Kürtaj sonrasi rahim yapisikligi olmuş olabilir mi

ela1111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
98
17
Merhabalar martta kurtaj oldum kurtajdan sonra adetim aynı eskisi gibi gününde geldi ama çok azdı kanama 2 3gun sürdü adetim bitince doktora gittim beta 7cikmi düşmemişti o yüzden az kanama oldu diye düşündüm bu 2ci ay yine gününde geldi dün adet oldum ilk gün iyidi kanamam bugün tekrar aynı o kadar azki eskiden 5 6 gün olurdum ve ilk 2 gün çok gelirdi sonra normal ve ağrı hiç çekmedim kendimi bildim bileli şimdi ağrılarımda oluyor dr kist yok temiz dedi 2 hafta önce kontrolde bu durum yapışıklık belirtisi olabilirmi kurtaj sonrasi bu şekilde adet dönemi yasayip normale dönen varmi aranızda yoksa rahim filmi cektirmelimiyim doktor gerek yok adet olmuşsun dedi ama bu şekilde az dgldi eskiden bununla ilgili bilginiz varsa yazabilirmisiniz lütfen

benimde kürtaj sonrası adet sancılarım azaldı önceden ilaç içerdim artık gerek kalmıyor

benimde kürtaj sonrası adet sancılarım azaldı önceden ilaç içerdim artık gerek kalmıyor
Bnm tam tersi ağrı olmaya basladi önceden hiç ağrı olmazdı ağrı çekilirde kanama azalması korkutuyor beni eskiden 5 6 güne biterdi şimdi ilk ay 2 3gunde bitti bu ayda aynı olcak sanırım

Merhaba bende de kürtaj sonrası maalesef rahim yapışıklıgi oldu ve film çekilmeden anlaşılmıyor bazı vücutlar yapabiliyormus en belirgin özelliği adetin normalden az gelmesi rahim filmi ile anlaşılıyor ve eğer yapışıklık çıkarsa ameliyat ile düzeltiliyor tekrarlama ihtimali de olabiliyor şükür bende şuan yok

Sizde nasıl belirti oldu adet gunundemi yoksa kanama azmi oldu

Bnm ilk gün normaldi yoğundu 2ci günden sonra azaldi

Ben tüp bebek tedavisi gördüğüm için doktorum rahim filmi istemişti öyle anlaşıldı bariz anlayabileceğim bir belirti ile anlamadım maalesef
Anladım ozmn bnmde rahim filmi cektirmem şart belki hafif yapisiklik varsa açılır öyle okumuştum bi zararı olmaz dglmi

Merhaba azalma derken nasıl bir azalmadan bahsediyorsunuz?
Benim reglm 6 gün sürüyordu miktarı normaldi şuanda az gibi hissediyorum yine 6 gün sürüyor ama

Yardım 16 ay önce kürtaj oldum. 35 yaşındayım. Reglim hep saaat gibidir. Günü geldiği gibi olurum ve 5 gün sürer.1,5 aydır çocuk için deneme yapıyoruz, bu ay ilk defa reglim 4. Gününde lekelenme gibi oldu yani bitiyor şuan. Yapışıklıkla ilgili bilgisi olan var mı? Yapışıklık azalması bukadar süre sonra olur mu? Doktora p.tesi randevu aldım ama kafayı yeme noktasına geldim şuan. Stresten ölmek üzereyim

Merhaba,
Sizinki nasıl azaldı?
Benim reglm 6 gün sürüyordu miktarı normaldi şuanda az gibi hissediyorum yine 6 gün sürüyor.
Bir de kist var.
Merhaba sizde nekadar bir azalma oldu yani. Gözle görülür bür faldan mı bahsediyorsunuz? Film çektirdiniz mi

Merhaba sizde nekadar bir azalma oldu yani. Gözle görülür bür faldan mı bahsediyorsunuz? Film çektirdiniz mi
Gözle görülür bir durum mu bilmiyorum, kürtajdan ve ameliyattan önce tampon kullanıyordum.
Yine 6 gün sürüyor ama rahim duvarım ince 9 mm.
Sizde ne durumda?

Gözle görülür bir durum mu bilmiyorum, kürtajdan ve ameliyattan önce tampon kullanıyordum.
Yine 6 gün sürüyor ama rahim duvarım ince 9 mm.
Sizde ne durumda?
Ben şüpheleniyorum. Neredeyse 1,5 yıl önce kürtaj oldum. Herhangi bir sorun olmadı. Reglimin miktarı da hiç dikkatimi çekmedi.1,5ay kadar önce tekrar çocuk için denemek istedik. Önceki hamileliğimde birkaç denemede hemen kalabilmiştim. Şimdi olmayınca aklıma kuşku düştü. Reglimin yoğunluğunu tartmaya başladım. Asla çok kanaması olan biri olmadım değiştirmesem ped dolmaz yani. Bu her zaman böyleydi. Şimdi acaba ozamanlardan daha mı az kan geliyor diyorum emin olamıyorum. Eskiden reglimin 3. Ve 4. Günü daha fazla kan geliyordu sanırım ama eminde değilim. Bugün doktora gittim. Test için örnekler aldı. Ama test sonucu gelmeden maalesef Hsg çektiremiyormuşuz. Ve hgs filmi için bir sonraki reglimi bekleyecek mişim. Bunu beklemek cok stresli. Aşırı kafaya takarım her şeyi bunda ne yapacağım bilmiyorum

Ben birşey olduğunu sanmıyorum.
Kürtaj sonrası yapışıklık hemen belli oluyor diye biliyorum.
Ben 6 ay önce kürtaj oldum, ilk ay neredeyse damla damla geldi ama bu hormon ilacı aldığımdan dolayı.
Bir sonraki ay neredeyse saat başı ped değiştiriyordum.
Sonra düzene girdi.
Günde 3-4 ped değiştiriyorum. Damla damla ya da lekelenme tarzı değilse normal bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…