Kürtaj olanlar!!!!

Yumukbal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2024
57
11
30
Arkadaşlar ben ocak ayında düşüşle bebeğimi kaybettim. Ufak kanamalarım başlamıştı. Acile gittiğimde kese göremediler 4 5 gün öncesinde Beta hcg değerim 404 çıkmıştı. Sonrasında kese yok henüz küçük olabilir bu kanama normal dediler. Alttan ultrason ile tam 15 dk üzeri bir muayene gerçekleştirdi doktor. Her defasında doktora bu kadar muayene de canımın yanması normal mi diye sordum. Eve geldim ve leke den bile daha az olan kanamam biraz fazlalaştı. Ertesi gün ise çoğaldı ve pıhtılıydı. 2. Akşam tekrar acile gittik, doktor hiç canımı acıtmadan tek sefer 1dk da alttan muayene ile kese burda henüz bebek görünmüyor küçük 2 hafta sonra kalp atışlarını duyarsın dedi. Bu kanama şiddetlenmezse sıkıntı yok. Kanaman kese etrafında sıkıntılı bir şekilde görünmüyor progesterpn veriyorum yatarak istirahat et dedi. 3 gün fazlalaştı ama kese gördü diye nasıl rahatım 4. Gün ise kıpkırmızı bir kanama oldu. Direk acile gittim. Tekrar alttan muayene ve aynı ilk gittiğim günkü doktor tekrar ecel terleri döktüğüm dakikalar. Ve bana dış gebelik olabilir dedi. Ama 2 gün önce kese gördüler anlayamıyorum şuan dedim ve Beta hcg testom 3780 Di. Bir artış sürekli oluyordu. Bu düşük başlamış yatış veriyorum dedi. Sedye ile beni götürdüler. Serumla fitiller ile düşürmeye çalıştım bebeğimi ve hiç bir anlam veremiyordum. Sabah oldu ve kürtaj odasına götürdüler düşmüşse temizlenmiş kürtaj olmayacaksın dedi. Baktı be temizlenmemiş kürtaj dedi. Ağladım çok ağladım. Direk yatırdılar uyuşturmadan anestezi olmadan kürtaj işlemi gerçekleşti. 3 kişi bacaklarımdan tuttu. O kadar baskı yaptılarki ben artık kalbimin nabzını kulaklarımda hissediyordum. Sonrasında odaya alındım. Bacak ve kasık bölgemde yogun ağrılar oldu.
Bu 1 aydır kafamda bir soru işareti oluştu. Dış gebelik olsa kürtaj olur mu. Benim bebeğime ne yaptılar vicdanım, ruhum ağrıyor. Bebeğimi içimden değil kalbimden söküp aldılar. 2 gebeliği elde edemiyorum. Her ay bir umutla bekliyorum. Bu durumu yaşayan oldu mu ?

Çok geçmiş olsun fakat neden anestezi almadınız? Kürtaj anestezi almadan çok travmatik bir işlem.

Doktora yalvardım ne uyuşturucu nede anestezi yapmadı. Anestezi doktoru yok dedi. Ve bir şehir hastanesi bu.
Çok üzüldüm gerçekten sizin için çok zor olmuştur kayıp üzerine devlette bazı hastaneler anestezi vermiyor evet arkadaşım da öyle olmuştu

Düşük hapı veriyorlar ya hani düşük yapıyoruz o sırada bende 5cm açılma olmuştu doktor kapanmadan gel hizlica parçayı alalım demişti.Tamam demiştim,malesef uyusturulmadi hiç
Çok çok kötü gerçekten insanız yahu canımız tatlı bir anestezi zor olmamalı. Hele ki böylesine kayıbın olduğu bir durum.

Düşük hapı veriyorlar ya hani düşük yapıyoruz o sırada bende 5cm açılma olmuştu doktor kapanmadan gel hizlica parçayı alalım demişti.Tamam demiştim,malesef uyusturulmadi hiç
Öyle mi ben o fitillleri anlayamamıştım açılma için miş yani hayat işte. Yaşanıyor bir çok şey. Ama dış gebelik türlerde kalması so ucu oluşuyor sa. Kürtaj mümkü. Değil diyorlar. Benim bebeğim neydi bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…