Aile Planlaması Kürtaj hakkında bilgi.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sinerJim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2010
182
1
selam kürtaj hakkında bilgilerinizi yazarmısınız. kürtaj sonrası yan etkiler neler ? kürtaj olunduğu için kanama oluyomu daha sonra ? Yada baygınlık kusma felan. anladınız işte :2:

bebeğinizin kaç aylık olduğu ile yakından ilgili sanırım yaşayacaklarınız.ne kadar ilerlemişse o kadar fazla kanama olabiliyor ve risk o oranda artıyor. umarım erken fark etmişsinizdir.

bebeğinizin kaç aylık olduğu ile yakından ilgili sanırım yaşayacaklarınız.ne kadar ilerlemişse o kadar fazla kanama olabiliyor ve risk o oranda artıyor. umarım erken fark etmişsinizdir.

öyle yada böyle kürtajdan sonra kanama mutlaka olur diyosunuz yani

aksi durumu bilmiyorum ama ilerleyen haftalarda, özellikle 9-10 haftalık gebeliklerde gerçekleşen kürtajda çok ciddi kanamaların olması riski söz konusu. rahmin alınması ya da kan kaybından ölümle sonuçlanabilen atoni adı verilen kanamalar gerçekleşebiliyor geç kürtajlarda. o yüzden doğumun gerçekleşmeyeceği kesinse hiç ama hiç vakit kaybetmeden operasyonu yaptırmak gerekiyor.
ancak kürtaj sonrası kanama ile operasyon sırasında gerçekleşme riski olan bu kanama çeşidi farklı tabi ki. kürtaj sonrasında gerçekleşen kanamanın çok uzun sürdüğünü sanmıyorum.

Son düzenleme:

çok teşekkür ederim .

kanama oluyor fakat çok az..Bir kaç saat dinlendikten sonra hiç bir şeyiniz kalmıyor,hafif bir ağrı olabilir.

kürtajda kanama olup olmaması kişininyapısıyla ve yapılan kürtajla alakalı.

kaynanam kürtaj olmuş ertesi gün işe gitmiş bi de 5.5 aylıkmış bebek...kanama felan hiçbirşey yok.

ben 3 hafta önce kürtaj oldum.12 haftalıktı bebeğim.ilk 2 gün doğru düzgün kanamam yoktu.ancak sonrasında kanamalarım ve ağrılarım arttı.yürümekten bile korkuyordum kanamam oluyordu çünkü.

geçen hafta kontrole gittim.hiçbirşeyim olmadığını söyledi doktorum.kanamalarımında 2-3 güne geçeceğini söyledi ve dediği gibi de oldu.ne kanamam ne de ağrım var.

demek ki benim vucudum biraz nazlıymış kaynanama göre

siz ucuz atlatmışsınız . 9. ve 10. aydan sonra bebek aldırmak riskliymiş. bünyeniz sağlam demekki.

kayınvalidenizin bebeği karnında mı öldü acaba 5,5 aylık demişsiniz? bir de 10. haftadan sonra olduğuna göre sizin bebeğiniz de mi sağlık yönünden alındı acaba? geçmiş olsun.

kayınvalidenizin bebeği karnında mı öldü acaba 5,5 aylık demişsiniz? bir de 10. haftadan sonra olduğuna göre sizin bebeğiniz de mi sağlık yönünden alındı acaba? geçmiş olsun.

yok kaynanam istemediği için aldırmış merhametsiz bir cana kıymışşş...!

benim bebişimin kalbi durmuştu.karnımda ölmüştü minicik yavrum.
bi de kürtajdan önce bebeğim düştü..minnacıcın kolları ve ayakları vardı.
boncuk gibi simsiyah gözleri vardı bebişimin..

Allah kimseye evlat acısı göstermesin.sesini duymasamda kalp atış seslerini duydum....

Rabb'im bütün isteyenlere hayırlı bebişler versin.

Kimseyi de kürtaj işlemiyle maruz bırakmasın.

18 yaş altı kürtaj yapan yer biliyomusunuz arkadaslar çok acil

18 yaş altı kürtaj yapan yer biliyomusunuz arkadaslar çok acil

yasal hiçbir kurumun 18 yaş altına velisi yanında olmadan kürtaj yapacağını sanmam. ama ailesi velisi falan yanındaysa heryer sorun çıkarmadan yapar. tabi yasal süre dolmadıysa..

Son düzenleme:
slm bende kürtaj oldum 2 defa 3üncüye hamileyim inş buna bişey olmaz ben kürtajdan sonra hemen hamile kaldım riski yok sadece kan pıhtılaşması vardı bende iğne kullanıyorum inş bebeğimin kalbi atar daha yeni ayın 6sında kalbinin atışlarını dinleyecez]

yani anlayacağın kürtaj çok zor bişey 10doğuma bedel derler bak bende 18 yaşındayım ve 18 yaşında iki defa kürtaj oldum çok zor ben tavsiye etmem

selam kürtaj hakkında bilgilerinizi yazarmısınız. kürtaj sonrası yan etkiler neler ? kürtaj olunduğu için kanama oluyomu daha sonra ? Yada baygınlık kusma felan. anladınız işte :2:

cnm iki hafta önce lokal anestejisyle kürtaj oldum. yeni altı haftalık olmuştu ultrasonda kese yeni gözüktü doktor keseyi görmeden işlem yapmadı zaten. genel anesteziyle hiçbirşey anlamıyorsun sen ayıldığında herşey bitmiş oluyor. ayılırken baya ağlamışım sonrasında da kustum. ayıldığımda ağrım çok fazlaydı hemen iğne yaptılar ondan sonra çok az ağrım oldu ilk gün yoğun kanamam vardı sonrada 10 gün kadar kahverengi akıntım oldu. ilk 5 gün çok ani hareket etmemeye dikkat et ben kendimi yorduğumda kasıklarımda batma ve ağrı oldu. büyük geçmiş olsun şimdiden. çok geçmeden doktora gitmeni tavsiy ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…