıınsan ıster ıstemez endıselenır. guvenılır bı hastane secmelısın.adı bilindik olsun. ozellıkle dogum ııcın secılen bı hastaneye gıtmıstım ben. doktorları ıyı dıye . 3 4 hafta daha cok yenı ve 1mm bebek. buyudugunde artar rıskler. allah yardımcın olsun. . rahmım ıcı zedelenecek dıye korktum ama doktorum vakum yontemınde oyle bısey olmıycagını soyledı. (bebeğimi düşürdüm de ben). rahım yapısıklıgı falan bı dolu sey okudum korktum enfeksıyondan olurmus o. antıbıyotıgımı aksatmadım bısey cıkmadı cok sukur .bı sorun yasamadım .3 gun adet gorur gıbı kanama yasaddım o kadar. herkes gibi. gıdıp doktor buldugunda ayrıca konusabılırsın sorma hakkın var yanı. cekınmeden sor. kımse yargılayamaz senı rahatlatacak bılgılendırmeyı yapıcaktır umuyorum ki

Bugün ultrasonla bakıldı 3-4 haftalık olduğu söylendi daha yeniymiş.
Ücret değişir yeni olduğu için 1000 tutmaz. 500 550 600 değişir ben sana burda vicdani değerlerden bahsedecek değilim. Fakat tanımasam dahi şunu bilmeni isterim, hayat senin hayatın, yapmak istediğin şeyler senin istediklerin. Ama hepimiz için geçerli olan esas kural birşeyi yapmadan önce 2 kere düşünmek olmalı. Mecburiyet, rıza bilemeyiz ne yaşadığını ne ettiğini. Fakat pişman olacağın şeyler yapma. O yüzden iyi düşün derim. Net fiyatları alman için google yazman gerek. Çıkan numaralı ara fiyat bilgisi sor. Net fiyatı verirler zaten. Anestezi tiplerine çok hakim değilim, ben zorunlu kürtaj yaşadım fakat uyutulmadım, uyuşturuldum. Hissi anlatmam gerekirse (şimdi damlar gözyaşlarım) içimden bir şeyi söküp alıyorlar, ama nasıl almak biliyor musunn hani adet olursun kasıkların şiddetli bir şekilde ağrır ya, onun 3 mislini düşün. O günü unutabilmek için herşeyimi verirdim. Malesef olmuyor, yapacaksan eğer bunu uyutsunlar seni. ☹️

İstanbulda bilmiyorum. Diğer sorularını yanıtlamak için yazıyorum. Kesinlikle genel anesteziyi öneriyorum bende oldum bebeğimin kalbi durmuştu. Hiç bir şey hissetmedim. Bir saat sonra uyandım eve gittim. Ve ağrım falan hiç bir şey olmadı.

Lokal anestezi ile travma yaşayacağını düşünüyorum ben. Kürtajın kendisi de zaten başlı başına travmadir. İkiye katlanmaya gerek yok, genel anestezi ol abla tavsiyesi.

Ücret değişir yeni olduğu için 1000 tutmaz. 500 550 600 değişir ben sana burda vicdani değerlerden bahsedecek değilim. Fakat tanımasam dahi şunu bilmeni isterim, hayat senin hayatın, yapmak istediğin şeyler senin istediklerin. Ama hepimiz için geçerli olan esas kural birşeyi yapmadan önce 2 kere düşünmek olmalı. Mecburiyet, rıza bilemeyiz ne yaşadığını ne ettiğini. Fakat pişman olacağın şeyler yapma. O yüzden iyi düşün derim. Net fiyatları alman için google yazman gerek. Çıkan numaralı ara fiyat bilgisi sor. Net fiyatı verirler zaten. Anestezi tiplerine çok hakim değilim, ben zorunlu kürtaj yaşadım fakat uyutulmadım, uyuşturuldum. Hissi anlatmam gerekirse (şimdi damlar gözyaşlarım) içimden bir şeyi söküp alıyorlar, ama nasıl almak biliyor musunn hani adet olursun kasıkların şiddetli bir şekilde ağrır ya, onun 3 mislini düşün. O günü unutabilmek için herşeyimi verirdim. Malesef olmuyor, yapacaksan eğer bunu uyutsunlar seni. ☹️

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir kaç yeri aradım sordum 2800-2000-1800-1400-1300 yanıtlarını aldım. Daha 3 haftalık olmasına ragmen böyle. 1300-1400 ü yine ödeyebilecek durumdayım ama diğerleri çok pahalı. Bu konuda da acaba bu yerler iyi mi düşüncesine kapıldım. Cuma günü kürtaj yaptıracağım hemen karar vermem gereken bir konu

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir kaç yeri aradım sordum 2800-2000-1800-1400-1300 yanıtlarını aldım. Daha 3 haftalık olmasına ragmen böyle. 1300-1400 ü yine ödeyebilecek durumdayım ama diğerleri çok pahalı. Bu konuda da acaba bu yerler iyi mi düşüncesine kapıldım. Cuma günü kürtaj yaptıracağım hemen karar vermem gereken bir konu
Bisey sorucam bunu yanlis anlamayin da bu cocugu tek basina yapmadin hani geceden mayaladin da sabaha cocuk olmus degil durumunun olmamasini anlarim ama sagligin cok cok onemli ucuz olucak diye mezba tarzi bi yerde yaptirma bu islemi canina yazik bu cocugun babasi kimse kusura bakmasin ama vericek o parayi 😡

Anladım canım, hayırlısı neyse o olsun. Evet muaynehanedense hastaneleri tercih et derim. Daha sağlıklı olur.

Fiyatlar tamamen hastane politikasina gore degisir. Yasadigim sehirde bi ozel hastane 500 e yapiyor medicalpark hastanesi iki tane var biri 1000 tl yr yapiyor diger medicalpark biraz daha luks bi hastane o daha fazlaya yapiyor. Bence fiyata cok takilmayin. Ben universite hastanesinde prof yaptirmistim. Beden ucret almadi bildigim kadariyla 500 tl aliyor onlarda. Vakum yontemi kullaniliyor kurtajda bu da olasi riskleri en aza indiren yontem. Anesteziye gelince kesinlikle genel anestezi. Kurtajdan 1.5 ay snra cok minik bir kan pihtisi kaldi bnde lokalle aldi doktorum 1-2 dk surdu fakat baya acidi kurtaja hic dayanilmaz. Zaten lokal yapan hastane kaldimi ki bence lokal yeterli olmaz asla

allahım yardımcın olsun. fıyatlar ınstanbulda daha fazla heralde. bı de sanırım dusuk sonrası kurtajla ıkısını farklı ucretlendırıyolar. ben oyle dusundum ve. kesınlıkle duzgun bı doktor yapmalı bak gelecegını etkıler. parasal sıkıntını anlayabılıyorum ama bısekılde halletmeye calıs. adı bılındık hastane olsun en azından ne ıdüü belirsiz olmasın :S

İstanbulda genel anestezi ile kürtaj olmak zorunda kaldım özel hastanede 1000tl ödedik

hayatımın en berbat günüydü. görmedim hissetmedim ama uyandıktan sonra ağlama krizlerine girdim.

sanırım evlilik dışı ?

Medihaus hastanesi Fatma Gençtürk Özer hanıma 1200tl ye aldırdım. Narkoz etkisi hayattan soğutacak kadar kötüydü. Onun dışında her şey iyi geçti. Şu aralar hafif kasık ağrılarım var Cuma günü kontrole gidecegim.

Gazi hastanesi 750 tl yapiyor ben daha karar asamasindayim kiyamiyorumda sorumlulugunuda alamiyorum.

Merhaba bende ayni durumu yasadim ve cok korkuyordum deli gibi internette araştırdığım için yazıyorum buraya insanlar aradığında bulsun diye. Nişanlımla bu yaz düğünümüz var düğün öncesi yanlışlıkla böyle bir durum yaşadık. Düğün öncesi böyle birşey yaşamak psikolojik olarak bizi çöktürdü, ama seçeneğimiz yoktu. Araştırmalarım ardından korkut arslan diye bir doktoru buldum şişlide yeri vardı. Orays görüşmeye gittik çok korkuyordum. Bi kız varfı elbise giymiş makuajlı falan dedim nereye geldim falan çok korktum Ama gittiğim gün kürtaj oldum ve 8 haftalıktı ama 2 hafta kadar büyümüştü, sorunlu bir dönemdi:KK43: ogün kürtaj olduktan sonra içimde kanamam oldu bidaha tedavi gördüm, 2 kere kontrele gittim aşırı ilgilendiler şuan yine kontrole gitsem yine kontrol edeceklerini biliyorum. Ve o korktuğum elbiseli kız herşryde yanımda oldu ve şuan 2. Reglimi oldum gerçekten nekadar teşekkür etsem az. İnternette neler okuyoruz insanların başlarına neler geliyor Allaha cok sukur cok ilgilenip bütün problemlerimi cözdü hep bama sakince anlattı korkut bey. 1.500 tl ye kürtaj olmuştum. Ama daha fazlasını hakediyor. Gönül rahatlıyls gidebilirsiniz gerçekten.

X