kürtaj sonrası gebe kalamamak

asnagky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
9
1
Bundan 4 ay kadar önce boş gebelik geçirdim (ovülasyon testi kullandım) ve kürtaj oldum 2 ay korunduktan sonra ovülasyon testi kullanmaya başladım adetlerim düzenli oluyor testlerde yumurtlamayı da çatlamayıda görüyorum fakat gebelik olmuyor böyle bir durum yaşayan var mı

Bundan 4 ay kadar önce boş gebelik geçirdim (ovülasyon testi kullandım) ve kürtaj oldum 2 ay korunduktan sonra ovülasyon testi kullanmaya başladım adetlerim düzenli oluyor testlerde yumurtlamayı da çatlamayıda görüyorum fakat gebelik olmuyor böyle bir durum yaşayan var mı
4 ay cok yeni daha. bedeninize zaman verin. zaten en doğru anda ilişki olsa bile gebelik şansı her ay %15-20lerde.

Rahim k3ndini toparlamadan kalınmıyor birde çok erken daha yeni kürtaj olmuşsunuz denemeye devam edin ic8nizi ferah tutun zamanın gelince olur

Rahim k3ndini toparlamadan kalınmıyor birde çok erken daha yeni kürtaj olmuşsunuz denemeye devam edin ic8nizi ferah tutun zamanın gelince olur
Teşekkür ederim evet bende henüz bedenimin yeni bir gebeliğe hazır olmadığını düşünmeye başladım fakat insan yine de korkuyor 🥹

Teşekkür ederim evet bende henüz bedenimin yeni bir gebeliğe hazır olmadığını düşünmeye başladım fakat insan yine de korkuyor 🥹
Evet haklısınız ama 1 sene içinde olmazsa sıkıntı sağlıklı bireyler bir sene ic8nde hamile kalması gerek tabi bünye sağlıklı beslenme bence bunlar çok etkili bazıları cabuk hamile kalıyor takipte var tabi yumurtlama takibi de onemli

Yumurtlama takibine devam edeceğim stresinde fazlasıyla etkilediğini düşünüyorum birkaç gönderi okumuştum kürtaj sonrası yapışıklık vs olduğuna dair biraz stres yaptım rabbim isteyen herkese sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin inşallah

Yumurtlama takibine devam edeceğim stresinde fazlasıyla etkilediğini düşünüyorum birkaç gönderi okumuştum kürtaj sonrası yapışıklık vs olduğuna dair biraz stres yaptım rabbim isteyen herkese sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin inşallah
Aynı stres bendede oldu hayırlısı inşallah sağlıklı gebelik sağlıklı evlatlar dünyaya gerisiz amin

Ben 2020 de boş gebelikten kürtaj oldum, 8.5 haftalıktı, boşmuş kesen in içi. Sonra 1 yıl geçti, habire takıntılı şekilde çocuk istedim, testleri habire çatlama zamanı takip leri, sürekli doktora gitmeler, folik asitler. Tam 2 sene hiçbir sıkıntımız olmadı ama denedik denedik artık gına geldi.. Kafaya taktıkça olmadı anasını satim.. Saldım sonra.. Amann dedim hayırlısı buymuş.. Bu arada 2018 de olan bir oğlum var, 2.yi istioduk biz. Olmadı da olmadı. Sonra saldım.. 40 tane test ten 2 tane kalmıştı.. Eşimin doğum gününde birlikte olmuşuz 1kere, farkında değiliz.. O gece hamile kalmışım, içtiğim Sudan metal tadı geldi, sonra koku lar baskınlaştı, iştahım arttı, bir de kaşıntı tuttu .. Dahiliyeye gittim, şeker hastasıyım ben acaba dedimşeker mi.. Giderken de son iki test ten birini yaptım tek çizgi çıktı klasik.. Sonra doktor her şeyin iyi dedi eve geldim.. Etrafı topluodum, o test bir baktım 2 çizgi olmuş ben şok.. Kadın doğum Dan bir randevu.. Kan testi.. Anaa.. Hamileyim.. Ben şok.. Eşim şok.. Çok sevindik.. Hele oğlum kardeşim de kardeşim die başka bişe demio. Size tavsiyem salın, kafayı taktıkça olmuo bu iş.. Ben neler yaptım olmadı.. Salın gitsin.. Hayırlı, doğru zamanda olacaktır Allah ın izniyle.

Size tavsiyem ovulasyon testlerinden vazgecin. Akışına birakın. 2 gunde bir iliski olsa zaten ovulasyona denk geliyor. Test zihni surekli bebekle mesgul ediyor ve bu durum zorlastiriyor. Rahat olun dusunmemeye calisin. Bende 2 kez bos gebelikten kurtaj oldum. Zor bir surec ama rabbim dogru zamanda tekrar nasip ediyor zaten

Ben 2020 de boş gebelikten kürtaj oldum, 8.5 haftalıktı, boşmuş kesen in içi. Sonra 1 yıl geçti, habire takıntılı şekilde çocuk istedim, testleri habire çatlama zamanı takip leri, sürekli doktora gitmeler, folik asitler. Tam 2 sene hiçbir sıkıntımız olmadı ama denedik denedik artık gına geldi.. Kafaya taktıkça olmadı anasını satim.. Saldım sonra.. Amann dedim hayırlısı buymuş.. Bu arada 2018 de olan bir oğlum var, 2.yi istioduk biz. Olmadı da olmadı. Sonra saldım.. 40 tane test ten 2 tane kalmıştı.. Eşimin doğum gününde birlikte olmuşuz 1kere, farkında değiliz.. O gece hamile kalmışım, içtiğim Sudan metal tadı geldi, sonra koku lar baskınlaştı, iştahım arttı, bir de kaşıntı tuttu .. Dahiliyeye gittim, şeker hastasıyım ben acaba dedimşeker mi.. Giderken de son iki test ten birini yaptım tek çizgi çıktı klasik.. Sonra doktor her şeyin iyi dedi eve geldim.. Etrafı topluodum, o test bir baktım 2 çizgi olmuş ben şok.. Kadın doğum Dan bir randevu.. Kan testi.. Anaa.. Hamileyim.. Ben şok.. Eşim şok.. Çok sevindik.. Hele oğlum kardeşim de kardeşim die başka bişe demio. Size tavsiyem salın, kafayı taktıkça olmuo bu iş.. Ben neler yaptım olmadı.. Salın gitsin.. Hayırlı, doğru zamanda olacaktır Allah ın izniyle.
Tam da suan o kafayi takmis durumdayim ve kurtulamiyorum bundan, herseyi deneyip herseyi yapiyorm resmen ama ben de farkindayim stres yaptigim icin ve zorladigim icin olmuyor birtürülü... Umarim ben de salarim en kisa vakitte ve hayirli haberi alirim...

Ben 2020 de boş gebelikten kürtaj oldum, 8.5 haftalıktı, boşmuş kesen in içi. Sonra 1 yıl geçti, habire takıntılı şekilde çocuk istedim, testleri habire çatlama zamanı takip leri, sürekli doktora gitmeler, folik asitler. Tam 2 sene hiçbir sıkıntımız olmadı ama denedik denedik artık gına geldi.. Kafaya taktıkça olmadı anasını satim.. Saldım sonra.. Amann dedim hayırlısı buymuş.. Bu arada 2018 de olan bir oğlum var, 2.yi istioduk biz. Olmadı da olmadı. Sonra saldım.. 40 tane test ten 2 tane kalmıştı.. Eşimin doğum gününde birlikte olmuşuz 1kere, farkında değiliz.. O gece hamile kalmışım, içtiğim Sudan metal tadı geldi, sonra koku lar baskınlaştı, iştahım arttı, bir de kaşıntı tuttu .. Dahiliyeye gittim, şeker hastasıyım ben acaba dedimşeker mi.. Giderken de son iki test ten birini yaptım tek çizgi çıktı klasik.. Sonra doktor her şeyin iyi dedi eve geldim.. Etrafı topluodum, o test bir baktım 2 çizgi olmuş ben şok.. Kadın doğum Dan bir randevu.. Kan testi.. Anaa.. Hamileyim.. Ben şok.. Eşim şok.. Çok sevindik.. Hele oğlum kardeşim de kardeşim die başka bişe demio. Size tavsiyem salın, kafayı taktıkça olmuo bu iş.. Ben neler yaptım olmadı.. Salın gitsin.. Hayırlı, dozamanda olacaktır Allah ın izniyle.
Tam da suan o kafayi takmis durumdayim ve kurtulamiyorum bundan, herseyi deneyip herseyi yapiyorm resmen ama ben de farkindayim stres yaptigim icin ve zorladigim icin olmuyor birtürülü... Umarim ben de salarim en kisa vakitte ve hayirli haberi alirim...
Umarım rahatlarsınız, olmasa da olur, hayat güzel falan diyin. Bir de kendinize hobi bulabilirsiniz, ne bilim ben annemlere gittim genelde onlarla ilgilendim, eve sardım boya vs. Dolapları içlerine girdim çıktım, gezdim, genelde eşim de yoktu oğlum ben ya da tek başıma yaptım hep.. Eve arkadaşlarımı çağırdım misafir olarak.. Hatta misafir geldikçe insan kendine saramıo.. O arada oldu işte misafir ler gelirken giderken.. Insanın odak noktası değişio

X