Kuran ile tedavi

Zeynepp20

sen bu kalbe iyi geldin benden hiç gitme
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2012
2.679
3.375
Kızlar beni bilenler bilir ama ben yinede sorunumu anlatayım, zaten burda çok kişi aynı sorunu yaşıyor denk geliyorum.
Bn 32 yaşındayım evlilik yaşım geldi geçiyor, artık bişeyler olsun istiyorum bunun için dua okuyorum okudum da, burda ki arkadaşlarla da okudum tek te okudum ama bişeyler eksik yada bişey olmasına mani. Dua okuduğum dönemlerde karşıma biri çıkıyor yada araya birileri çıkıyor beni birileriyle tanıştırmak istiyorlar ama bir süre sonra olmuyor yine .özellikle şunu belirtmek istiyorum dua okuduğum dönemlerde kısmetim açılıyor yani biri çıkıyor karşıma ama olmuyor yine. İnternette araştırırken Rukye ( kuran ile tedavi) diye bişey gördüm bir kaç gündür araştırıyorum ve bir tane rukyeciyi aradım dün anlattım durumu ve ya kismetin bağlı yada sana Muska yapılmış dedi , hatta bir kaç belirti saydı şunlar şunlar varsa diye ( özellikle yoğun saç dökülmesi olur dedi ) bende yıllardır yoğun saç dökülmesi var , yengemlerde duş almıştım ve o gün inanılmaz saçım döküldü sonra duzelmedi hep dökülüyor. Bana biz rukye yaparken para almıyoruz ama malzemeler için alıyoruz dedi , isterseniz siz alın malzemeleri gönderin öyle yapalım dedi ben bulamayacağımı soyledim malzeme ücreti ne kadar dedim 257 tl dedi. Özellikle âyet yazıyorum diye söyledi ve namaz kilmazsaniz olmaz çünkü ALLAH'tan istiyoruz 5 vakit namaz kılmanız gerekiyor dedi. Bir ablamız vardı bakımlı bir bayan ama bir türlü evlilik olmuyordu ona rukye yaptık ve 1 ay içinde nisanlandi ilkokul arkadaşımış hatta nisnlandigi kişi, bize de davetiye getirdi geçen günlerde dedi. Kızlar beni o parayi vermek etkilemez veririm ama ALLAH korusun büyü olmasından korkuyorum (büyü ile evleneceğimë hiç evlenmem daha iyi, ALLAH'tan korkarım ben) siz böyle bişey duydunuz mu yada yaptırdınız mı?

Kızlar beni bilenler bilir ama ben yinede sorunumu anlatayım, zaten burda çok kişi aynı sorunu yaşıyor denk geliyorum.
Bn 32 yaşındayım evlilik yaşım geldi geçiyor, artık bişeyler olsun istiyorum bunun için dua okuyorum okudum da, burda ki arkadaşlarla da okudum tek te okudum ama bişeyler eksik yada bişey olmasına mani. Dua okuduğum dönemlerde karşıma biri çıkıyor yada araya birileri çıkıyor beni birileriyle tanıştırmak istiyorlar ama bir süre sonra olmuyor yine .özellikle şunu belirtmek istiyorum dua okuduğum dönemlerde kısmetim açılıyor yani biri çıkıyor karşıma ama olmuyor yine. İnternette araştırırken Rukye ( kuran ile tedavi) diye bişey gördüm bir kaç gündür araştırıyorum ve bir tane rukyeciyi aradım dün anlattım durumu ve ya kismetin bağlı yada sana Muska yapılmış dedi , hatta bir kaç belirti saydı şunlar şunlar varsa diye ( özellikle yoğun saç dökülmesi olur dedi ) bende yıllardır yoğun saç dökülmesi var , yengemlerde duş almıştım ve o gün inanılmaz saçım döküldü sonra duzelmedi hep dökülüyor. Bana biz rukye yaparken para almıyoruz ama malzemeler için alıyoruz dedi , isterseniz siz alın malzemeleri gönderin öyle yapalım dedi ben bulamayacağımı soyledim malzeme ücreti ne kadar dedim 257 tl dedi. Özellikle âyet yazıyorum diye söyledi ve namaz kilmazsaniz olmaz çünkü ALLAH'tan istiyoruz 5 vakit namaz kılmanız gerekiyor dedi. Bir ablamız vardı bakımlı bir bayan ama bir türlü evlilik olmuyordu ona rukye yaptık ve 1 ay içinde nisanlandi ilkokul arkadaşımış hatta nisnlandigi kişi, bize de davetiye getirdi geçen günlerde dedi. Kızlar beni o parayi vermek etkilemez veririm ama ALLAH korusun büyü olmasından korkuyorum (büyü ile evleneceğimë hiç evlenmem daha iyi, ALLAH'tan korkarım ben) siz böyle bişey duydunuz mu yada yaptırdınız mı?
Hayır tamamen sizleri kamdırıyorlar birde böyle konular sanırım yasak Mune Mune

Boyle sacmaliklara sakin inanmayin. Evlilik nasip isidir,muskayla bilmemneyle olacak olsa o muskacilar dunyanin en mukemmel evliliklerini yaparlardi

Yoruldum hemde çok yoruldum, bişey var kızlar bişey anlayamadığım bişey, dua ediyorum çaba sarf ediyorum hayatımız bir düzene girsin diye ama olmuyor :cry: . Abim bekar , ben bekarım, kız kardeşim bekar nolacak böyle . Benim işim gücüm var güzel de sayılırım (çevredekiler bunu söylüyor, senin evlenmek isterken evlenememen garip diye) ama gel gör ki evlilik olmuyor. Abim işi yok iş için çaba da sarf etmiyor (bir erkek ev gecindireceğim diye düşünür sırf bunun için bile olsa iş arar, abim bulunan işleri beğenmiyor ama işsiz olmaktan da utanıyor, garip geliyor bu bana). Evlilik desen gittigimiz her kapı yüzümüze kapanıyor evlilik te olmuyor. Kız kardeşim Üniv. Bitirdi çok da iyi puan aldı atanamıyor, onun da evlilik olmuyor. Allah'ım sen yardım et , zor işimizi kolay et (senden başka hiç umudum yok ALLAH'ım):KK42:

Kendini haklı çıkarmak için bi kaç bisey söylemiş
Onunda okuyacağı kuran aynı seninde
Büyü var mı yok mu bilemem ama bol bol nas felak ayetel kursi oku varsada bozulur
O karşına çıkanlar da belki senin hakkında hayırsız ondan olmuyo sen duaya devam et duada ısrarcı ol

O malzeme parasını vereceğinize o kişiye, listesini isteyin ne gerekiyorsa siz malzemeyi alıp gidin ama kesin siz bu malzemeleri bulamazsınız derler.

O malzemeler taş çatlasa toplasan 20-30 tl.'dir (kağıt parası, gül suyu, defne yaprağı, çörek otu, zeytinyağı, bal, safran mürekkebi, misk... gibi şeyler.)

Onlar sadece Kuran ayetleri yazmıyorlar değişik desenlerin, şekillerin içine anlaşılmaz sözler, anlamsız kesik harfler, bilinmeyen isimler yazıyorlar. Bunlar haramdır. İp, tuz, falan gibi malzemelerle düğüm çözüyorlar (!)

Helal rukye denilen ise sadece Kuran ayetlerinin okunmasıdır ona da malzeme gerekmiyor çok şükür. Bilen birine Allah rızası için okut ya da sen biliyorsan sen oku şifa ayetlerini bu kötü halden kurtulmak için.

Allah yanlıştan korusun herkesi, Allah hata yapıp hatasının farkına varıp tevbe eden, pişman olan herkesi affetsin, doğru yola iletsin bütün yanlış yola sapan kullarını..

Ben de 31 yaşındayım, bekarım. Evlenmek istiyor muyum evet hayırlısıyla istiyorum ama kader bu. İmtihan dünyasındayız sabırlı olmalıyız. Dua en büyük nimetimiz. Herkes için her şeyin hayırlısını versin Rabb'imiz.

100 bekarla konuşsa sen de büyü var, kısmetin kapalı derler. Hadi diyelim öyle kısmetimiz kapatılmış (Allah dilemezse hiç kimse bir şey yapamaz!) o zaman da Rabb'imin kelamını zikredip O'na sarılıp O'na dua etmeliyiz. Rabb'imin ayetlerinde böyle şeylerin dertlere derman olacağını (ip, tılsım, muska) hiç okudun mu (tevbe haşa) ya da hadislerde bunu teşvik eden şeyler okudun mu? ..ama duanın önemi bir çok ayette anlatılmış.. Dualara cevap vereceğini söylemiş yüce Allah'ımız.

Lütfen bunlara giderek hata yapmayın. Allah hepimizin yardımcısı olsun, her şeyin hayırlısını versin isteyen herkese..

Son düzenleme:
Rabbimin tayin ettiği zamana ve kismete , hangi insan engel olabilir ?

Inanmayın böyle insanlara. Altın rendesi sanki malzeme, böyle yüksek miktar mi olur ?

Bir reklam var , ücretsiz kitap yolluyoruz , kargo ücreti 30 tl. Diye , aynı ona benzemiş. :)

Aman dikkat böyle tuzaklara düşmeyin. Dua ve tevekkül. Herşey nasip.

O malzeme parasını vereceğinize o kişiye, listesini isteyin ne gerekiyorsa siz malzemeyi alıp gidin ama kesin siz bu malzemeleri bulamazsınız derler.

O malzemeler taş çatlasa toplasan 20-30 tl.'dir (kağıt parası, gül suyu, defne yaprağı, çörek otu, zeytinyağı, bal, safran mürekkebi, misk... gibi şeyler.)

Onlar sadece Kuran ayetleri yazmıyorlar değişik desenlerin, şekillerin içine anlaşılmaz sözler, anlamsız kesik harfler, bilinmeyen isimler yazıyorlar. Bunlar haramdır. İp, tuz, falan gibi malzemelerle düğüm çözüyorlar (!)

Helal rukye denilen ise sadece Kuran ayetlerinin okunmasıdır ona da malzeme gerekmiyor çok şükür. Bilen birine Allah rızası için okut ya da sen biliyorsan sen oku şifa ayetlerini bu kötü halden kurtulmak için.

Allah yanlıştan korusun herkesi, Allah hata yapıp hatasının farkına varıp tevbe eden, pişman olan herkesi affetsin, doğru yola iletsin bütün yanlış yola sapan kullarını..

Ben de 31 yaşındayım, bekarım. Evlenmek istiyor muyum evet hayırlısıyla istiyorum ama kader bu. İmtihan dünyasındayız sabırlı olmalıyız. Dua en büyük nimetimiz. Herkes için her şeyin hayırlısını versin Rabb'imiz.

100 bekarla konuşsa sen de büyü var, kısmetin kapalı derler. Hadi diyelim öyle kısmetimiz kapatılmış (Allah dilemezse hiç kimse bir şey yapamaz!) o zaman da Rabb'imin kelamını zikredip O'na sarılıp O'na dua etmeliyiz. Rabb'imin ayetlerinde böyle şeylerin dertlere derman olacağını (ip, tılsım, muska) hiç okudun mu (tevbe haşa) ya da hadislerde bunu teşvik eden şeyler okudun mu? ..ama duanın önemi bir çok ayette anlatılmış.. Dualara cevap vereceğini söylemiş yüce Allah'ımız.

Lütfen bunlara giderek hata yapmayın. Allah hepimizin yardımcısı olsun, her şeyin hayırlısını versin isteyen herkese..
Canım biliyorum az çok yalan olduğunu inanmak istiyorum ama inanamıyorum da . Elimde değil bu durum çok üzülüyorum elimden bişey gelmiyor ya o daha çok üzüyor beni. İnan bana çok dua okuyorum hemen hemen her dilek duasını okudum RABBİM vermezse vermiyor işte : ( . Bugün bir ayet daha var onu okumaya başlayacağım hayırlısı diyor dilim ama gönlüm artık olsun istiyor, aglamaktan gözümde yaş kalmadı. Bekar olmak ne büyük sınavmış ALLAH kimseye bu durumu yaşatmasın

Canım biliyorum az çok yalan olduğunu inanmak istiyorum ama inanamıyorum da . Elimde değil bu durum çok üzülüyorum elimden bişey gelmiyor ya o daha çok üzüyor beni. İnan bana çok dua okuyorum hemen hemen her dilek duasını okudum RABBİM vermezse vermiyor işte : ( . Bugün bir ayet daha var onu okumaya başlayacağım hayırlısı diyor dilim ama gönlüm artık olsun istiyor, aglamaktan gözümde yaş kalmadı. Bekar olmak ne büyük sınavmış ALLAH kimseye bu durumu yaşatmasın
Canim Hayırlısı olsun bu kadar sıkma canını vardır bi hayır belkide ettiğin dualar koruyo seni Allah korusun kk de neler okuyoz duyuyoz mutsuz hayırsız evlilik yapmaktansa geç ama temiz olsun
O tarz bişey olduğunu dusunuyosan da kismetsizlik şanssızlık gibi daha doğrusu sanırım sen ailenizde öyle bişey olduğunu dusunyosun bunun için 41 yasin okuyabilir yada okutabilirsiniz
Bizim de bi ara ailevi sorunlarimiz vardı başka türlü ama okuduk çok faydasını gördük

Canim Hayırlısı olsun bu kadar sıkma canını vardır bi hayır belkide ettiğin dualar koruyo seni Allah korusun kk de neler okuyoz duyuyoz mutsuz hayırsız evlilik yapmaktansa geç ama temiz olsun
O tarz bişey olduğunu dusunuyosan da kismetsizlik şanssızlık gibi daha doğrusu sanırım sen ailenizde öyle bişey olduğunu dusunyosun bunun için 41 yasin okuyabilir yada okutabilirsiniz
Bizim de bi ara ailevi sorunlarimiz vardı başka türlü ama okuduk çok faydasını gördük
Canim okudum ben 41 yasin, 41 fetih süresi yine okurum . Ama anlamadığım anlayamadığım şekilde bitiyor hersey. Bak örnek vereyim sana
3 yıl kadar önce salavat-ı tefriciye okuyordum elimde tesbih 2.000'lere kadar gelmişim, içimden dedim ki "bu dua ile ne olacak ne değişecek boş uğraş bunlar" bıraktım tesbihi. (Yemin ediyorum aynen böyle oldu) tesbihi bıraktım 1 veya 2 dk sonra ev telefonu çaldı annem açtı bir kadın" kızınız varmış ..... söyledi eğer musaitseniz haftasonu bir kahvenizi içmeye geleceğiz" annem de buyrun gelin dedi , olmadı o ayrı bişey, ama benim içime şu doğdu yada böyle düşündüm " ALLAH dua et diyor bana , kabul olacak et" bunu diyor dedim devam ettim duayı okumaya.
Birde her başladığım dua yada ayet sonrası bir talibim çıkıyor ama olmuyor (anlayamıyorum ) eksik mi ediyorum duamı acaba bişey var anlayamadığım kime soracağımı da bilmiyorum dua ayet hadisler konusunda ilim ehli biri yok çevremde ancak internetten araştırıyorum yada kitaplardan araştırıyorum, biliyorum ALLAH her duayı kabul eder , ediyor da ama ya ben eksik ediyorum duamı ya başka bişey .... cozemiyorum

Sakın böyle şeylere inanma. Belki ayetlerle sana buyu falan yapacak. Allaha şirk falan koşturur bu insanlar.KuranI kerimi kendin oku. Bilmiyorsanda öğren arkadasim.Banada demişlerdi böyle saçma şeyler. Ama ben inanmadim. Gerçek samimi bi şekilde dua et Allah'a. Olmayacak diye üstümde birsey var diyede düşünme.

bakın bu hayatta en çok neyi isterseniz onla sınav edilirsiniz
bu yüzden belki de hayırlısı deyip bu konuyu biraz unutmanız gerekiyor
ben çok istedim eşimle evlenmeyi
sınavım bu oldu ayrıldım sızınle aynı yastayım , cok yorgunum duygusal olarak

Bekarlık da bir sınav ve sen bu sınavı geçmek yerine Allah'ın haram kıldığı şeyi yaparak isteğine kavuşacağını ve bu sınavı başarıyla geçeceğini mi sanıyorsun?!?

Öyle sayıya, biçime, şekle falan takılma dua ederken. Yok şu dua etki etmedi bari şimdi şunu okuyayım diye dua etmekten ne kadar lezzet alabilir insan? Duayı amacından saptırıp bir iş gibi görürsek daha da çok hüsrana uğrarız.

Rabb'imizin dua ayetlerinden ve ya hadislerde belirtilen dualardan faydalanabilirsin. Ne güzel dualar var ama yok o duaları şu kadar okumam gerek diye bir şarta sokma kendini. İçinden gelerek, ihlasla dua et bu güzel dualarla yüce Allah'a..

Duanın sürekli, daimi olması en güzelidir. Az oku ama içinden gelerek, sürekli oku. Örneğin 4444 kere okuyacağım deyip herhangi bir duayı en fazla bir hafta da bitirip sonra duayı bırakıp üfff niye kabul olmadı duam şimdi diye hayıflanıp üzülüyoruz..

Bu türlü yaparak duanın manasından çok acaba kaç tane okudum, eksik mi okudum ya fazla okuduysam ya düzgün yapamadım diye duam kabul olmazsa gibi düşüncelere de dalıyoruz.

Yürekten için sızlıya sızlıya, ağlayarak, 5 vakit namazı düzenli kılmaya çalışarak, tevbe ederek, gece namazlarına kalkarak ibadet edip yüce Allah'tan isteyemeliyiz. O'nun duamızı kabul edeceğinden hiç şüphemiz olmadan dua etmeliyiz. O'ndan HAYIRLISIYLA istemeliyiz.

Bak eğer olmuyorsa bir takım şeyler gerçekten hayırlı değildir diye olmuyordur. Bu sonuca ulaşmayan görüşmelerinde ise gerçekten o insanlar kaderinde yok diye olmuyordur. Senin kısmetine kavuşmana daha vardır belki. Bir yerlerde birbirinizi bekliyorsunuzdur ikinizde. Bu sebeple bu taliplerle olmuyordur.

Bak kardeşim ben de senin durumundayım. Ben de bu dediğin şeyleri zamanında yaptım (duaları sayıyla okuma gibi.) ama içinden geldiği gibi dua etmek en güzeli bunu gerçekten anladım. Ben üzülmüyor muyum bu halime? Hem de çok üzülüyorum ama hayırlısı olmadıktan sonra neden ille de olacak, nasıl olursa olsun kesin olmalı gibi tavırlara gireyim. Rabb'imden hayırlısıyla istiyorum. Evlenmek gerçekten kolay bir iş de değil. Sorumlulukları çok ağır. Hayırlısı neyse o olsun inşaAllah hepimizin hakkında..

'İnsan ise, (bazen öfkelenerek, bazen bilmeyerek) hayra olan duâsı gibi (kendi aleyhine olarak) şerre(kötülüğe ) duâ eder. Çünki insan, (işin sonunu düşünmez ve) çok acelecidir.' (İsra Suresi, 11.ayet)

Son düzenleme:
Canım banada üzerinde büyü var kısmetin bağlanmışta biriyle tanışınca iş ciddiye bineceği zaman senden yana bıçak gibi kesiliyor büyüyü şıh yapmış ipe okumuş bıçakla kesip kör bir kuyuya atmışmış bilmem neymiş hiç inanmadım bir sürü bişey verdi yok işte böyle yap böyle dantelli atlet al oku bependiğin olunca giyin içine güldüm geçtim valla çokta güzel evlendim şuan evliyim ben allaha inanırım herkesin yaptığı kendinedir hayır veye şer allaha sığın gerisini boş geç zamanı gelince öylede bi açılıyor kş yolun hurafe bunlar Allah var gam yok... Bu arada ben 30 yaşında evlrndim daha üç ay oldu evleneli bunlara itimad etme derim allah yolunu bahtını açık etsin inşallah bunlar umut tacirliği yapıyor bildiğin

güzel kardeşim okudum yazdıklarını bu dünya imtihan dünyası unutma sağlığın işin yerindemi şükret Allah cc. şükredin artirayim nankörlük ederseniz azabım çetindir buyuruyor sen Allah cc.dan helâl hatta sünnet olan bi şey istiyorsun elbette kabul olur inş. ama demek kısmetin güzelleşiyor asla umudunu kesme ve unutma herseyi olanlar Allah cc. unutuyor ama hepimiz sonunda hesap vereceğiz duanız olmasa ne değeriniz var diyor rabbimiz bize imtihanı dua etmemiz için veriyor vermeyecek olsa isteyin dermi burdaki sırrı anlamamız duasıyla işin özü dua etmek unutma 23 yıllık evliyim ilk 18 yıl eşimle son 5 yıldır çocu

güzel kardeşim okudum yazdıklarını bu dünya imtihan dünyası unutma sağlığın işin yerindemi şükret Allah cc. şükredin artirayim nankörlük ederseniz azabım çetindir buyuruyor sen Allah cc.dan helâl hatta sünnet olan bi şey istiyorsun elbette kabul olur inş. ama demek kısmetin güzelleşiyor asla umudunu kesme ve unutma herseyi olanlar Allah cc. unutuyor ama hepimiz sonunda hesap vereceğiz duanız olmasa ne değeriniz var diyor rabbimiz bize imtihanı dua etmemiz için veriyor vermeyecek olsa isteyin dermi burdaki sırrı anlamamız duasıyla işin özü dua evlilik başlibaşına imtihan ama güzel ama çok zor imtihan bu kadar söyliyim sen çok anla👍Rabbim en hayırlısını çıkarsın karşına🤲

X