Küllerden Doğmak Vol.2

Oh maşallah. Doğayı ne kadar kirletiyor, o suyla kaç tane balık ölüyor Allah bilir... :KK43:

Ben de ipten aldığımı elimden bırakmadan katladım koydum. Benim de ütü var. Onları ayırdım bu sefer. Sabah erkenden kalkıp ütüleyeceğim. Hafta içi cam duvar kapı pencere dip bucak girişmem lazım.. Cumartesi kalabalık misafirim var. Hafta içine bırakmamam lazım.
Bak hiç bu tarafından bakmamistim hemde hayvan sever biri olarak :KK43: azaltmaya çalışacağım hiç içme sinmiyor inşallah basarabilirim :KK43:

Ayyy ama hiç içime sinmiyor bu konuda çok takintiliyim :KK43: özellikle banyo ve tuvaleti başka nasıl temizleyebilirim :KK43:

ben de halen çamaşır suyu kullanıyorum ama çok az. mesela yarım çay bardağı kadar çamaşır suyunu sulandırıp öyle kullanıyorum (ölçmedim tabiki tahmini söyledim :KK66:)

ben de halen çamaşır suyu kullanıyorum ama çok az. mesela yarım çay bardağı kadar çamaşır suyunu sulandırıp öyle kullanıyorum (ölçmedim tabiki tahmini söyledim :KK66:)
Hadi ya yarım çay bardağı mı :KK57: ben varya her yere iyice boca ediyorum. Banyo tuvalet temizledigim zaman maske takmama rağmen bogazim tahriş oluyor :KK43:

Bende çamaşır susuz yapamam :KK43: hatta çok ama çok kullanıyorum 1 kez banyo ve tuvalet temizliğinde 1 kutusunu bitiriyorum :KK43: maske takiyorum kullanırken
bende çok kullanıyordum boğazlarım feci tahriş olmuş oluyor aynı bende öyleydim her yeri çamaşır suyu ile siliyordum ama mutfağa biraz daha az sokmaya çalıyorum artık

çamaşır suyundan nasıl vazgeçicem diye düşünüyordum ben de (sadece wcde kullanıyorum yaklaşık 2-3 aydır) internette arattım oksijenli suyla bir karışım hazırlamışlar çamaşır suyu yerine. elimdekiler bitince bir denemek istiyorum. onu beğenmezsem de oksijen peroksit kullananlar varmış çamaşır suyu yerine. ama onun kullanım detaylarına pek bakmadım ilk tarif işe yaramazsa onu denerim.

ahlatı anlatmışsın okudum da elma sirkesini nasıl yapıyorsun onu da anlatır mısın??

zonklaması biraz sürebilir canım normal o. ama kabarma yoksa doktorun da vereceği silverdin tarzı bir ilaç zaten. bence gitmene gerek yok. yine de sen bilirsin. geçmiş olsun bu arada

chentiq chentiq ne için öneri istediğine bağlı roll-on'dan tut da diş macununa çamaşır deterjanından tut da ahşap yüzey temizleyicisine kadar her ürünün doğal malzemelerle evde yapımı mevcut. hatta beyaz saçları kapatmak için bile çok basit ürünler var :KK66: sen ne istediğini söyle yardımcı olmaya çalışayım. veya internetten tek tek de araştırabilirsin. detejan yerine hemen her alanda (çamaşırdan bulaşığa hatta şampuana kadar kullanımı olan) iki temel ürün var benim dikkatimi çeken. biri sabun cevizi diğeri kül suyu
hidrojen proksit daha beter kezzaptan farkı yok onu çıplak eline değdirirsen yanar. ben eskiden saçlarımı açmak için kullanıyordum onu ellerimi yakmıştım.

BUGÜNKÜ ÖDEV
Çamaşır makinasının deterjan gözünü çıkarıp yıkamak ve dışını bir güzel silmek gerekliyse boş çalıştırmak :)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. kubdef------------------ (grup 1)
2. Damlaçikolata--------- (grup 1)
3. eflalim------------------ (grup 1)
4. cnntrm------------------(grup 1)
5. seyhan77--------------- (grup2)
6. yesa1-------------------- (grup 2)
7. maral_----------------- (grup 2)
8. clemantin-------------- (grup 3)
9. Nill41------------------- (grup 3)
10. anka_misali----------- (grup 3)
11. naz__24-------------- (grup 3)
12. heyecandorukta------(grup 3)
13. flores------------------ (grup 4)
14. chentiq----------------( grup 4)
15. soocute ---------------(grup 3)

bende çok kullanıyordum boğazlarım feci tahriş olmuş oluyor aynı bende öyleydim her yeri çamaşır suyu ile siliyordum ama mutfağa biraz daha az sokmaya çalıyorum artık
Mutfakta sadece tezgahta kullanıyorum tezgah beyaz kullanmayınca çok pis görünüyor, ortalık silmede ayda 1 ya da daha az, ama tuvalet banyo da işte coşuyorum :KK43:

Hadi ya yarım çay bardağı mı :KK57: ben varya her yere iyice boca ediyorum. Banyo tuvalet temizledigim zaman maske takmama rağmen bogazim tahriş oluyor :KK43:

canına yazık azalt onu bir an önce...

mutfağa hele hiç sokmayın. onun arınması için bilmem kaç ton suyla durulanması lazım. çamaşır suyu yiyorsunuz resmen.

hidrojen proksit daha beter kezzaptan farkı yok onu çıplak eline değdirirsen yanar. ben eskiden saçlarımı açmak için kullanıyordum onu ellerimi yakmıştım.

oksijen peroksitin farklı yoğunlukta olanları varmış sanırım % bilmem kaçlık kullanıyorum falan yazmış insanlar. dediğim gibi ben de onu tam araştırmadım. biraz karışık geldi. önceliğim oksijenli suyla yapılan tarifi denemek.

Mutfakta sadece tezgahta kullanıyorum tezgah beyaz kullanmayınca çok pis görünüyor, ortalık silmede ayda 1 ya da daha az, ama tuvalet banyo da işte coşuyorum :KK43:

tezgahta sirkeyi dene bak memnun kalacaksın. sirkeli suyu dök üzerine çok az beklet birkaç dakika ondan sonra süngerin yeşil kısmıyla temizle. sadece bir kez dene sonra yine için nasıl rahat ederse onu yap ama tezgaha gıda maddelerini koyduğun gerçeğini de unutma:KK68:

Ya camasir suyu iyi bir sey degil mi yaa. Ben azerinde hep goruyordum domestosla yok surayi yaptim burayi yikadim diye.. hijyen saglamiuir mu o meret

tezgahta sirkeyi dene bak memnun kalacaksın. sirkeli suyu dök üzerine çok az beklet birkaç dakika ondan sonra süngerin yeşil kısmıyla temizle. sadece bir kez dene sonra yine için nasıl rahat ederse onu yap ama tezgaha gıda maddelerini koyduğun gerçeğini de unutma:KK68:
Sirke beyazlatiyor mu ? Yarın deneyecegim, inşallah ise yarar, ben de gıda koyuyorum diye iyice çamaşır suyu döküyordum hijyenik olsun diye :KK43:

Ya camasir suyu iyi bir sey degil mi yaa. Ben azerinde hep goruyordum domestosla yok surayi yaptim burayi yikadim diye.. hijyen saglamiuir mu o meret

hijyen sağladığı doğru ama çok yoğun kimyasal. mikropları öldürürken sağlığımıza da zarar veriyor :KK43:

Sirke beyazlatiyor mu ? Yarın deneyecegim, inşallah ise yarar, ben de gıda koyuyorum diye iyice çamaşır suyu döküyordum hijyenik olsun diye :KK43:

tezgah üzerindeki kirleri temizler bence. benimki koyu renk pek anlamıyorum ama çay bardaklarındaki çay lekelerini temizlediğine göre beyaz tezgahı da temizler

tezgah üzerindeki kirleri temizler bence. benimki koyu renk pek anlamıyorum ama çay bardaklarındaki çay lekelerini temizlediğine göre beyaz tezgahı da temizler
Aaaaaaaa bunu da bilmiyordum öğrendiğim çok iyi oldu :KK68: itiraf ediyorum çay bardaklarında da çok nadir de olsa çamaşır suyu kullanıyorum:oops:

clemantin clemantin ben yıllardır bitkisel kullanıyorum ama artık pahalı geldiği için çamaşır suyuna doneyim dedim... Ama nefes alamadım resmen astımım ilerledi eşim kızdı. Fairy aldım tuvaleti onunla yıkıyorum şimdilik. Haftada bir bitkiselle yıkıyorum. Benim anlamadığım tuvalet banyo her gün yıkanıyor zaten. Ya da iki gun de bir... Her seferinde mi şişeyi boşaltıyorsun...

Ben de hem ucuz hem etkili hem doğal ama hazır deterjan bakıyorum... Kendim evde yapamam uğraşamam ben...

Aaaaaaaa bunu da bilmiyordum öğrendiğim çok iyi oldu :KK68: itiraf ediyorum çay bardaklarında da çok nadir de olsa çamaşır suyu kullanıyorum:oops:

ben de kullanıyordum taa ki birkaç ay öncesi bendimahi bendimahi uyandırana dek:KK200: son birkaç haftadır da feci şekilde doğal temizlik ürünlerine kafayı takmış durumdayım ve maalesef amway dahil organik adı altında satılan her ürünün içinde kimyasal kullanıldığını öğrendim. artık evdeki stoğu biten her ürün için evde doğalını yapmaya karar verdim. şimdilik sadece sirke karbonat ve banyoda saç ve vücut için defne sabunu kullanıyorum.

X