Kürtaj sonrası ilk regl

masalgibiyolculuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2022
1.122
1.513
21 kasımda kürtaj oldum kürtaj sonrası ilk gün orta yoğun sonrasında on gün hafif lekelenme yaşadım okadar. tam 28 gün sonra ilk regli oldum şuan 12 gündür regl oluyorum dr a mesaj attım normal olduğunu söyledi. Reglimin İkinci günü hariç sonrasında çamur gibi tortullar şeklinde yedi gün akıntı tarzı şimdide sadece lavaboya gidince kanamam oluyor normal mı ilk regli uzun süren oldu mu?

Ben 6 aralıkta kürtaj oldum 2 buçuk hafta hep lekelenme tarzı geldi anca bitti lekelenmeler vs rahim temizliyor Eğer kürtaj sonrası lekelenme çok olmadıysa suan temizliyordur rahim kendisini sizde doktor normal dediyse normaldir endişelenmeyin Bende regl gününü bekliyorum olsa da kurtulsam döngüm düzene girse

3 ay hafif kanamalar olabileceğini söylemişti bana doktorum bende eylülde kürtaj oldum 7 gün sürdü arkasında kendi regli mi oldum,bende devam etmedi kanamalar, ama benim boş gebelik olduğu için sürmediğini düşünüyorum, sizin eğer kalp durması vs olduysa böyle kanamalarınızın olması normal, ağrı ve yoğun kanamalar sıkıntılı bir de ishal, kusma, ateş yaparsa

Bunaldım bi sadece normal hayatıma dönmek istiyorum

Bende geçmez ise pazartesi doktora giderim artık artık muayene masası bana travma oluşturdu offf

İçime su serptiniz çok stres yaptım doktora gitmekte içimden gelmiyordu. Demek sizin de regliniz uzun sürdü
Bide reglinizde çok normal zamanda olmuş. Çok daha geç olanlarda var. Stresinizi anlıyorum o kadar zor ki. Hem fiziksel acı hem ruhsal acı. Ben 5 aydır psikolojik tedavi görüyorum yeni yeni kendime gelmeye başladım Allah sizinde yardımcınız olsun

İlk kürtajımda 45 güne yakın adet olmadım kanamam vardı normal adet gibi değildi sonra normalde döndü ikinci kürtajımdan sonra kanamam durmadı kaç güne kadar benek bezi taktım halsiz düşüyordum artık doktora gittim kanamam olduğunu söyledi parça kalmış dedi kan dursun diye ilaç verdi bide parçalar düşsün diye

Parça kalsa başından beri hiç durmazdı diye düşündüm ama bide bi hafta sonra kontrole gittiğimde herşey iyi demişti fakat regl sonrası bi gariplik oluştu pazartesi doktora gideceğim bakalım ne diyecek

Parça kalsa başından beri hiç durmazdı diye düşündüm ama bide bi hafta sonra kontrole gittiğimde herşey iyi demişti fakat regl sonrası bi gariplik oluştu pazartesi doktora gideceğim bakalım ne diyecek
Kanamanız ne boyutta mesela benim gece uzun pedler bana yetmezdi. Bence büyük ihtimalle sizin rahim kendini toparlıyor o yüzden. Doktor bana şöyle demişti mesela 1 saate 3 uzun ped kan gelirse ve devam ederse bu kanaman var demektir demişti

Aslında ağır bir kanama değil sadece lavabo ihtiyacı sırasında akıntım oluyor yoksa günlük ped kullanıyorum ve bulaşmıyor nasıl oluyorsa her lavaboya gittiğimde bide koyu kırmızı

Ben eylülde kurtaj oldum bir hafta kanamam oldu 20gun sonra bir basladi lekelenme 2 ay surdu bu ay normal geldi duzeldi yani, herkesin farkli oluyor

Ben daha regl olmadım ama doktor kürtajı ilk regl olarak algıla demişti. Benimde kanamam 2 hafta sürdü şuan belirtime göre yumurtlamamdayım. Regl bekliyorum

Ben eylülde kurtaj oldum bir hafta kanamam oldu 20gun sonra bir basladi lekelenme 2 ay surdu bu ay normal geldi duzeldi yani, herkesin farkli oluyor
Nee iki ay mı? Allah yardımcımız olsun bide benim tüp bebekti artık çok yoruldum bi sorun düşünmek istemiyorum bi kaç ay… zaten sonrasında yine mecburen başa alıcam transfer falan

Nee iki ay mı? Allah yardımcımız olsun bide benim tüp bebekti artık çok yoruldum bi sorun düşünmek istemiyorum bi kaç ay… zaten sonrasında yine mecburen başa alıcam transfer falan
Evet az az geliyordu pembe kuramızı kahverengi tam bitecek gibi oluyordu ertesi gün yine aynı, kürtaj travma yarattı birazda o yüzden baktırmamıştım en son randevu aldım doktora gitmeden kesildi, akıntın var sadece dedi antibiyotik yazdı işte bu ay da normal adetimi oldum.. insan tekrar aynı şey olur mu diye korkuyor ister istemez. Hakkımızda hayırlısı bakalım inşallah tekrar nasip olur daha sağlıklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…