Küllerden Doğmak Vol.2

Ben kendi sirkemi kendi bahcemden topladigim elmalarla yapıyorum. Temizlik icinde evde ahlattan sirke yapıyorum. :) :)

BUGÜNKÜ ÖDEV
Çamaşır makinasının deterjan gözünü çıkarıp yıkamak ve dışını bür güzel silmek gerekliyse boş çalıştırmak :)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. kubdef------------------ (grup 1)
2. Damlaçikolata--------- (grup 1)
3. eflalim------------------ (grup 1)
4. seyhan77--------------- (grup2)
5. yesa1-------------------- (grup 2)
6. maral_----------------- (grup 2)
7. clemantin-------------- (grup 3)
8. Nill41------------------- (grup 3)
9. anka_misali----------- (grup 3)
10. naz__24--------------- (grup 3)
11. flores------------------ (grup 4)

ekledim canım benim :=)

Amanın yeni girdim ödevi yeni gördüm ve şu an makinem çalışıyor beyazlar var ve daha iki buçuk saati var yani bu demek oluyor ki gece ondan sonra kalkıp o işi mi yapicim ben
Limon tuzu ile çalıştırırken kaç derecede kaç dk nasıl çalıltırıyordunuz canlar ?

Yesa bu ne bari basamak basamak yap merdiven gibi :) gruplar daha belli olur

Ahlat bizim bahçede de var Nasıl oluyorki sirkesi.
Cok kolay hazırlanışı tam ermeden topluyosun 4e 3e oste buluyorsun istedigin gibi ama yikamadan yapman gerekiyor sirkeye dönmesi icin. Iste kavanozun yarisina kadar koyuyorsun ahlatlari gerisine su dolduruyorsun isik görmeyen karanlık bir yere koyuyorsun. 2 3 gunde bir kapağını acip geri kapatman yeterli olacaktır. 2 3 ay sonra icindeki ahlatlari çıkarıyorsun görürsün zaten o zaman sirke anasi diye birsey oluşmuş olur onu içinden almadan 2 ay kadar daha bekliyor sonra kullan istediğin yere dogal sirke:)

Baya uzunmuş süreside :) ama anladım bu sene olursa yaparım geçen sene dalların yıkılıyordu :)

Suresi uzun ama koyacak yerin varsa gerçekten hic ugrastirmiyor kendiliğinden oluyor. Sadece ilk yaptığın gun ahlatlari keserken ugrasiyosun biraz bide 2 ay sonra süzerken. Hazir o kadar da ahlat varken ben olsam yaparım. Bizim bahcede ahlat yok olsa toplardım bol bol yapardim.

Bide organik sirkenin 250 ml 15 tlye satılıyor bizim buralarda. Ben yaotigim zaman 15 20 lt yapıyorum cok karli :) :) :)

Helal sanaaaaaa koccc kocccc..

yaaa arkadaşlar yanlış anladınız ben dün de dedim siz değil o lütfen siz şimşeksiniz ben size ne söylebilirim ben 1. gruba demiştim

sizin gruba takılan chentiq'di
kuru iftira..... ben hic yapmam oyle seyler.

kesfettigin seyleri paylasir nisin cnm. Ben de bu yolda ilerliyorum. Cif bitince bir daha almayacaktim. Ama grupta gorunce gidip grisinu aldim hemen. Sonra diğer urunlerimi loc zoom ve o fircali olanla degistirdim. Camasir suyunu da burada girdum diye aldim. Ama alternatifleri ilursa elvette onlari kullanirim ... ben eti madenin bor lu camasir mak deterjanini kullaniyorum.

Ayy bi gün giremiyorum forum almış başını gidiyor zaten nasıl yarışacağımızı da anlamadım. Eski usül daha iyiydi sanki, çünkü bu yeni yarışma devamlı girmek gerektiriyor sanki
Aslinda iyle bir sey gerektirmiyor. Hatta tem tersi sadece ayda bir kere ugraman yeterli. Alip basini gitmesi geyik nuhabbetinden kaynakli cnm.

Yesa bu ne bari basamak basamak yap merdiven gibi :) gruplar daha belli olur
klasik isim gucum yok bari bunu yapayim seysi iste.

BUGÜNKÜ ÖDEV
Çamaşır makinasının deterjan gözünü çıkarıp yıkamak ve dışını bür güzel silmek gerekliyse boş çalıştırmak :)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
12.chentiq grup 4

Gecmisi okudum ya. Badicigim sormus canim merak edip de..... cok uzun ve yorucu surdu. Kizlat hep niyetle iyorun ama yapaniyorum. U sefer yapacagim. Onrmli bir sey olursa etiketleyin sadece o mesajlara bakayim. Cidden cok uzun surdu..

Bu arada Badicigim seni uzmek istemezdim ama bir sey atamadim dun. Sadece seyy himmm bonibon kapaklarini attim. Onu da kizla faliyet yapariz yapistiririz rengarenk diye biriktiriyordum da. Sey.. kem kum...

[/QUOTE] Bu arada Badicigim seni uzmek istemezdim ama bir sey atamadim dun. Sadece seyy himmm bonibon kapaklarini attim. Onu da kizla faliyet yapariz yapistiririz rengarenk diye biriktiriyordum da. Sey.. kem kum...[/QUOTE]

atmissin iste daha ne atacaksın seni tebrik ediyorum
Böyle ufak ufak başlarız sonra bakmissin sen kendiliginden herseyi atmissin

Son düzenleme:
BUGÜNKÜ ÖDEV
Çamaşır makinasının deterjan gözünü çıkarıp yıkamak ve dışını bir güzel silmek gerekliyse boş çalıştırmak :)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
12.chentiq----------------( grup 4)
13.heyecandorukta---(grup 3)

İşten geldim çamaşır makinemi temizledim
Sonra mutfağa geçtim tavuk almıştım but şeklinde kizartmali bir tarif buldum ilk kez yapayım dedim ama elime yağ feci patladı Silverdin sürdük ama geçmezse doktora gitmeli miyim sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…