kürtaj sonrası hamilelik belirtileri

isimsizyeniuye

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2024
91
10
24
bugün kürtaj olalı tam 4 hafta oldu, birkaç gündür mide bulantısı, kramp,bazende batma hissediyorum kasığımda, gaz sorunu yaşıyorum ve 2.5 haftadır beyaz akıntım geliyor, beyaz akıntıdan önce şeffaf uzayan akıntım olduğunda korunmasız birliktelik yaşadım acaba tekrar hamile miyimdir

cevap verebilecek birilerii?

test yapmadan bilemeyiz ki malesef

test yaptığımda silik çıktı öncekinden mi yeni mi bilemiyorum ki bende
Kürtajdan sonra ilk adetini gördün mü canım. Genellikle 40.gün ilk adet beklenir ve beta değeri o zaman kadar illaki sıfırlanır ama mesela bana doktorum 3ay korunmamı rahmimin dinlenmesi gerektiğini söylemişti

bu korunma süreci kişiden kişiye değişiyor, 1 haftadan sonra kontrole gittim temiz gayet iyi olduğunu söyledi, kanama bittikten sonra ilişki yaşanabiliyor, rahmim çabuk toparlandı, yumurtlamam da oldu ve yumurtlama olduğu zaman ilişki yaşadım

Tabi ki kişiden kişiye değişir. Neden yaptın neden dinlenmedin demedim zaten. Bol şans

33 gün geçti kürtajdan hala regl olmadım normal mi yoksa gebelik mi diye düşünüyorum birkaç gün sonra hastaneye gideceğim
Merhaba öncelikle kürtajdan sonra tekrar hamile kalmayı çok istiyorsunuz
ki Allah isteyen herkese nasip etsin
ama kusura bakmayın sizi psikolojik soruna götürmüş bu durum gibi hissediyorum
Hergün aynı konuşmalardan bahsediyorsunuz ve psikolojinizi bu yönde yönlendirdiğiniz için belki de adetiniz gecikiyor yada gebelik varsa bile çok strestesiniz biraz akışına bırakın derim
varsa zaten illaki erken de öğrenseniz geçde öğrenseniz belli olacaktır.
Mesela biz tedavi sürecine girdiğimizde her ay hamilelik belirtileri hissederdim çünkü biliyorum ki herhangi hamile kalabilirim diye bildiğim için ama ne zaman test yapmaya karar versem adetim gecikince tabi yapardım testlerimi akşamına yada bir kaç saate hep adet olurdum artık kafamdan silmiştim çünkü kendimi hamile düşündüğüm için vücudum bu tepkiyi veriyordu
ve gerçekten hamile olduğumda inanın hiç belirti dahi hissetmedim ve sonuçlarım pozitif çıktığında dahi inanamamıştım çünkü ne başlangıçta nede gebelik dönemimde ne kasık ne mide bulantısı ne halsizlik hiç birşey yoktu.
Yani anlayacağınız belirtilere kafa yormak yerine biraz yaşantınızı akışına bırakın zamanı gelince hepsi olacak allahın izniyle .

33 gün geçti kürtajdan hala regl olmadım normal mi yoksa gebelik mi diye düşünüyorum birkaç gün sonra hastaneye gideceğim
Henüz çok da geç değil kürtajdan 2 3 ay adet olmayan var ben mesela tam günümde olmuştum ama bunlar tabiki de hormonlarımıza bağlı yaşantımız yediklerimiz içtiklerimiz ve kafa rahatlığımıza bağlı hepimizin kaşı gözü nasıl benzemiyorsa hepimizin hormonları da ayrı bir şekilde işliyor biraz bekleyin zaten gecikseniz bile 40 en fazla 50 günden sonra zaten doktora gidip görüşmeniz lazım çünkü her kürtajda sağlıklı sonuç vermiyor belki doktorunuz birşeyler önerir belki bi rahatsızlığınız vardır o tetikliyordur sonuçta hepimiz burda aynı değiliiizzzz..

önceki gebeliğimde olan şeyleri hissettiğim için ve yine ovulasyonumda korunmasız iliski yasadıgım icin böyle düşünüyorum

ve evet psikolojik olarak çok etkilendim ilk gebeliğimdi ve aldırmak zorunda kaldığım için gerçekten çok fazla etkilendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…