Kürtaj. Bakar mısınız

umayela

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2019
373
93
Kürtaj oldum 22 saat falan oldu henüz ama bende baş dönmesi ve mide bulantısı var sizinde başınıza geldi mi anestezi etkisi mi acaba diye düşündüm veya antibiyotik içiyorum onun yan etkisi midir? Hastanede doktor bi sıkıntı görmedi taburcu etti ama evde böyle oldum antibiyotiği içtikten 2 saat sonra mide bulantısı başladı ondan dolayı mıdır

Merhaba, evet antibiyotikten olma ihtimali yüksek, bende de antibiyotik içtikten iki saat sonra yoğun mide bulantısı, baş dönmesi başlamıştı, ertesi gün doktora söyledim, antibiyotik ağır gelmiş ama kullanmak zorundasın dedi, bana bir bulantı ilacı yazdı, onu kullandıktan sonra rahatladım.

O zaman antibiyotikten ilaç ismi vermek istemiyorum ama mono… diye başlayan bi antibiyotik tok karna ve 1 bardak suyla içmiştim aslında ama su mu yetersiz kaldı bol su ile içmek gerekiyormuş. İlacı içeli 5 saat oldu hala midem bulanıyor. Birde günde iki defa iç dedi nasıl yapacağım bilmiyorum

Bana genelde antibiyotik ağır gelir zaten, mide bulantısı çok olur, evet dediğiniz gibi saatlerce geçmiyor, geçmeye başladığında diğer ilacın saati geliyor zaten. Bence doktorunuza bir danışın, operasyonla alakalı bir durum mu acaba diye, hem içiniz rahat eder hem de bulantı ilacı verir belki çünkü bulantı ilacı gerçekten iyi geliyor

Zaten ilacı 7 gün kullanacağım ve 7.gün kontrol için çağırdı bugün birinci günü bitti bile birde yarın karnım tam tokken ve bol su ile deneyeyim ona göre hareket edeyim inşallah antibiyotiktendir de başka sıkıntı olmasın

Ilactan dolayidir. Yeterince tok deilseniz antibiyotik fena çarpiyor

Evet karnınızı iyice doyurun bir de öyle deneyin, eminim etkisi olur

Evet karnınızı iyice doyurun bir de öyle deneyin, eminim etkisi olur
İnşallah teşekkür ederim. Sizde kürtajdan sonra kanama nasıldı benim kürtajdan sonra ilk anlar yoğun bi kanama geldi ama bugün özellikle 1-2 saattir çok hafif lekelenme şeklinde geliyor acaba bu bi sorun mudur

İnşallah teşekkür ederim. Sizde kürtajdan sonra kanama nasıldı benim kürtajdan sonra ilk anlar yoğun bi kanama geldi ama bugün özellikle 1-2 saattir çok hafif lekelenme şeklinde geliyor acaba bu bi sorun mudur
Ben dış gebelik sebebiyle kürtaj oldum, ilk başta minik parçalar geldi, sonra kanamaya döndü, 4 5 gün ara ara kanama oldu, sonra tamamen kesildi, 45 gün içinde de adet olacaksın dedi doktorum. Siz hiç telaş yapmayın, antibiyotiği kullanın o çok önemli, zaten zamanla her şey normale dönecektir

Teşekkür ederim hafif kasık sızısı ve bazende vajina girişinde ufacık bi ağrı gibi şeyler oluyor bunlarda normaldir heralde

Mide koruyucu alın sabah aç karnına
Yarım saat 40dk sonra dokunmayacak güzel bir kahvaltı yapın antibiyotiği için
Bulantı başlarsa ilerlemeden bulantı ilacı alın
Midenizde ağrı olursa mutlaka doktorunuzla konuşup antibiyotiği değiştirin

Evet sanırım o yüzden oldu yarın tam tok karna ve bol su ile deneyeceğim. Siz kürtaj oldunuz mu kanamanız nasıldı yoğun mu hemen bitti mi
Ben 2. Kurtajimi gecen hafta oldum. Fazla kanamam olmadi. İlk kürtajimda 1 hafta yogun kanamam olmuştu ve oyuzden demirim cok düşmüştü. Hala demir ilaci kullaniyorum. Allah bidaha yasatmasin 3. Kurtaji bunyem kaldirmaz die dusunuyorum

Teşekkür ederim hafif kasık sızısı ve bazende vajina girişinde ufacık bi ağrı gibi şeyler oluyor bunlarda normaldir heralde
Kısa süren sancıların bir önemi yok diye biliyorum, sonuçta gebelik sonlandırıldı, kolay değil, bende de ara ara batmalar, ufak sancılar oluyordu, şimdi 25. Günüm ve sanırım adetim başlıyor. Çok fazla düşünmeyin, rahat olun, psikoloji çok önemli çünkü. Bu arada bugün nasılsınız? Antibiyotik yine aynı etkiyi yaptı mı?

Size de çok geçmiş olsun. Umarım bir daha ki sefer sağlıklı bir gebeliğiniz olur. Özel olmazda eğer, neden ikinci kez kürtaj olmanız gerekti ? Sorun neydi ?

Çok geçmiş olsun. Gerçekten çok zorlu bi süreç rabbim bi daha yaşatmasın. Kürtaj sonrası sık idrara çıkma oluyor muydu sizde yanma veya kaşıntı yok ama hemen hemen çişim geliyor

Bugün kahvaltımı ettikten hemen sonra antibiyotiği 2 buçuk bardak suyla içtim sonrada ayağa kalktım çamaşırlıkta çamaşırlar vardı onları katladım yarım saat ayakta durdum sabit olarak değil hareket halinde oldum bugün bulantı yapmadı. Çözümü böyle buldum. Bugün kanamam sadece peçeteyle silince kahvemsi gibi hafif geliyor ama bugün çok fazla idrara çıktım sürekli çişim varmış gibi oluyor. Kaşıntı veya yanma yok. Tabi çok su içiyorum o mu tetikliyor bilmiyorum ya da kürtaj sırasında rahimi açıyorlar ya bi aletle acaba baskı vs mi oluyor enfeksiyon, iltihap vs olmaz inşallah. Sancım epey azaldı çok nadir kasığımda ufak bi sancıma olup geçiyor arada bir bel ağrımda hafif oldu geçti bugün

Bugün tok karna 2 buçuk bardak suyla içtim be sonrasında yarım saat ayakta durdum bi şeylerle uğraştım şükğr bulantım olmadı. Ama bugün sık idrara çıkma ihtiyacım oluyor nedendir acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…