Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bnm de 16 hafta olucakti sayma ama insan cok üzülüyor hala bebeğimin ultrason kağıdına bakıp konuşuyorum
kan testi usg kağıdı ne varsa attım ama aklımdan çıkmıyor bugün dışarıda hamile olduğu bilen kişi elini g9begome koydu oo büyümüş dedi nasıl üzüldün kürtaj oldum dedim bu kez de üzüldü bir daha 5 aylık olana dek kimseye demiyecegim kızı okula gotururken biri sorarsa kendimi tutamam aglarim diye korkuyorum:KK42:

kan testi usg kağıdı ne varsa attım ama aklımdan çıkmıyor bugün dışarıda hamile olduğu bilen kişi elini g9begome koydu oo büyümüş dedi nasıl üzüldün kürtaj oldum dedim bu kez de üzüldü bir daha 5 aylık olana dek kimseye demiyecegim kızı okula gotururken biri sorarsa kendimi tutamam aglarim diye korkuyorum:KK42:
Olsun üzülme bak bi tane avunabilecegin var bnm hiç yok bem hiçbişey atmadim arada bakıp konuşuyorum

Kızlar kürtaj sonrası hamile kalanlar yazsa keşke.
canim ben bura kurtajdan sonra hemen yazanlardanim gecen yil austosda kurtaj oldum sukur rabbime simdi 17+6gunluk hamileym 3 ay korundm korunyami buraktikdan 1 ay sonra hamile kaldim sikma canini rahat kalicaksin

Kürtaj sözlük anlamı kazımak olarak ifade ediliyor. Uzmanlar tarafından kürtaj sonrasında kadınların doğurganlık özelliklerini oldukça etkiliyerek doğurganlık oranını düşürmekteymiş. Ayrıca kürtaj hapları da kürtaj da kullanılabiliyor.
kuratjdan sonra cogu kadin rahat hamile kalior bende korunmayi buraktikdan 1 ay sonra hamile kaldm

Bu forumda o kadar cok yorum okudumki aklim cok karismisti benimde sadece kafaya fazla takmaktan adet miktarimda degisiklik oldu sanirim
canim sen nasil oldun bir donem sanirim yeni kurtaj olmusdun konsutuk simdi nasilsin reglin normale dondu mu

Screenshot_2016-05-03-17-43-42.png
arkadaşlar patoloji raporum

genetik anormalliklerden dolayi mı dusmus bebek yani .ya gerçekten hiç önemli değil özür dileme ne olacak sanki:KK200:
zaten dusen bebeklerin 90%bundan dolayi dusyor yani down sendromu filan oldugu icin bende bos gebeliti deye bebeye ait bir sey yok idi sadece rahimdeki kan dokularinda kanser oncesi lezyonlara rast gelinmedi yazmsti

zaten dusen bebeklerin 90%bundan dolayi dusyor yani down sendromu filan oldugu icin bende bos gebeliti deye bebeye ait bir sey yok idi sadece rahimdeki kan dokularinda kanser oncesi lezyonlara rast gelinmedi yazmsti
teşekkür ederim ilgine.sana sağlıklı huzurlı gebelik ve annelik dönemi dilerim:anneadayı::anne:

X