Kürtaj sonrası bebeklere yaklaşamıyorum

Spiral kayabiliyor ama onun da kontrolü var hem de hissediliyor kanama yada batma tarzı o zaman doktor iğneye yönlendiriyor.

Hapı kaç saat sonra içtiniz burda yabancı yok sizi de tanımıyoruz, ort saati yazarsanız bence hamileliğinizin nedenini anlarız.
ben dört beş saat içerisinde eczaneden ertes alıp içtim bunlarda %100 koruma sağlamıyorlar fakat büyük çoğunlukta koruma sağlıyorlar sonrasında reglim gecikti ama korundum diyerek regl olmayı bekledim hamileliğe ihtimal vermedim 1 ay gecikme yaşayınca en son test yaptım çift çizgi çıktı

Geçmiş olsun yine de yavaş yavaş unutursunuz çünkü kürtajı istediğinizin ve koşulların bebek için olmadığının bilincinde olursanız, doğurmanın daha kötü sonuçları olacağını düşünürseniz bu psikolojiden çıkabilirsiniz çok düşünmemeye çalışın. Ama sonra çocuk yaptığınız da hep aklınıza gelicek. Çocuğunuz büyürken acaba o olsaydı nasıl olurdu diye düşünebilirsiniz. O sonraki psikolojik baskı daha kötü bence.

Ben daha üniversite öğrencisiyim ve öğrendiğimde danışabileceğim bir büyük yoktu arkadaşlarıma danıştığımda da hepsi aldırmamı söyledi bende direkt kürtaj için randevu aldım ama genel anestezi etkisi biter bitmez pişmanlık yaşayıp ağlamaya başladım 2 aydır da ağlamadan uyuduğum bir gece yok.Keşke birileri akıl verseydi ya da önceden bu sayfada gelip danışsaydım bilgi alsaydım diyorum Kürtaj öncesi annem beni öldürür diyordum ama kürtajdan sonra keşke beni öldürseydi ama ben kendi evladımı öldürmeseydim diye düşünüyorum dediğiniz gibi de her bebek gördüğünde insanın aklına geliyor ayriyetten ileride çocuğum olursa bu bebeğe nasıl böyle bir haksızlık yaptığımı unutamamaktan korkuyorum unutacağımı da sanmıyorum

Ertesi gün hapı da korunma yöntemi değildir
Benim bildiğim kadarıyla cinsel ilişkiden sonra korunabileceğimiz tek yol ertesi gün hapı ki ben ilişki sonrası fark edene kadar hayatımdaki şahıs bana söylememişti ben kendim görüp direktmen ertesi gün hapı aldım aklıma da başka bir şey gelmedi

Alintilar yalan soylemez bebeim. Onceki konularin kabak gibi ortada. Sende kabak cicegi gibisin masallah.Allah anana babana sabir verin besle buyut sonunda boyle tırt ciksin. Emeklerine yazik.

O zaman buyuk harfli mesajima ilave yapayim.

ERTESİ GÜN HAPI VE GERİ ÇEKİLME BİR KORUNMA YÖNTEMİ DEĞİLDİR..

Doğurup pişman olmak da kötü, genç ve öğrencisiniz o lohusa psikolojisi ile ne yapıcağınızı kestiremeyebilirdiniz. Ki daha fena olabilirdi. Ben mesela annem benden daha iyi bakıyor diye ağlamıştım, annem bana saldı bebeği sonra da neden yardım etmiyorsun ben ne biliyorum ki yapiyim diye ağlamıştım. Bebeği bırakmak gibi bir hata bile yapabilirdin, iyi düşün iyi olsun. Yada derslerine geleceğine daha iyi sarıl ki, kaybına değsin. Daha oluşmamış öldü gibi düşünme, yaşama ihtimali vardı ve ihtimali sıfırladın. Zor bi süreç stres yapma, depresif de olma.

Birincisi alıntıladığın şeylerin hiçbirinde yalan yok burda söylediğim şeylerde farklı değil bu siteye attığım ilk mesajı okursan ertesi gün hapı ile korunduğum halde hamile kaldığım ve ne kadar pişman olduğumu anlatıyorum. Ayrıca bebeğim derken sen ergen misin? Ben 19 yaşındayım fakat bu kadar yargılayıcı cümleler kurup ezikleşmiyorum gerçekten ayıp. Ayrıca ailemle olan ilişkim gram seni ilgilendirip bağlamaz bugüne kadar beni okutup bır yerlere getirmişler keşke sana da aynı şeyleri yapsalarmış da insanları yargılamadan önce empati kurmayı öğretselermiş yazık ortada bir yalan yok dolan yok halen alıntılar yalan söylemez diyor tüm mesajlarımda aynı şey yazıyor zaten

kurtajda sonra tekrar geri cekilme ile iliskiye mi girdin niye ikinci kez kurtaj olayim diye mi vallahi pes
Yahu siz iyi misiniz ben hamile kaldığım zaman içime boşaldığı için hamile kalmıştım sonrasında da hap almıştım yukarıda da ertesi gün hapı aldığım halde hamile kaldım yazmışım niye bir daha aynı şeyleri yaşiyim iyi misiniz yaşamak istesem korunmam zaten her açıdan

kurtajdan 1.5 ay sonra geri cekilmeyle iliskiye girdim yazan sizsiniz ???

Teşekkür ederim burdaki yadırgayıcı mesajlardan sonra bunu okumak iyi geldi zamanı geriye alamam ama en güzeli hatalardan ders çıkarıp tövbe etmek inşallah hazırlıklı olduğumda çocuğum için güzel bir gelecek sağlayacak duruma geldiğimde Allah tekrar nasip eder

kurtajdan 1.5 ay sonra geri cekilmeyle iliskiye girdim yazan sizsiniz ???
Hanımefendi orda korunduğum da yazıyor iyi okursanız geri çekilme yöntemi kesinlikle koruma sağlamadığından bende zaten her ihtimali düşündüm tekrar kürtaj ne alaka sadece geri çekilme yöntemi kullanıp korundum desem size hak vereceğim de öyle bir şey yapmadım

"Doğum kontrol yöntemlerinin uygulanmadığı zamanlarda, korunmasız ve gebelik ihtimali bulunan cinsel ilişkilerden sonra kullanılması gereken ertesi gün hapı, cinsel ilişkinin ardından ne kadar çabuk alınırsa, gebeliği önlemede o kadar başarılıdır."

korundum dedigin ertesi gun hapi .iki saattir yaziyoruz ertesi gun hapi korumuyor diye .hadi gittin kurtaj oldun 1.5 ay sonra yine ayni hatayi yapiyorsun dogru duzgun dogum kontrol hapi kullan karsi tarafta prezervatif kullansin yoksa ikinci de gelecek tovbe est konuya sinirim bozuldu .hic bisi olmamis gibi tam gaz sevismeye devam

Ya üslubunuza bir dikkat edin önce kaç yaşına gelmiş insanlarsınız konuşmayı bilmiyorsunuz gidin araştırın allah aşkına ilk saatlerde alındığı gibi koruma sağlayan bir yöntemdir ona bakarsanız ben prezervatifle bile ilişkiye girmiyorum artık güvenmediğim için biraz araştırma yapın bilgi toplayın korunma yöntemleri hakkında sonra yazın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…