Kuran-ı Kerim'i Türkçesinden Hatim Edelim

Kuran-ı Kerim'in meali maalesef ki arapçasını karşılamıyor. Çok eksik kalıyor. Çoğu yer yoruma açık oluyor, bazı yerler kafa karıştırıcı oluyor. Arapça çok geniş bir dil, Türkçe' ye çevrildiğinde sığ kalıyor.
Tefsir okumak şart.

Evet haklısın kesinlikle haklısın canım ben mealini 2 kez okudum sonra Arağçasını öğrendim çok şükür tefsire başlamıştım ama Arapçasını unutmamak pekiştirmek için tefsiri bıraktım hatimden sonra tefsir de okumak istiyorum ama bilmeyenler için bu konuyu açmıştım çok katılım olmadı ama birkaç kişi okuyordu ben bitirmiştim meali şimdi bakalım hayırlısıyla hatim etmek istiyorum Arapça olarak ALLAH kabul etsin inşaallah

kimse okumuyor heralde herkes sus puz 3 aylardayız aslında bu sıralar okusanız okusam ne güzel olur

Ben başlamıştım türkçe mealinden niyetin 3 şaban ayı sonuna kadar bitirmek tekrar ramazanda her gece 1 cüz okumak

Ben başlamıştım türkçe mealinden niyetin 3 şaban ayı sonuna kadar bitirmek tekrar ramazanda her gece 1 cüz okumak
İnşaallah canım ben 2 kez Türkçe mealini bitirdim şimdi Ramazan bayramına kadar Arapçasından hatim yapmak niyetim Enam suresindeyim sonrada tesfirini okuyacağım ALLAH nasip ederse kesinlikle Ramazanı çok iyi değerlendirelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…