Küllerden Doğmak Vol.2

Canım bugun kuruyan lari topladım yerleştirdim ama 1 makine daha çalıştırdım şu an Çamaşırlik dolu yarına kuruduğu an toplayacagim

Ütü var kızlar ya odev mi verseniz 1.grup
Ben suan utu yapıyorumdum mola verdim :) 1 sepet yaptım 1 sepetide yarina bırakıyim o zaman :)

Aynisi canim ya fark etmiyor ben her sene yapıyorum. Illa elma ahlat olmasi gerekmiyor sarap yapilan herseyden sirke de yapılıyor. En kolayi üzüm olsa gerek. Ben bizim bahcede en cok elma oldugu icin elma yapıyorum.

Bu arada sende su dogal sac boyasini anlatir misin rica etsem?

Amway belki ama yerli malı deterjanlar var onların içinde çok çok az kimyasal var.
Benim arkadaşımın ellerinde egzama var mesela. Arap sabunu dahil kullanamazdı eldivensiz. Besttem aldık ona. Artık eldiven kullanmıyor.. Ağır kimyasal olsaydı kullanamazdı.

sinir bozucu olduysam kusuruma bakmayın. zira kendim hiç hazzetmem ısrarcı tiplerden. kendimi de öyle hissettim. bu kadar yazmamın sebebi de insan kimyasalların zararlarını araştırıp öğrendikten ve yerine kullanılabilecek doğal çözümler bulduktan sonra kimse bu zehirleri kullanmasın istiyor. ısrar mesajlarıma şuandan itibaren son veriyorum ama merak edip sormak istedikleriniz olursa ve benim bilgim dahilindeyse seve seve cevaplarım

Haftada 1 çamaşır suyuyla yıkıyorum, diğer yıkamalarda cif kullanıyorum. Fairy bildiğimiz bulaşık deterjanı değil mi ?

çamasir suyu yerine ne kullnaiyorsun dedin lavabiya
*geriyi iokumadim hayrina bi ozet geç bana :)

Olur mu hiç canım, birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz iyi oluyor yazmaya devam et bence

Haftada 1 çamaşır suyuyla çıkıyorum, diğer yıkamalarda cif kullanıyorum. Fairy bildiğimiz bulaşık deterjanı değil mi ?

Evet öyle.. Benim ellerimi yara yaptı ben de tuvalete attım. Bimin bulaşık deterjanı da var onu da banyoya koydum. Onlarda kimyasal ama çamaşır suyu kadar ağır değil.aldık ya boşa gitmesn..

Evet öyle.. Benim ellerimi yara yaptı ben de tuvalete attım. Bimin bulaşık deterjanı da var onu da banyoya koydum. Onlarda kimyasal ama çamaşır suyu kadar ağır değil.aldık ya boşa gitmesn..
Bende deneyeyim bi ama çamaşır suyu olmayınca bakteriler kalıyor gibi geliyor bana inşallah basarabilirim

Sungerin yesil kismimi? O sungerleri kullanmiyorsun sanırım üzüldüm suan çünkü mikroplu dedigimiz telefon para vs.den bile 200.000 kat daha cok mikrop ve bakteri barındırıyormus. Ben eski model perdeler varya onlardan bulup bez büyüklüğünde kestim hem istediğim zaman tertemiz yikayabiliyorum hemde heryeri tertemiz yapıyor. Tavsiye ederim.

saç boyası değil aslında tam olarak saç rengini koyulaştırıp aynı zamanda da beyazları kapatıyormuş 3 haftadan sonra sonuç alınıyormuş henüz ben de denemedim. 10 adet ceviz kabuğunu 1 litre suda 15dk kaynatıp bu suyu banyodan çıkmadan önce saçlarına yedirip durulamadan çıkacaksın hepsi bu kadar. eğer cevizin en dıştaki yeşil kabuğunu kurusunu bulabilirsen aynı şekilde yalnız bu defa 5 ceviz kabuğuyla kullanabilirsin

BUGÜNKÜ ÖDEV
Çamaşır makinasının deterjan gözünü çıkarıp yıkamak ve dışını bir güzel silmek gerekliyse boş çalıştırmak :)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. kubdef------------------ (grup 1)
2. Damlaçikolata--------- (grup 1)
3. eflalim------------------ (grup 1)
4. cnntrm------------------(grup 1)
5. seyhan77--------------- (grup2)
6. yesa1-------------------- (grup 2)
7. maral_----------------- (grup 2)
8. clemantin-------------- (grup 3)
9. Nill41------------------- (grup 3)
10. anka_misali----------- (grup 3)
11. naz__24-------------- (grup 3)
12. heyecandorukta------(grup 3)
13. flores------------------ (grup 4)
14. chentiq----------------( grup 4)
15. soocute ---------------(grup 3)
16.callan––––––––––––(grup 4)

Bizde ceviz agaci var 4 mevsim bulurum kabugunu ama ben soyle denemistim 6 7 tane yesil kabugunu ve 2 3 yaprağını blenderden geçirip boya haline getirip denemistim ama faydasini goremedim. Bide boyle deneyeyim. Cok sagol.

Ayyyy kızlar neler duyuyorum bugün bende o sungerden kullanıyorum ne kadar yanlış varsa hepsini yapiyormusum meğer

Ayyyy kızlar neler duyuyorum bugün bende o sungerden kullanıyorum ne kadar yanlış varsa hepsini yapiyormusum meğer
Bende kullanıyordum canim kv sayesinde öğrenip bıraktım :) perde en iyisi bu arada bende çamaşır suyu bagimlisiyim. Ama yarın mutlaka gidip beyaz sirke alacagim :)

elmayı bütün halde mi kullanıyorsun? kabuklarıyla yapılır gibi bir şey hatırlıyorum küçüklüğümden hayal meyal

sadece ersağ markası hakkında bir kimyasal duymadım. besttem'de de var sanırım. ben kimyager değilim pek anlamam farklı forum ve bloglarda okuduklarıma göre konuşuyorum. normal deterjanlardan elbet daha masumdur ona lafım yok ama %100 masum değiller maalesef

çamasir suyu yerine ne kullnaiyorsun dedin lavabiya
*geriyi iokumadim hayrina bi ozet geç bana :)

çamaşır suyunu sadece wcde kullanıyorum şuan ama bitince nette bulduğum bir tarifi deniycem

1,5 bardak oksijenli su
Yarım bardak limon suyu
12 bardak su

bilmiyordum bunu. ama o yeşil kısmın görevini üstlenmek için ne kullanıyorsun ovmak gerektiğinde

Bizde ceviz agaci var 4 mevsim bulurum kabugunu ama ben soyle denemistim 6 7 tane yesil kabugunu ve 2 3 yaprağını blenderden geçirip boya haline getirip denemistim ama faydasini goremedim. Bide boyle deneyeyim. Cok sagol.

erkan şamcının tarifi bu canım. ama senin tarif işe yaramadıysa sanırım bu da yaramaz seninki daha etkili göründü gözüme

Bende kullanıyordum canim kv sayesinde öğrenip bıraktım :) perde en iyisi bu arada bende çamaşır suyu bagimlisiyim. Ama yarın mutlaka gidip beyaz sirke alacagim :)
O sirkeden bende alayim bari onu da bugün öğrendim bugun baya bi eğitici oldu ve acı gerçeklerle de yüzleştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…