Kuran-ı Kerim'i Türkçesinden Hatim Edelim

Yakında Kurana Bismillah diyeceğim okuyorum çok şükür cüzüm bitsin hayırlısıyla

Birkaç güne kadar Bismillah diyeceğim inşaallah Kuran'a..

kimseler yazmıyo ama bende hep türkçesini okurum aslında anlamaya çalışırım. Bismillahı bile türkçe derim :)

kimseler yazmıyo ama bende hep türkçesini okurum aslında anlamaya çalışırım. Bismillahı bile türkçe derim :)
Yok ben hep yazıyorum aslında ama foruma katılan az ben Türkçeden bir hatim yaptım Kuran öğrendim yavaş yavaş Arapçasından hatimime başlayacağım şuan ay başı olduğumdan bu konuya bir şey yazamadım tekrardan hangi surede olduğumu yazacağım en kısa zamanda en azından Ramazan bayramına kadar bir hatim yaparım inşaallah

zaten bence arapçasından önce türkçesini özümsemek gerek ,ne dediğimizi bilmeden benim içime sinmiyo ama aslını okumakta çok faydalıdır tabiki.

zaten bence arapçasından önce türkçesini özümsemek gerek ,ne dediğimizi bilmeden benim içime sinmiyo ama aslını okumakta çok faydalıdır tabiki.
2 kez Türkçesinden hatim ettim tefsirine başlayacaktım ama Arapçasını öğrenince bir Arapçasını hatim etmek istiyorum nasipse o zaman içim çok rahat olacak Ramazana kadar inşallah yaparım tabii anlamını bilmek gerek yoksa dümdüz okumanın okumak için okumanın da sevabının çok olacağını düşünmüyorum katılıp çok olur diye düşünüyordum ama olmadı

Sonuçta okuyan herkes kendine okuyor sevabı kendine çok boş zaman öldürüyoruz aslında

size çok özendim bence harika yapmışsınız ,darısı benim başıma. ama son kez diyorum bence niyet önemli çünkü niyetin dili yoktur ve bu yüzden biz çaba sarfettikçe zaten Allah sevabını verir diye düşünüyorum. tabiki orjinalini de okumak gerek. son olarak süpersiniz :) :)

Ay utandım :) sağol kuzum sen de burada yazarsın okuduğun süreleri inşallah ben sürekli talipteyim babam vefat ettiğinde Arapça okunuşunu hatim yapmıştım sonra dedim arapça okunuşunu yani Arapçasının Türkçe halinde Kuran vardı meali değil anlatabildim mi bilemedim de onu hatim ettim babama da sevap olsun diye ilk hatimimi 10 yıl önce yapmıştım sonra Türkçesini okudum sonra da burada bu konuyu açtım bir hatim de burada yaptım 3 oldu Şimdi Kuran öğrendim işte ay başı olduğumdan okuyamıyorum 3-4 gündür abdest alınca Bismillah diyeceğim Kurana o zaman da 4. hatimim olacak inşallah bir yanda da kpss çalışıyorum bir yandan bebek istiyorum hepsi dualarla olacak iş canım çok dua ediorum hayırlısı sen de başlayacak mısın ?
Dediğin gibi niyet çok çok önemli temiz kalple söyledikten sonra bir iyiliği ALLAH yapmış kadar sevap yazar biz temiz kalpli olalım yeter ki fakat insanlar iyilik yaptırmayacak hale getiriyorlar insanı bugün komşuma işim düştü ve ona hep yardımcı olurum bebek için Meryem suresini okuyorum 2 gün eşim okudu şimdi o nöbette komşum çok iyi Kuran okuyor 5-10 sksını ayırıp okumadı işim var dedi bugün çok sinirliydim canım inanamazsın ama insanlar iyi ama yine insanı kötüleştiren yine insan gece gece çenem açıldı kusura bakma

anladım sıkıntı etme,ben arapça okunuşunu bilmiyorum pek o yüzden elimden geldiğince türkçesini okuyorum hergün yatmadan okuyorum az biraz ama burayı görünce arttırmaya karar verdim. okudukça buraya yazarım ben henüz çok başında gibiyim ama ilerletmeyi düşünüyorum. inşallah dileklerin vakti zamanı gelince hayırlısı ile olacaktır inanıyorum ,için rahat olsun panik yapma ve sinirlenme de boşver :)

Elimde değil ne yazık ki canım ya kpss bela bebek istiyorum panik atağım var kilo sorunum var düğün borcu var hehehe iyiliklere çok şükür atlattığımız kötü şeylere hamdolsun ALLAH'A çok şükür mücadeleler olacak ki biz de hayatın tadını daha çok tadacağız yaz kuzum hangi surede olduğunu hem okuyan da artar ben 3-4 güne Bismillah diyeceğim hangi surede olduğumu yazarak

herşey yavaş yavaş düzelicek inşallah neye inanırsak onu bulacağız ben inanıyorum arkadaşım gönlünü rahat tut sen.

Bu gece bismillah dedim Kurana Arapça olarak Bakara suresindeyim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…